Stuka podczas jazdy na biegu, na luzie juz nie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » pn kwie 30, 2007 03:05

sas_gti pisze:ale zawsze 1 terkot pokrywa sie z 1 pełnym obrotem koła i nie ma opcji żeby przegub terkotał np 2 razy szybciej niz kreci sie koło albo 1,5 raza szybciej itd,
jest zawsze tak ze 1 obrót koła to jedno tyrknięcie..
to oczywiste tyle,że jak jedziesz dwa razy szybciej to i półosie dwa razy szybciej się obracają ,więc i częstotliwość stukania się zwiększa, więc o co chodzi?



Awatar użytkownika
Jaco85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 12:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Jaco85 » pn kwie 30, 2007 05:33

Mi wysiadły przeguby i im szybciej jechalem na biegu tym szybciej stukało... nie wiem dlaczego tak sie działo ale jednak... :)wymienilem i jest git! Pozdro!



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » pn kwie 30, 2007 09:24

A u mnie stukało sporadycznie do dzisiejszego dnia, dzisiaj zaczęło walić dosyć zdrowo. Mam nadzieje że dzisiaj uda mi się kupić przegub żeby go wymienić. Pozdrawiam


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn kwie 30, 2007 09:29

krzysiek82 pisze:A u mnie stukało sporadycznie do dzisiejszego dnia, dzisiaj zaczęło walić dosyć zdrowo. Mam nadzieje że dzisiaj uda mi się kupić przegub żeby go wymienić.
miejmy nadzieje że to on bo w czasie jazdy na biegu
może być to wina mechanizmu różnicowego w skrzyni
takie objawy miałem miałem u siebie osobiście w dwóch
autach w pasku b3 i T4 i wyszło że to różniczka ... :-( :smoke:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » pn kwie 30, 2007 09:44

słychać to tylko z lewej strony patrząc od strony siedzenia kierowcy wiec może i skrzynia, a jakie koszty były naprawy tego? Mam nadzieje oczywiście że to nie to :(


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn kwie 30, 2007 09:53

krzysiek82 pisze:słychać to tylko z lewej strony patrząc od strony siedzenia kierowcy wiec może i skrzynia, a jakie koszty były naprawy tego? Mam nadzieje oczywiście że to nie to :(
oj chyba jednak skrzynia,
sprawdź jeszcze te przeguby wewnętrzne czy są dobrze dokręcone
skrzynia koszt naprawy mechanizmu różnicowego to koszt znalezienia
drugiej sprawnej skrzyni ok. 250-500zł, no chyba że sam zrobisz to
to koszt spadnie może nawet o połowę,
jak się nigdzie dalej nie wybierasz to jeździj aż padnie (bo może stanąć
kiedyś na skryzzowaniu i nie pojedziesz dalej więc wskazane jest żeby
nie robić dalekich wycieczek od domu a powoli zbierać kaskę na druga skrzynie)
co mi przyszło do głowy jeszcze to, to że może być coś ze sprzęgłem te sprężynki
co w nim siedzą może jakaś ma luz lub nawet wypadła i przez to na biegu
luźne tarcze terkoczą, ale to dopiero wyszłoby po wyjęciu skrzyni i sprzęgła
jelsi dojdzie do wyjęcia skrzyni i jej wymiany to proponuje też wymianę
kompletnego sprzęgła (sprzęgło, docisk, łożysko ...) to dodatkowy koszt zależy
jakiej firmy ale min. 270zł


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn kwie 30, 2007 11:05

Matador pisze:to oczywiste tyle,że jak jedziesz dwa razy szybciej to i półosie dwa razy szybciej się obracają ,więc i częstotliwość stukania się zwiększa, więc o co chodzi?
Jaco85 pisze:Mi wysiadły przeguby i im szybciej jechalem na biegu tym szybciej stukało... nie wiem dlaczego tak sie działo ale jednak... :)wymienilem i jest git! Pozdro!
pisalem ze przegub stuka z taka sama predksocia jak stuka przegub, TO CHYBA KURDE OCZYWISTE ZE JAK SIE PRZYSPIESZY TO I KOŁO I PRZEGUB KRĘCĄ SIE SZYBCIEJ WIEC I STUKOT BEDZIE SZYBSZY
czy na prawde tak ciezko jest to zrozumiec juz prosciej nie moge, to co wy piszecie pozostaje w zgodzie z tym co ja napisalem



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » pn kwie 30, 2007 11:30

sas_gti pisze:czy na prawde tak ciezko jest to zrozumiec juz prosciej nie moge, to co wy piszecie pozostaje w zgodzie z tym co ja napisalem
mam wrażenie ,że wszyscy to rozumieją tylko nie wiem po co i kogo do tego przekonujesz? :)
Autor postu napisał mało konkretnie cyt.:".. stuka raz szybciej, a raz wolniej, w zalezności np. od wrzuconego biegu"
Nie wiadomo czy chodziło mu o to, że na różnych biegach przy tej samej prędkości ,czy przy przyspieszaniu i zmianie biegów.. różnie można to interpretować..



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn kwie 30, 2007 14:05

Matador pisze:Autor postu napisał mało konkretnie cyt.:".. stuka raz szybciej, a raz wolniej, w zalezności np. od wrzuconego biegu"
Nie wiadomo czy chodziło mu o to, że na różnych biegach przy tej samej prędkości ,czy przy przyspieszaniu i zmianie biegów.. różnie można to interpretować..
włąsnie to juz to dawno wiadomo bo go o to pytalem i on udzielił odpowiedzi ale chyba wszyscy tu są jacys slepi,
moze jego pierwszy post byl faktycznie malo precyzyjny ale potem po kilku pomocniczych pytaniach uściślił i juz wiadomo ze jak zmieni bieg na inny to przy tej samej predksoci czestwoliwosc ulega zmianie wiec? czego jeszcze potrzeba zeby wykluczyc przegub
MATADOR lepiej czytaj cały watek zanim cos napiszesz bo najwyraźniej przeczytales tylko początek
pozdro



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » pn kwie 30, 2007 14:25

To ja już nic nie rozumiem, to znaczy że to stukanie (w moim przypadku nie zależne od prędkości ani biegu) cały czas takie samo to raczej przegub czy zwalać winę na skrzynię :(?

[ Dodano: 30 Kwi 2007 18:17 ]
po 8 godzinach znowu wsiadłem do auta, pojeździłem trochę, sporo zakrętów hamowań itp i nic nie puka teraz, co za auto kurde :)


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn kwie 30, 2007 19:40

krzysiek82 pisze:po 8 godzinach znowu wsiadłem do auta, pojeździłem trochę, sporo zakrętów hamowań itp i nic nie puka teraz, co za auto kurde :)
a czy przy okazji nie trzęsło Ci kierownicą w tym samym czasie co stukanie


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

kluuzi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 06:35
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: kluuzi » pn kwie 30, 2007 21:42

a moze to pasek rozrzadu i zabek przeskoczyl czy jakos tak, ja tak mialem, a pozniej obroty kur$$sko zaczely mi skakac i gasl....



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » pn kwie 30, 2007 23:15

Odnośnie kierownicy to raczej nie czułem na niej wibracji, ale czułem to stukanie w podłodze auta. Odnośnie zaś paska rozrządu to jest z nim wszystko w porządku silnik jest praktycznie fabrycznie nowy.

[ Dodano: 01 Maj 2007 11:35 ]
Dzisiaj rano ponownie wsiadłem do auta przejechałem z 5km i nic, dopiero podczas jazdy po okręgu było słychać delikatne stukanie, dziwi mnie to ponieważ wczoraj jechałem na wprost i stukanie było bardzo głośne.


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » czw sie 02, 2007 21:48

podlacze sie chlopy do tematu..otoz mam takie dziwne hrabotanie w skrzyni ale tylko na pierwszym biegu..Jezdzi normlanie..biegi wchodza plynnie...bede musial zobaczyc jak jezdzi po okregu..czy nasilaja sie stukania czy nie


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości