świece żarowe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

świece żarowe

Post autor: skarredasch » czw kwie 26, 2007 11:44

wiem, że już temat poruszany nie raz, ale mam pytanie...
przed Wielkanocą wymieniałem wszystkie świece, bo działała tylko jedna i ciężko odpalał... :blush:
w drugi dzień świąt miałem problem z odpaleniem...i tak sprawdzając wszystko co polecacie na forum sprawdziłem, na szczęście wyczytałem też o klinie na kole ( uff - mało brakowało ) ale nie myślałem,że świece są padnięte...
co mogło być przyczyną padnięcia wszystkich 4 nowych świec boscha?? ( wymieniane w DOBRYM warsztacie bez ściemniaczy i naciągaczy)
po tygodniu grzania się po prostu spaliły...nie grzeją, zero oporu, nie iskrzą, nawet na krótko...wykręcam i nic - martwe...prąd dostają w czasie odpowiednim, tzn 20 sek po zgaśnięciu kontrolki, czyli przekaźnik dobry...



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw kwie 26, 2007 11:54

Dobre swiece kosztuja ok 40zł za sztuke, kiedys miałęm Iskry i spaliły sie po 1 miesiacu.Kupiłęm Beru orginały za 40zł sztuka i juz 2 lata jezdze. przy czym w silniku AAZ po dpaleniu siwece grzeja sie albo do temp. silnika 68st albo 2,5 min co bedzie szybciej. Nie sugeruj sie ze przekaznik cyknie po odpaleniu pala sie jeszcze. Czasami zdaza sie ze ten moduł pada i nie rozłacza swiec po 2,5 min jazdy lub powyzej temp. wody 68st i swiece sie pala. Spotkałem sie z tym . Przy czym nowy moduł kosztuje ok 600zł, a uzywany ok 200zł. Mozna poznac ze ten moduł jest w silniku a w kazdym AAZ był, ze jak zamkniesz rano dzrwi czasami swiece sie nie pala na desce i mozna bez problemu odpalac. Dobrze działąjacy moduł po 2,5 min rozłacza siwece słychac cykniecie i lekko sie podnosza wtedy obroty.



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » czw kwie 26, 2007 12:27

co to za moduł??gdzie go szukać??
zobaczę jak wygląda z czasem grzania świec po odpaleniu...cyknięcia na działającym silniku i tak nie usłyszę...;)
a obroty...hmm...jakoś nie zwróciłem na to nigdy uwagi...



obobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lut 20, 2007 18:12
Lokalizacja: Kolbuszowa

Post autor: obobo » czw kwie 26, 2007 12:48

a wtryski w jakim stanie? bo jak leja to tez mogly przyczynic sie to spalenia swiec



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » czw kwie 26, 2007 12:50

PinkFloyd, a co jeszcze oprócz modułu??...jakiś czujnik może - tańsza opcja...:/...
świece i tak muszę wymienić...

obobo, wtryski w stanie bdb...sprawdzane...


sprawdziłem czas podawania napięcia na odpalonym silniku...ze stoperem w ręce 3 min daje 14,4 volta, potem rozłącza, czyli przekaźnik i moduł może być dobry...



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » czw kwie 26, 2007 13:38

Zmień świece na BERU. U mnieBOSCH się też palił po miesiącu dwóch co gorsza to nie odrazu wszystkie tylko na zmianę. Doradzono mi BERU i na razie OK (już tak 15 miesięcy)



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » czw kwie 26, 2007 14:07

ryba_71, mi wszystkie padły...
jak na razie kupiłem boscha, takie jak w książce zalecają...jak te padną poszukam czegoś lepszego...
to normalne - 3 min napięcie 14,4 volta??



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw kwie 26, 2007 18:19

Jezeli po ok 3min nie ma juz napiecia na swiecach jak sprawdzisz próbnikiem to moduł na 100% sprawny. Czyli kup dobre swiece wsród Boschów jest wiele podrubek w cenie do 20zł za sztukę, Iskry sobie odpusc. Tylko BERU lub NGK, ale te kosztuja w granicach 40zł sztuka ale wiesz ze podziałaja troche. Ja na nich juz zaoszczedziłęm bo 2 lata jezdze i działąją bez problemu.



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » pt kwie 27, 2007 10:22

PinkFloyd, świece te które teraz wsadziłem jak i tamte co były to bosch made in france za 34 zł sztuka...iskry to już za czasów wsk-i przeklinałem...;)
na razie jest ok...jak te się spalą to kupię beru, ale mam nadzieję, że trochę na tych pojeżdżę...
dzięki...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości