Ile świeci się wam kontrolka oleju po odpaleniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » ndz kwie 22, 2007 15:37

Ja mam takie dziwne aż 3 auta i Lublina ;)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Post autor: daro31ie » ndz kwie 22, 2007 16:04

Problem prawdopodobnie polega na tym iz przecietny wiek samochodow forumowiczow wypowiadajacych sie jest dosc wysoki. No ale taka jest polska. a swiecenie czy tez mruganie nie swiadczy dobrze o silniku!
Zwalanie winy slabego cisnienia na pewna polska firme jest nie na miejscu, nie odbiega ona znaczaco jakoscia od firm zach. :okej:


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » ndz kwie 22, 2007 16:24

daro31ie, ale o co ty walczysz, myślisz że jak my mamy auta średnio 18 letnie i jak kontrolka się pali po zapaleniu to że to wina stanu silnika to powiem ci że mam 3 mk2 żaden nie bierze oleju i ciśnienie jest prawie takie jak wyjechał z fabryki, a przejechane ma tyle co twój TDi'k wątpie czy przejedzie. po prostu te silniki są tak zrobione i tyle. A co do Filtrona to pracowałem w sklepie z częściami i ludzie nam przynosili nowe Filtrony które ciekły, albo pękały na zgrzewach, a do będzyniaków o sportowych charakterze filtry główne paliwowe to bym nawet nie zakładał z tej firmy bo mulą auto. I właśnie ten sklep zaczął ściągać filtry firmy Mann i się sprawdziły


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » ndz kwie 22, 2007 18:17

daro31ie pisze:Problem prawdopodobnie polega na tym iz przecietny wiek samochodow forumowiczow wypowiadajacych sie jest dosc wysoki. No ale taka jest polska. a swiecenie czy tez mruganie nie swiadczy dobrze o silniku!
Niesamowite bzdury, a cos pisales komus o wiosce???? No nie:))) Kontrolka gasnie kiedy czujnik cisnienia wskaze odpowiedni poziom cisnienia. Obroty jalowe to ok. 900rpm i przy takich obrotach kontrolka nie powinna swiecic, ale obroty uruchamianego silnika, zaleznie od stanu aku, gestosci oleju itd. to max 300rpm i przy takich obrotach pompa oleju NIE DAJE odpowiedniego cisnienia. Po zaskoczeniu potrzeba jeszcze niecala sekunde do wzrostu cisnienia w ukladzie do odpowiedniej wartosci, wiec swiecenie czy mruganie kontrolki oleju w czasie uruchamiania i z 1sek. po to normalka takze dla zupelnie nowych silnikow. Wiec nie pisz bzdur;)



mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » ndz kwie 22, 2007 19:32

Jak auto pali na dotyk to niemozliwoscia jest napompowac olej do calego ukl.smarowania tylko w czasie rozruchuchyba ze trwa to 10 sek.Mam dwa samochody ze wskaznikiem cisnienia oleju i cisnienie nie podnosi sie ok 2-3 sek po odpaleniu a cisnienie w ukl smarowania na silniku o tem 90 st. wynosi 5kg\cm.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz kwie 22, 2007 20:17

panie "wioska", ze niby ja sie myle? to ja mowie tobie heja :bigok: i kup se filtrona oraz zalej 15w40 z lidla. ciekawe czy kontrolka bedzie mrygac :blush:


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz kwie 22, 2007 20:25

vw_vandal pisze:w fazie rozruchu !!!
jak kręci z 30 razy wałem zanim mu zapali
to kontrolka już nie świeci po zapaleniu :P :rotfl:

[ Dodano: Nie Kwi 22, 2007 20:27 ]
Przewodnik pisze:przejściu z 15w na 10w mruga jakieś 2- 3 razy nie wazne czy silnik ciepły czy zimny .
nie przejmuj się, a jakbyś miał dobry filtr to już wogóle bym się nie przejmował


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

arwam

Post autor: arwam » ndz kwie 22, 2007 20:29

Ja kupowałem silnik z "postrzałka" z przebiegiem 30000km i u mnie kontrolka gaśnie jak tylko silnik się odezwie albo do pół sekundy po rozruchu.
:kac:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz kwie 22, 2007 20:30

vw_vandal pisze:to pracowałem w sklepie
hej vw_vandal co jest, jeszcze nie tak dawno pracowałeś u nich ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Post autor: daro31ie » ndz kwie 22, 2007 21:22

ale bzdury piszecie tak w nowych samochodach po sekundzie po odpaleniu trala bala


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz kwie 22, 2007 21:52

Jedni i drudzy maja rację. Mam kolege który do 2002r pracował kilka lat w ASO VW w Belgii i sam mi móiwł, ze to normalne. Chodzi o to, że jak gasnie po około 5 sekundach po odpaleniu zimnego silnika to jak najbardziej jest ok. W MK III sa 2 czujniki, jeden przy filtrze i tak jest w wiekrzosci aut innych marek, ale w VW jest jeszcze w głowicy. Chodziło o to, zęby miec informacje o samrowaniu silnika w każdej czesci auta- bardzowazne dla samorwania wałka i hydraulików. Przy czym to normalne ze w 1 sekunde gesty olej nie przedostanie sie przez filtr i do głowicy bo to nie mozliwe. Po prostu na słąbiej filtrujacych filtrach kontrolka gasnie szybciej, ale 3 razy migniecie to standard. Co oznacza, zę w głowicy nadal jest orginalny czujnik. Na zachodzie aby nie denerwować włascicieli aut mówił mi, ze zmieniali w ASO czujniki o 1/3 wartosci mniejsze i kontrolka gasnie po ułamku sekundy. Przy czym lepiej miec seryjny ponieważ niewielki spadek cisnienia oleju w głwicy zostanie odnotowany zapaleniem sie kontrolki. W MK IV juz ten problem został rozwiazany. W moim starym MK III D, którego mielismy od przebiegu 80 tys km zawsze kontrolka migała 2, 3 razy, auto przejechało juz 660 tys km i bez remontu jeżdzi dalej na TAXI bez wyraźnych objawów zużycia, teraz ma ok 780 tyś km :bigok:



daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Post autor: daro31ie » ndz kwie 22, 2007 22:03

ja wlasnie tez pisalem o mk4 dodam tylko ze wielu specow ocenia wlasnie silnik po gasnacej kontrolce cisnienia oleju :okej: wlasnie przetestowalem mk4 z przebiegiem 160000i sprintera z bardzo podobnym i nie ma mowy o swiecacej kontrolce powiedzmy 1-5s po odpaleniu. Dlatego wymyslono oleje syntetyczne i ich lepkosc aby maksymalnie zmniejszyc czas pracy silnika bez smarowania. Dla niewiedzacych polecam troszke poczytac na ten temat :okej:


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » ndz kwie 22, 2007 22:32

Cisnienia w ukl. smarowania nie da sie podniesc w ciagu 0,1 sek musi on dojsc do najdalej polozonych czesci silnika i nie ma to nic do ilosci czujnikow bo cisnienie podnosi sie w calym ukl.smar.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » ndz kwie 22, 2007 22:53

SouleR pisze:kup se filtrona
co Wy go tak nie lubicie ja zazwyczaj filtronka zakłam wspierm polski przemysl :D
a kontrolka mi mruga 2-3 razy jak zimny.
PinkFloyd pisze: teraz ma ok 780 tyś km
kurde to moj silnik jest jeszcze chyba na dotarciu ??:D hehe

daro31ie, mam b5 tdi i nie zauwazylem zeby tam migala kontrolka, ale to inna bajka niz mk2,3


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości