Problem z włączeniem klimatyzacji!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob kwie 28, 2007 19:18

Marioo pisze:Bezpieczniki sprawdz, 6, chyba 19, plus pod zbiorniczkiem plynu chlodzoacego. najlepiej od tego zaczac!
dzeki tez własnie tak myslałem , musze podiechac na stacjie zeby sprawdzili cisnienie czynnika chłodzącego czyli gazu


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
lucunio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 07, 2006 00:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: lucunio » wt maja 22, 2007 22:32

Marioo pisze:Wiecie za co lubie golfy???
Za to ze sie same naprawiaja, Klima zaczela pracowac pelna para sama dzis. Bez podlaczenia pod vag
POTWIERDZAMMM mi klima ruszyla po miesiacu prob, diagnoza wskazala uszkodzenie mechaniczne sprezarki no i juz sie przymierzalem do wymiany sprezarki, a tu ni z gruszki ni z pietruszki przy powrocie z weekendu na trasie B.Biala -Katowice po kolejnej probie klima zaczela chlodzic.
Temp wylotu powietrza przy wlaczonej klimie przy pokretle na max zimno wentylatorek na 2 biegu i obiegu zamknietym 4-5 stopni C czyli super wynik.


***1.9TDI***120PS***250NM***

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr maja 23, 2007 01:28

miałm pusta klime , za sprawdzenie szczelności azotem (nabite 13barów) zapłaciłem 30 złotych , nabicie 170 z gwarancja na pół roku. Spreżarka od razu nie chciała zaskoczyc ale po kilku prubach ruszyła , :bigok:
załozyłem termometr w aucie , na kabelku mam drugi czujnik temperatury króry wlozyłem do rury nawiewu i wiem teraz jaka mam temperature w aucie i temperaturke nawiewu.
fajna sprawa polecam , . \:D/


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

grzegorz.olesinski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 03, 2009 15:37
Lokalizacja: żyrardów

Post autor: grzegorz.olesinski » czw mar 26, 2009 11:48

Czy ktoś mógł by podpowiedzieć gdzie znajduje się filtr osuszacz mk3 silnik AFN 1.9 TDI 110KM i ewentualnie jaki zastosować czynnik chłodniczy i olej sprężarkowy. Co generalnie mógł bym zrobić sam. Mam spore doswiadczenie w mechanice samochodowej. Z góry dziekuje. :bigok:


oles

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw mar 26, 2009 11:53

bez sprzętu nic nie zrobisz w klimie


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » czw mar 26, 2009 12:34

grzegorz.olesinski pisze:Czy ktoś mógł by podpowiedzieć gdzie znajduje się filtr osuszacz mk3 silnik AFN 1.9 TDI 110KM i ewentualnie jaki zastosować czynnik chłodniczy i olej sprężarkowy. Co generalnie mógł bym zrobić sam. Mam spore doswiadczenie w mechanice samochodowej. Z góry dziekuje. :bigok:
Osuszacz znajdziesz w okolicy przedniego błotnika za boczą częścią przedniego zderzaka od strony pasażera... Jest to taka aluminiowa puszka, w górnej jej częśći jest czujnik, któego uszkodzenie często odpowiada za brak możliwości uruchomienia klimatyzacji.

Co do serwisu... Sam nic nie zrobisz, chyba że masz odpowiednie wyposażenie. Czynnik chłodzący to R134a dozowany przez specjalne urządzenie serwisowe. Urządzenie to dozuje samoczynnie ok. 50gram specjalnego oleju wtłaczając go razem z czynnikiem.

Polecam odwiedzenie specjalistycznego zakładu, który Ci to zrobi. Ważne jest, aby rozpocząć wszystko od sprawdzenia szczelności układu bo gaz nie jest tani ! Po sprawdzeniu szczelnośći powinno się odgrzybić specjalnym środkiem cały układ wentylacyjny z uwzględnieniem parownika (kto się na tym zna wie jak to zrobić), następnie włożenie nowego filtra kabinowego (np. FILTRON K1006). Dopiero teraz powinno się napełniać układ czynnikiem. W przypadku braku załączenia klimatyzacji przyczyn należy szukać w możliwości uszkodzenia sprężarki, uszkodzeniu czujnika na osuszczau (możliwość wykręcenia go z osuszacza i wymiany), braku czynnika. Brak czynnika zostaje wykluczony po w/opisanej czynności serwisowej.

To chyba by było na tyle...
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw mar 26, 2009 12:43 przez Razal, łącznie zmieniany 1 raz.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości