Stukanie podczas hamowania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zombek

Stukanie podczas hamowania

Post autor: zombek » czw kwie 21, 2005 14:27

Witam,

Właśnie wymienili mi amortyzatory na olejowe KYB w MK3. Było ok, kierownica troche zmieniła położenie, ale tłumaczę to tym, że trzeba ustawić zbieżność. Jednak po przejechaniu jakiś 5 km podczas hamowania (nie zawsze) zaczęło się stukotanie jakby spod pedału hamulca. Tak jakby na moment włączał się ABS, przynajmniej takie odczucie. Zaniepokojony jestem tym, bo muszę jechać w podróż a tu takie coś mi się stało. Pomóżcie ludzie !!

zombek



mateoosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 20:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: mateoosh » czw kwie 21, 2005 21:02

najpierw jedź na zbieżność bo stukanie może pochodzić z jej braku. Jeśli to nie pomoże to stukanie może być spowodowane wybitą poduchą przy McPersonie.
Jeśli natomiast stukanie połączone jest z pulsowaniem pedału hamulca (bo jak piszesz objawia się to podczas hamowania i dochodzi spod owego pedała :grin: ) to może to być wina krzywych tarcz hamulcowych.


Było:
- VW Golf MK1 rocznik 1983 cacuszko po remoncie
- VW Golf MK2 rocznik 1988 Special GT na glebie
Jest:
- MK2 GTI 16V Midnight Blue BLOS Edition

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » pt kwie 22, 2005 09:02

A zobacz czy masz "między klockami" takie blaszki które właśnie je zabezpieczają co by się nie przemieszczały. Oczywiście na dole zacisku jest symetryczna...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



siwik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 27, 2004 16:15
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: siwik » pt kwie 22, 2005 16:08

brak blaszek nie jest przyczyna stukania klockow hamulcowych podczas hamowania .............. moga klekotac TYLKO podczas normalnej jazdy , nie uzywajac hamulca



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » pt kwie 22, 2005 20:39

Ja miałem stukanie jak miałem wyrobione te teflonowe tulejki pływające i zacisk miał luz.Teraz podobno to zastępuje się jakimiś gumkami



Awatar użytkownika
luki58
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:25
Lokalizacja: Krakow
Auto: VW Passat B6 Variant 2.0 TDi CR CBDC+ ; Seat Cordoba 6L 1.9 ASZ+ ; VW Passat B5 Variant 1.9 TDI AHU+
Silnik: CBDC

Post autor: luki58 » pt kwie 22, 2005 23:26

siwik pisze:brak blaszek nie jest przyczyna stukania klockow hamulcowych podczas hamowania .............. moga klekotac TYLKO podczas normalnej jazdy , nie uzywajac hamulca

Niestety i tu sie mylisz, bo stuka. Z tym ze nie caly czas, jak napisales klekota, a slychac stuk przy kazdym hamowaniu.



stc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 23:15

Post autor: stc » śr maja 18, 2005 11:44

witam
a jezeli stuka w tylnym kole (bembny) przy hamowaniu to czego to jest przyczyna??



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » śr maja 18, 2005 13:10

stc pisze:witam
a jezeli stuka w tylnym kole (bembny) przy hamowaniu to czego to jest przyczyna??
Ja do tyłu sie nie oglądam.... :bigok: ;-)))
ale powaga.. odkręć bębny i ten pył z okładzin najpierw oczyść (myjką najlepiej) albo poprostu to łożyska już.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości