Temperatura cd.!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Temperatura cd.!

Post autor: lolo_golf » wt kwie 19, 2005 15:17

Jak wczesniej pisałem myslalem ze czujnik temp. jest zwalony wiec go wymienilem i dalej jest tak samo.
Objawy są takie:
Jak jade to strasznie wolno silnik mi sie nagrzewa(gora do 50*)natomiast jak stane w korku to temperatura idzie w gore i dochodzi do 100* i idzie dalej (a wiatrak sie nie włancza!):goof: A jak znowu rusze i jade to jak go schłodze powietrzem to temperatura spada do 70* i stale sie taka utrzymuje(na starym czujniku temp bylo to samo).
CO TO MOZE BYC?Termostat?Bo ja juz nie wiem! :crazy:



Awatar użytkownika
KRIS77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:21
Lokalizacja: CT
Kontakt:

Re: Temperatura cd.!

Post autor: KRIS77 » wt kwie 19, 2005 15:23

lolo_golf pisze:Jak wczesniej pisałem myslalem ze czujnik temp. jest zwalony wiec go wymienilem i dalej jest tak samo.
Objawy są takie:
Jak jade to strasznie wolno silnik mi sie nagrzewa(gora do 50*)natomiast jak stane w korku to temperatura idzie w gore i dochodzi do 100* i idzie dalej (a wiatrak sie nie włancza!):goof: A jak znowu rusze i jade to jak go schłodze powietrzem to temperatura spada do 70* i stale sie taka utrzymuje(na starym czujniku temp bylo to samo).
CO TO MOZE BYC?Termostat?Bo ja juz nie wiem! :crazy:
Ja tak miałem i był termostat, tylko że u mnie max. dochodziło do 90 stopni.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt kwie 19, 2005 15:24

No to chyba dobrze :hmm:



Awatar użytkownika
KRIS77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr gru 22, 2004 17:21
Lokalizacja: CT
Kontakt:

Post autor: KRIS77 » wt kwie 19, 2005 15:34

lolo_golf pisze:No to chyba dobrze :hmm:
No dobrze bo nie wychodziło poza 90 stopni a u Ciebie wychodzi to raczej nie dobrze, ale jak ruszyłem to temp. spadała tez poniżej 70 stopni.
A po wymianie termostatu szybko się rozgrzewa po przejechaniu 800-1000m mam temp. 90 stopni i tak trzyma cały czas czy jade czy stoje w korku.



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » wt kwie 19, 2005 18:07

termostat raczej musisz na pewno wymienić bo i ja tak miałem, co do wentylatora, to luknij na krótko go podłącz zobacz czy działa w ogóle, masz bardzo łatwy dostęp do kostki od wentyla jak mache podniesiesz to zaraz przy nim widać białą kostkę, tam podłącz napięcie z akumulatora i lukni czy działa na obu prędkościach,


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt kwie 19, 2005 21:24

Wentylator działa :grin: Jutro kupuje czujnik-ten od włanczania wiatraka i termostat :food:
A zeby wymienic termostat slyszalem ze trzeba pompe od wspomagania sciagac?!Duzo to roboty? :chytry:



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » śr kwie 20, 2005 06:49

parę śrub odkręcić trzeba, najpierw pasek klinowy, potem pompę odkręcić i podwiesić a na koniec odkręcić łapy pompy od bloku silnika i już jest dostęp do 2 śrubek przy termostacie (ostrożnie spuścić płyn na wężach koło termostatu) i już. Potem poskładać to odwrotnie i gotowe.

miesiąc temu płaciłem 40 pln za taką wymianę



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 508 gości