Całkiem zielony, podstawy od radia do subwoofera

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

pc108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 16:26
Lokalizacja: z Old Trafford

Całkiem zielony, podstawy od radia do subwoofera

Post autor: pc108 » śr kwie 25, 2007 19:25

Witam, mam 5 drzwiowego golfika TDI. Chcę zaistalować w nim sprzęt audio:
-wzmacniacz
-radio
-subwoofer

Co powiecie o tym radiu? radio max 200zł

RADIO

Parametry:
- Radio jest koloru czarnego lub srebrnego (mozliwosc wyboru do wyczerpania zapasów)
- Moc radia to 4x40 Watt RMS
- Odczytuje muzykę MP3 z katalogów zapisanych na płycie
- Duży kolorowy wyświetlacz
- Odczytywanie plików audio i MP3
- Odczyt z płyt CD-R oraz CD-RW
- Wbudowany System antywtrząsowy 40 sekund na audio oraz 120 sekund na pliki MP3
- Wyświetlanie nazw plików ID3 tag
- Odtwarzanie losowo utworów
- Equalizer (Flat, Classic, Pop, Jazz)
- System RDS (EON, TA, AF, PTY)
- Pamieć 30 stacji (18x UKW, 6x MW, 6x LW )
- Trzystopniowa regulacja jasności wyświetlacza
- Ręczne i automatyczne wyszukiwanie stacji radiowych
- Wyjście chinch na wzmacniacz, możliwość podpięcia elektrycznej anteny




Jeśli chodzi o subwoofer to chcę kupić taki do 200zł i jeszcze wzmacniacz do 100zł.

Kupuje jedynie na allegro. Proszę o pomoc



jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » śr kwie 25, 2007 19:58

z takim budżetem to kup sobie dobre radio UZYWANE


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » śr kwie 25, 2007 21:45

z czystym sumieniem polecam tego suba http://allegro.pl/item187010450_wspania ... i_30_.html nic lepszego nie znajdziesz w tej cenie sam go mam :D Wzmacniacza poszukaj używanego jakiegoś firmowego z jak największą mocą oczywiście w rms........



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » czw kwie 26, 2007 00:54

To radio raczej odradzam, medion i temu podobne wynalazki czasami potrafią nieprzyjemnie zaskoczyc, niby maja fajne funkcje, wyswietlacze koloreowe niczym choinka świateczna i niektózy ludzie kupili i są zadowoleni do dziś, ale inni mają problemy bo radia te są bardzo słabe jakościowo, często szybko siadaja i historia kończy się straconymi nerwami i zakupem firmowego sprzętu, z tymi radiami jest jak z podróbką firmowego obówia wszystko niby to samo ale jakość i trwałość do dupy, naprawde jeśłi nie masz kasy to lepiej zrezygnój z suba i wzmacnaicza bo w tych pieniadzach nic specjanlego nie kupisz a zainwestuj te pieniadze w rormalne radio 300-400zł i jakies normalne głosniki 16,5 do drzwi i bedziesz miał fajny normalnie grający zesta do rozbudowania w przyszłosći o woofer, ewentualnie jeśłi strasznie ci zależy na takiej konfiguracji jak napisałeś to ja osobiście wolał bym cos uzywanego ale firmowego a nie medion, tani gówn.... wart wzmak voice kraft za 100zł itp.i nie mówie tylko dla tego ze to co firmowe to zawsze najlepsze, ja sam nie mam nadmiaru pieniedzy i nie kupuje tylko tego co firmowe i drogie ale w tym przypadku naprawde jest diametralna różnica.



Awatar użytkownika
AdamsFCB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 17:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: AdamsFCB » czw kwie 26, 2007 09:34

Tak jak to Pan_Sowa napisał ;) W takim przedziale cenowym, oprócz tego suba, to wzmaka i radia nie kupisz..niestety-sam chciałem kupić jak najtańszym nakładem jakieś fajne radio oraz wzmacniacz, ale naprawdę, z czystym sumieniem radze nie kupować radia typu Medion, Tevion albo Dalco. Lepiej kupić coś używanego i cieszyć się tym dłuższy czas, niż na przykład kupić tanio i co rok albo i krócej wymieniać. Jeśli nie masz kasy na radio z mp3 używane, no to pozostaje na CD a do 200 zł już dobrej marki radio używane na CD na Allegro na pewno dostaniesz.

Skrzynka jest ok, sam się zastanawiam nad kupnem takiej, czytałem wiele opinii na jej temat i są one pozytywne.

O wzmacniaczu do 100 zł (nowym) można raczej zapomnieć-po 1. moc jest bardzo zawyżana przez producenta a po 2. trzeba będzie się z nim obchodzić jak z jajkiem. Do 200 zł kupisz już coś lepszego, czasem używanego, czasem nowego-musisz poszperać na Allegro. Wśrów wzmacniaczy takiej przyzwoitej jakości można wymienić Boss`a i Carpowera.

Decyzja należy do Ciebie, czy kupujesz już teraz, czy zaczekasz, odłożysz i kupisz coś lepszej jakości :bigok:

Pozdrawiam



pc108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 16:26
Lokalizacja: z Old Trafford

Post autor: pc108 » sob kwie 28, 2007 10:00

Pan_sowa, co do tych głośników w dzrzwiach. Ja mam już wymienione i zainstalowane nowe głośniki w drzwiach (firmy JBL) więc nie ma sesnu ich wymieniać.

Ok więc to radio odpada. A czym kierować się w doborze woofera/skrzyni i wzmacniacza?

P.S. Doskładam pieniędzy bo to nie sztuka kupić byle szrota.



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » sob kwie 28, 2007 10:35

pc108 pisze:A czym kierować się w doborze woofera/skrzyni
podałem ci skrzynie w tych pieniądzach (do 300) nie znajdziesz nic lepszego...



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pn kwie 30, 2007 09:40

do 200 złoży STXa który zagra o wiele wiele lepiej niż podany przez Ciebie głośnik, więc spokojnie z tą oceną, że nic lepszego nie znajdzie :)



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn kwie 30, 2007 10:18

Gobo90 pisze:
pc108 pisze:A czym kierować się w doborze woofera/skrzyni
podałem ci skrzynie w tych pieniądzach (do 300) nie znajdziesz nic lepszego...
Poczytaj troszkę kolego, posłuchaj a nie pisz głupot i nie doradzaj jak nie wiesz o czym mówisz... Atakujesz w kolejnym temacie tym zestawem z bazaru twierdząc, że jest dobry :panna: :panna: :helm: ...
pc108 pisze:Ja mam już wymienione i zainstalowane nowe głośniki w drzwiach (firmy JBL) więc nie ma sesnu ich wymieniać.
A dlaczego nie ma sensu? Każdy błąd można naprawić :bigok: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pn kwie 30, 2007 11:27

Zapraszam do lektury sami ocencie... http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 868a57a886



jarzyq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 13:31
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: jarzyq » pn kwie 30, 2007 14:17

Panowie jaka jest wielkość oryginalnego glosnika w drzwiach MK3, bo musze zmienic na cos lepszego bo juz sluchac sie nie da :) i jakies macie propozycje co do modeli oczywscie w rozsadnych pieniadzach :) pozdro :okej:


Golfen, golfen uber alles :)

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pn kwie 30, 2007 14:31

jarzyq pisze:Panowie jaka jest wielkość oryginalnego glosnika w drzwiach MK3
16,5 cm



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn kwie 30, 2007 15:58

Gobo90 pisze:Zapraszam do lektury sami ocencie... http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 868a57a886
Sami spece się tam wypowiadają, widać po sprzętach jakie mieli/mają... Wklep SOLING w szukajce na jakim konkretnym forum CA...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » pn kwie 30, 2007 16:11

Kiler pisze:Sami spece się tam wypowiadają, widać po sprzętach jakie mieli/mają... Wklep SOLING w szukajce na jakim konkretnym forum CA...
Sorki, ale też muszę się przyłączyć do dyskusji. Nie wiem kto i na jakim forum się wypowiada. Ja posiadam skrzyneczkę SOLINGA. Jeszcze nie montowałem, wygrzewam w garażu pod wzmacniaczem DIORY. Mnie nie interesują opinie. Mogę powiedzieć tak: posłuchałem jak gra i nic złego nie mogę powiedzieć. Wg mnie gra bardzo dobrze. Ja skrzyneczkę słuchałem a nie o niej czytałem i polecam wszystkim. Nie wiem jak z trwałością, ale jeśli chodzi o dźwięk jest naprawdę ok., a biorąc pod uwagę moje zainteresowania i wykształcenie - słoń mi na ucho nie nadepnął.

Mam jeszcze 2 pytania:

1. Łuki słuchałeś tej skrzyneczki wypowiadając się o niej?
2. Kiler słuchałeś skrzyneczki Solinga wypowiadając się o niej?

To tyle

Pozdrawiam i bez urazy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości