Problem z włączeniem klimatyzacji!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z włączeniem klimatyzacji!!

Post autor: Marioo » czw kwie 19, 2007 20:59

Wiec tak dzis byla nabijana klimatyzacja w moim mk3, zalozony nowy osuszacz i uzywany zawor cisnienia. Wszytsko skonczone, wlaczamy samochod, klime i nic nie wlaczyl sie kompresor, chwila pomyslenia i sprawdzenie kompresora recznie sie obraca, wiec sprawdzenie zasilania na przewodzie do kompresora i tu sie pojawia problem bo jest tam zero. Kompresor podłaczony na krotko wlaczyl sie i kilma dmuchala zimnym powietrzem jak nalezy ale tylko na krotko, wiec kompresor jest ok. Dodam ze na wyswietlaczu climatronica nie zninal po nabiciu blad w postaci mrugajacego wyswietlacza po wlaczeniu zaplonu tak jak bylo tak jest (podobno mruga jak jest nie nabita klima).
Pomozcie mi z tym, prubowalem kombinowac z przekaznikiem chcialem go wymienic ale w sklepie z czesciami takiego nie maja a w serwisie powiedzieli ze kosztuje 298zl.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 19, 2007 21:02

http://www.vw-passat.pl/index.php?optio ... 0&Itemid=9 tutaj poczytaj -- moze podobnie bedzie

[ Dodano: 07-04-19, 21:04 ]
http://www.vw-passat.pl/index.php?optio ... 7&Itemid=9


:-k ...

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw kwie 19, 2007 21:07

tzn. trzeba podłączyc sie do vaga? a ja nie mam gdzie i zalezy mi na czasie.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 19, 2007 21:13

no chyba bez tego sie nie obedzie, prawdopodobnie wychodzi błąd i stad komp. klimy nie załącza sprezarki i trzeba go skasować


:-k ...

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw kwie 19, 2007 21:27

A czy moze byc tak ze uszkodzony jest zawor cisnienia, albo przewod zasilajacy go(a moze jest od niego odzidelny bezpiecznik), i przez to nie bedzie dochodzil prad na sprezarke, samochod jezdzil dluzszy czas bez klimy, nie bylo zamontowanego osuszacza. I tak jak mowie miernikiem mierzone napiecie na kablu zasilajacym kompresor i jest 0.

[ Dodano: Pią Kwi 20, 2007 09:10 ]
Poczytalem troche na forum i tak jak pisalem jezeli miga wyswietlacz climatronica po laczeniu zaplonu to znaczy ze jest malo gazu w ukladzie, ale gaz byl nabity, czy jest jakis czujnik od tego, czy odpowiada za to zawor cisnienia, przy montazu zaworu bylo widac ze wtyczka jest troche zasniedziala ale byla oczyszczona, jakie tam powinno byc napiecie na tej wtczce, czy da sie sprawdzic jakos zawor cisninia czy jest sprawny i ostatnie pytanie czy jezeli bede musial wymienic zawor cisnienia to bedzie trzeba znowu nabijac klime, czy po zdjeciu nie rozszczelni sie uklad? Prosze o pomoc, zad uzo kasy poszlo zeby sobie odpuscic.



rafek81

Post autor: rafek81 » pt kwie 20, 2007 09:53

bez vag-a sie nie obejdzie bo teraz to tylko takie gdybania.. podłaczysz vag-a i bedzie3sz wiedzial.. inaczej nie idzie niestety..



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt kwie 20, 2007 14:55

A gdzie moge zrobic tanio vaga w warszawie, ma ktos moze interfejs. Spradzone wszytskie bezpieczniki sa ok, to tyle co moglem sprawdzic sam. wentylatory sie wlaczaja jak wlacze klime, a reszta tak jak pisalem. Pozdrawiam.



rafek81

Post autor: rafek81 » pt kwie 20, 2007 15:35

fejsik kompletny z kabelkami kosztuje w viakena 79pln.. ja bym ci mogl zdjagnozowac ale jestem z śląska... Pozdrawiam



toxikpage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 15:49
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: toxikpage » pt kwie 20, 2007 16:22

(od tematu)

orientuje sie ktoś ile może kosztować pompa klimatyzacji do golfa mk3 1.8
moja padła...



rafek81

Post autor: rafek81 » pt kwie 20, 2007 16:33




Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr kwie 25, 2007 13:52

Wiecie za co lubie golfy???
Za to ze sie same naprawiaja, Klima zaczela pracowac pelna para sama dzis. Bez podlaczenia pod vag (a zamowilem sobie interfejs). Zostala tylko jena rzecz wyswietlacz mruga po wlaczeniu klimy, ale bede mial jutro fejsik to zobacze co to za blad moze wystarczy go wykasowac.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
lucunio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 07, 2006 00:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: lucunio » pt kwie 27, 2007 23:19

A niech mnie mam taki sam przypadek tylko ze na manualce. dzisiaj rano nabijalem klime w serwisie aso i fajnie bylo na samym poczatku, teraz dziala na krotko po zalaczeniu a potem slychac pstyk i sie wylacza( kompresor chodzi wentylatory sie obracaja) ale zimnego powietrza nie ma, a jutro wyjazddd. na spokojnie bede umawial wizyte w ASO i zobaczymy czy to czujnik temp przekaznik czy kompresor.
Ma ktos jakis pomysl co do tego przypadku oprocz czekania az samo sie naprawi?


***1.9TDI***120PS***250NM***

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob kwie 28, 2007 07:51

Chciałbym sie podpiąć do tematu , nie załancza mi sie klima sprawdziłem VAG-em i nie ma żadnych błędów , jesli by nie było gazu to powinien byc jakiś błąd ??? Od czego zacząć ???


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » sob kwie 28, 2007 12:32

Bezpieczniki sprawdz, 6, chyba 19, plus pod zbiorniczkiem plynu chlodzoacego. najlepiej od tego zaczac!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 345 gości