Radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Himen88 mk4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 20:54
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Radio

Post autor: Himen88 mk4 » sob kwie 28, 2007 21:09

Witam miałem w moim mk4 zamontowane radio blaupunkta i wszystko chodziło pięknie ładnie. Lecz zmieniłem na Alpina cdm-9807rb i jest pare mankamentów. Nie mam pojęcia z czego sie mogły wziąść w innym aucie wszystko działa ok, a w golfie tak podświetlenie klawiszy działa cały czas nawet po wyciagnieciu kluczyków(radio działa tylko z kluczykami) nie reguluje sie moc podświetlenia(moze raido tego nie obsługuje ale kabelek jest) i za każdym razem gdy wyciągne kluczyk ze stacyjki pamięć radia sie resetuje. Nie mam pojęcia czym to moze być spowodowane czekam na jakieś sugestie.



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » sob kwie 28, 2007 22:12

Muszisz zmienić pare detali w kostce iso, to ze podświetlenie jest cały czas to najprawdopodobniej tego wina(nie mam pewności bo nie pamiętam dokałdnie jak jest w alpine) że na pomarańczowym kabelku w iso(podświetlenie) jest cały czas +, ten kabelek mozna podłaczyc pod światła, tak ze w momencie właczenia świateł podświetla sie radio, a jeśłi chodzi o resetownie pamieci to jest tego wina ze po wyłączeniu stacyjki znika prąd na czerwonym kabelku w iso(podtrzymanie pamięci)musisz sprawdzić w kostce iso kiedy jest + na czerwonym kabelku i kiedy na żółtym na zóltym moze znikać po wyłączeniu stacyjki na czerwonym musi być cały czas możesz też zrobic tak że podłączysz obydwa te kabelki żółty i czerwony do stałego + i wtedy radio bedzie grało nie zależnie od stacyjki i nie bedzie tracić pamięci.



Himen88 mk4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 20:54
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Himen88 mk4 » sob kwie 28, 2007 22:24

właśnie sprawdziłem ten pomarańczowy kabelek idzie w nim + dopiero po właczeniu świateł i to o zmiennym napięciu w zależności jak mocno podświetlimy deske rozdzielczą. ale to dlaczego cały czas świeci to idzie prąd w kabelku niebieski i niby jest to coś z anteną związane. a moża by te dwa kabelki(czerwony i zółty) po prostu zamienić miejscami??



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » ndz kwie 29, 2007 00:15

Himen88 mk4 pisze:a moża by te dwa kabelki(czerwony i zółty) po prostu zamienić miejscami??
Tak jak piszesz będzie ok pamięc nie będzie ginęła radio zgaśnie po wyciągnięciu kluczyka



Himen88 mk4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 20:54
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Himen88 mk4 » ndz kwie 29, 2007 11:58

Musze spróbować z tą zamiana kabelków mi tez sie właśnie wydaje ze powinno być ok a co z tym że cały czas mi podświetla klawisze? nawet jak nie ma kluczyka?



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » ndz kwie 29, 2007 20:00

Spróbuj na stałe odłaczyc kabelek pomarańczoy i zobacz co będzie, a co do niebieskiego kabelka to tam zawsze pojawia sie +po włacxzeniu radia, ma to związek z antena ale nie wielki, po prostu moze to być sterowanie elektrycznej anteny, też często wykozystuje sie go do sterownia wzmacnaicza, a zamiana kabelków czerwony z żółtym załatwi sprawę pod warunkiem ze przespniesz to w taki sposób: na czerwonym stały + na żółtym + po zapłonie



Himen88 mk4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 20:54
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Himen88 mk4 » ndz kwie 29, 2007 20:43

jak odłącze kabelek pomarańczowy to podświetla cały czas tak samo. ale jak odłacze niebieski to przestaje sie podświetlać jak wyciagne kluczyk:) a moze wie ktoś czy w radiach alpine jest funkcja sterowania podświetleniem??



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn kwie 30, 2007 10:43

Pan_sowa pisze:zamiana kabelków czerwony z żółtym załatwi sprawę pod warunkiem ze przespniesz to w taki sposób: na czerwonym stały + na żółtym + po zapłonie
Chyba na odwrot :bajer: Staly ma byc na zoltym, a plus po stacyjce na czerwonym.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości