Szum powietrza podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Szum powietrza podczas jazdy

Post autor: gixy » pt mar 30, 2007 17:50

Witam nie wiem czy to do działu "karoseria" czy "wnetrze":), ale objaw jest następujący:
Powyżej 80km/h bardzo, ale to bardzo słychac szum powietrza jakby w gornym lewym rogu i teraz nie wiem-szyby przedniej, czy szyby od kierowcy(to z kolei u gory, obok "słupka" łączącego dach z reszta karoserii)-oczywiscie szyby sa zamkniete, drzwi takze- po stronie pasazera jest to do przezycia-znaczy nic nienormalnego, natomiast od strony kierowcy świszczy zdecydowanie za mocno. Przykładałem palec i próbowałem sprawdzić dokładnie czy to gdzies spod szyby przedniej czy od tej szyby od kierowcy wieje- nigdzie mi nic nie wiało(nie czułem)-ale cały czas to słychac- co to jest i jak tego sie pozbyc mozna- ktos to juz przerabiał?


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

babylock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: babylock » pt mar 30, 2007 17:55

Najprawdopodobniej to uszczelka w którymś miejscu lekko odpuszcza robi się szczelina i wiatr hula mam to samo. Szczególnie nasila się to kiedy dostaje wiatr boczny.


babylock

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » pt mar 30, 2007 17:56

U mnie jest podobnie lewa uszczelka nie ma jednego zaczepu nie widac roznicy ale za to slychac jak sie szybko jedzie.


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pt mar 30, 2007 19:24

sprobuj podczas jazdy popchnac szybe czolowa w gornym rogu u moejego kolegi w seacie swiszczalo bo przednia szyba byla zle wklejona



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » sob mar 31, 2007 17:34

Kolego ta listwa która leci przez całą długość dachu pełni tez rolę dodatkowej uszczelki, jeśli na przednim słupku trochę ta listwa odstaje bo np nie trzyma zaczep w tym miejscu to przy większych prędkościach potrafi tamtędy wdzierac sie powietrze do środka, u mnie z prawej strony na słupku ta listwa trochę odstaje bo nie mam tam tej spinki i przy 120 szczególnie jak wieje boczny wiatr słychac wyraźny szum powietrza w tym miejscu. Tak ze posprawdzaj tą listwe to powinno byc to. pzdr.



adam1956
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 20, 2007 21:19
Lokalizacja: olsztynek

Post autor: adam1956 » ndz kwie 01, 2007 14:48

mam ten sam problem w mk 3 ale nie zwracam na to uwagi pozdrawiam.



Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » czw kwie 26, 2007 09:29

Ja też mam identyczny problem, chyba to jest fabryczna wada Golfa3, tak jak awarie szyberdachów.



tcm1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tcm1 » czw kwie 26, 2007 10:01

now lasnie szyberdach, tak cieplo juz jest, a moj szyber a ni w jedna ani w druga ni do gory ni w dol :(



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » czw kwie 26, 2007 10:57

Ilu właścicieli golfa znam to każdy narzeka na szum wiatru. U mnie tez jeżeli jest wietrzna pogoda to świszcze jak cholera. Kiedyś opusciłem szyby i dogiąłem ramki drzwi, dużo pomogło ale podczas wiatru i tak huczy. Jeśli ktoś znajdzie sposób na wyciszenie to duzy browar stawiam i moze nawet chipsy :grin: :pub: Próbowałem naklejać uszczelki ( takie do okien) na drzwiach w miejscu gdzie stykają się z uszczelka na nadwoziu ale nic nie pomaga nawet było gorzej bo chyba uszczelka lepiej przylega do metalu niż do pianki z której były zrobione te uszczelki. Drzwi są idealne nie opuszczone. Dziwna sprawa. Już dużo takich postów było i jakoś umierały bo Golf tak ma. Myślę ze gdyby wytężyć umysły wszystkich wynalazców z forum to na pewno znajdziemy rozwiązanie. A więc moze ktoś rozwiazał juz problem to niech się podzieli z nami, piwo i chipsy czekają :pub:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw kwie 26, 2007 18:05

gadalem z gosciemw serwisie seata i powiedzial mi ze nawet jak wymienic uszczelki na nowki z ASO nie da gwarancji ze przestanie szumiec poprostu te auta nie sa nowe i buda tez juz jest przepracowana



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw kwie 26, 2007 18:13

Czytałem gdzieś wady i zalety Golfa III, wyczytałem, że jedną z wad jest głośny szum powietrza opływającego autko, podobnie jest z szybko brudzącą się tylną szybą.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » czw kwie 26, 2007 18:32

prezesso25, Tylna szyba w każdym Hatchbacku szybko się brudzi. Do tych seryjnych wad, dodać trzeba szyberdach.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw kwie 26, 2007 18:56

adurweb pisze:Do tych seryjnych wad, dodać trzeba szyberdach.
poprzedni właściciel autka twierdził, że wydał 1000 zł na naprawę szybera, mam nadzieję, że jakiś czas wytrzyma, a póki co to pukać w niemalowane - narazie szyberek chodzi bez zarzutu.



Awatar użytkownika
kolizebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn mar 19, 2007 12:16
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: kolizebo » czw kwie 26, 2007 20:54

Cześć. Standardowo mam to samo, tyle że w Mk2. Najciekawsze jest to, że kupiłem autko i przez długi czas było super. Jak wracałem po zakupie z Łodzi do Lublina to się mocno zdziwiłem, że w golfie z 1991 roku może być tak cichutko, nic nie było słychać z zewnątrz. A potem zaczęło wiać od strony kierowcy. Opadły mi drzwi więc myślałem, że to to. Ostatnio zrobiłem drzwi, zamyka się idealnie, ale to nie to. Blacharz powiedział, żebym kupił uszczelkę drzwi, więc kupiłem i sobie wymieniłem i też nic nie pomogło. Cofnął mi nawet ten rygiel w słupku, żeby drzwi dalej łapały (linia drzwi przednich i tylnych poszła w ... ale co tam jak miałoby pomóc) i kompletnie nic. Przegiąłem nawet ten rant od uszczelki, żeby lepiej przylegała i też :ass: Zrobiłem testa, w sensie zakleiłem szczelnie taśmą miejsca, gdzie drzwi stykają się z uszczelką i szyba z uszczelką i dalej nic. Wykończyły mi się już pomysły. Jedyne co może jeszcze pomóc to wymiana uszczelki szyby przedniej bo podczas deszczu brzegi na drugi dzień są wilgotne i widać cieniutką linię wody a po rogach widać, ze mogło wciec kilka kropli wody. Poza tym uszczelka mogła być nie wymieniana od nowości więc wiadomo... Istna tragedia. Może ktoś wreszcie wpadnie na jakiś luks pomysł, ale ja się tak łatwo nie poddam i w końcu znajdę winowajcę! :grin: Wiadomo, że 17-letnie auto ma swoje niedomagania ale fani golfów potrafią czynić cuda :jezor: Pozdrawiam i zachęcam do badań tego problemu :)


It's better to burn out than to fade away!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości