Przebicie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
l_krupinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lut 27, 2006 12:40
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Przebicie

Post autor: l_krupinski » ndz kwie 22, 2007 09:26

Witam.
Chciałbym prosić o pomoc w zdiagnozowaniu przebicia bo napewno gdzieś jest ale już mi się wyczerpały pomysły. A objawy są takie: jak jest wilgotno na dworzu lub też po deszczu jak odpałam golfa to cały silnik się trzęsie, jak mu daję gazu to jeszcze bardziej się trzęsie, ale po okołu minuty wszystko ustaje. Jak na dworzu jest ciepło, nawet po nocu, nie ma tego objawu. Dodam że wymieniłem wszystko na co mogło by być odpowiedzialne na spzęt firmy BERU czyli: kopułka, palec, przewody, świece 4 elektrodowe. Co może być przyczyną, czy może gdzieś jest jakiś przewód przetarty??



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 22, 2007 09:36

moze cewka,ale kolega mial jeden zawor nadpalony i podobnie bylo z rana przy zapalaniu tylko.watpliwe to ale sprawdz moze cisnienie na tlokach,to nic niekosztuje.



Awatar użytkownika
l_krupinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lut 27, 2006 12:40
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: l_krupinski » ndz kwie 22, 2007 13:43

ja jestem 10 tys km dopiero co po generalnym remoncie wiec silnik raczej odpada, wszystko złorzyłem na częsciach GOETZE więc silnik raczej odpada. Ja podejrzewam elektrykę. te przebicia były przed remontem jak i teraz cały czas są jak jest wilgotno. Czasami tak kopie że az nie pryjemnie zamykać dzrzwi, a jak kluczykiem dotykam to widać iskry.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz kwie 22, 2007 17:42

SPRAWDZ MASE na silniku powiadasz że wymieniłeś wszystko co związane z zapłonem ale nic nie piszesz o cewce zapłonowej a szkoda w pierwzsej kolejnośći nalezałoby ją właśnie sprawdzic



Awatar użytkownika
l_krupinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lut 27, 2006 12:40
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: l_krupinski » ndz kwie 22, 2007 19:18

ja też myślałem i myślę że to może być cewka, ale ciężko ją sprawdzić, poniewąż te przebicia są odczuwalne wtedy gdy jest tylko wilgotno i to przez około minutę, a zmieniając cewkę w ciemno to chyba zły pomysł. Czym i jak sprawdzić cewkę, jakie powinny być oznaki normalnej pracy a jakie złej gdy ma przebicia. Dodam że cewkę mam firmy Beru którą zmieniłem około 2 lata temu, ale wszystko możliwe że mogła już paść.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz kwie 22, 2007 21:04

spryskaj w ciemności delikatna mgiełka spryskiwaczem do kwiatów lub prania



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 378 gości