Dymi bialo szaro co to ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
markus-wielki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:22
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Dymi bialo szaro co to ?

Post autor: markus-wielki » czw kwie 26, 2007 10:06

witam jestem posiadaczem golfa gtd 1.9 i mam mianowicie teraz taki problem auto na postoju nie dymi nic nie widac ale wczasie jazdy czy to zimny czy cieply dodajac gazu zaczyna dymic kopcic na bialo czy tez szaro pomocy dzieki za info pozdro
Ostatnio zmieniony czw kwie 26, 2007 13:08 przez markus-wielki, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw kwie 26, 2007 10:30

markus-wielki, to diesel !! musi dymić jak mu depniesz !! choć troche :)



obobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lut 20, 2007 18:12
Lokalizacja: Kolbuszowa

Post autor: obobo » czw kwie 26, 2007 12:51

dokladnie tak jak poprzednik napisal, norma w dieslu. zwlaszcza na zimnym



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » czw kwie 26, 2007 14:20

To_mas, obobo, ok jak jest zimno to moze dymic troszke na bialo bo to sie skrapla para wodna, ale nie jak jest cieply, a kazdy diesel moze zadymic troche na czarno jak mu sie depnie, ale nie na bialo

markus-wielki, napisz czy ten bialy dym jest tak jakby gesty, intensywny - kurde nie umiem tego nazwac, no i zobacz czy pod korkiem wlewu oleju nie masz przypadkiem bialej mazi i czy ci plyn z chlodnicy nie ubywa ?? wskazuje wszystko na uszczelke pod glowica, bo spala ci plyn chlodzacy


Pozdrawiam Bizak

obobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lut 20, 2007 18:12
Lokalizacja: Kolbuszowa

Post autor: obobo » czw kwie 26, 2007 23:17

bizak, no tak z tym bialym dymkiem to wsumie masz racje, no ale chyba bylby slabszy w takim przypadku , a o tym autor posta nie pisze. a jak u kolegi markus-wielki wyglada sprawa z olejem. bo taki kolor dymku to moze tez byc cos zwiazanego wlasnie z olejem



Awatar użytkownika
markus-wielki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:22
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: markus-wielki » sob kwie 28, 2007 09:27

a wiec panowie jest tak ten dym jest intensywny jak mu sie depcze i czasmi czarna chmura gdzies sie przebija przez ten dym tez ysle ze to uszczelka bo ostatnimi czas robili mi glowice bo bylo slychac metaliczny dzwiek i stwierdezili ze to tzw szklanki maja luz w glowicy i sie nie oplaca robic moze oni zle zlozyli ta glowice ?

[ Dodano: 28 Kwi 2007 09:27 ]
a nie mam bialej mazi w oleju



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » sob kwie 28, 2007 12:40

markus-wielki pisze:a wiec panowie jest tak ten dym jest intensywny jak mu sie depcze i czasmi czarna chmura gdzies sie przebija przez ten dym tez ysle ze to uszczelka bo ostatnimi czas robili mi glowice bo bylo slychac metaliczny dzwiek i stwierdezili ze to tzw szklanki maja luz w glowicy i sie nie oplaca robic moze oni zle zlozyli ta glowice ?
oj to na 100% cos z glowica, moze uszczelka zle zalozona albo gdzies nie uszczelnia, jedz w miare szybko do jakiegos speca niech ci to zbada, bo szkoda autka,

bialy dym to na pewno spalajacy sie plyn chlodzacy, a co do czarnego dymu razem z tym bialym to sie nie przejmuj, czarny dym to jest na pewno wyrzucana sadza z tlumika przy ostrzejszym depnieciu, jak przez jakis czas jezdzisz spokojnie to osadzi sie sadza w tlumiku i przy depnieciu wylatuje najprawdopodobniej

obobo, przy spalaniu plynu nie koniecznie musi byc slabszy, no chyba ze juz jest tragedia i bierze tego plynu jak paliwa :bajer: to wtedy bylby pewnie slabszy

natomiast przy spalaniu oleju kolorem charakterystycznym dla tej usterki jest kolor niebieski, a nie bialy
markus-wielki pisze:a nie mam bialej mazi w oleju
a nie ubywa ci ze zbiorniczka wyrownawczego ?


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
markus-wielki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:22
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: markus-wielki » pn kwie 30, 2007 10:20

ubywa tylko teraz znowu zamiast bialego dymu mam niebieski bo wlalem do ukladu chlodzenia srodek uszczelnijacy i teraz jak narazie widze ze woda jest i nie ubywa tak mozcno ale ten niebieski dym co to znowu zaplan bo ustawiali mi lampa na 14 stopni bi jak byl cieply to nie zapalal teraz jest z zaplaniem oki ale niebieski dym :(dzieki za odp pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości