Czy pasuje skrzynia automat z MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Czy pasuje skrzynia automat z MK3

Post autor: raf1al » czw kwie 19, 2007 18:02

Czy istnieje możliwość zamontowania automatu z mk3 do mk2? Będzie wszystko pasować!? I jeszcze jedno czy sterownik elektroniczny skrzyni jest oddzielny niż komputer wtrysku czy jest to jedna całość, bo w trojkach chyba jest elektronika do skrzyni! I ile może kosztować regeneracja normalnej skrzyni od MK2 pewnie to pytanie będzie czysto teoretyczne bo nikt nie robił tego zabiegu!!? :grin:
Ostatnio zmieniony czw kwie 19, 2007 21:44 przez raf1al, łącznie zmieniany 1 raz.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw kwie 19, 2007 19:41

raf1al pisze:zy istnieje możliwość zamontowania automatu z mk3 do mk2? Będzie wszystko pasować!? I
Marne szanse, albo bardzo duży koszt. Co do regeneracji to pewnie się nie opłaca, taniej kupić dobrą używkę, na forum ktoś miał a może jeszcze ma.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 19, 2007 19:59

bodzio_j pisze:na forum ktoś miał a może jeszcze ma.
:chytry:
ja mam ale do 1.6 -- nie wiem czy podejdzie do 1.8
bodzio_j pisze:Co do regeneracji to pewnie się nie opłaca
koszt bardzo duży i mało kto sie tego podejmuje


:-k ...

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » czw kwie 19, 2007 21:40

Skrzyni z MK3 nie da sie załdowac do MK2. Posiada ona jak juz powiedziałes elektronike która steruje je pracą. Aby zmiana biegów przebiegałą w odpowiednim momecie potrzebne sa sygnały z połozenia przepustnicy, kompa wtrysku oraz predkosci obrotwwej silnika jaki i predkosci pojazdu. Skrzynia sterowana komuterowo to juz bardzo skomplikowane byde które posiada w przypadku MK3 7 elektrozaworów sterujących zmiana biegów. Duzo czujników i elektroniki pozatym w MK3 sa 4 biegi a w MK2 tylko 3. Co do regeneracji skrzyni z MK2 to koszty sa duze za samo zdemontowanie rozłożenie oraz złozenie do kupy warsztaty biora średnio 1000zł do tego trzba jeszcze doliczyć koszt części. Skrzynie z 1,6 i 1,8 powinny byc takie same.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Adi1206
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 24, 2007 21:51
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Post autor: Adi1206 » czw kwie 19, 2007 21:54

Witam! Ja mam automat 3-biegowy do golfa 2. Jezdzil u mnie przez dobrych 6 lat i ani razu nie zawiodl! Wiec jak jjestes zainteresowany to wyslij wiadomosc na maila! adi1206@poczta.fm



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » czw kwie 19, 2007 22:16

Atomic10 pisze:Skrzyni z MK3 nie da sie załdowac do MK2. Posiada ona jak juz powiedziałes elektronike która steruje je pracą. Aby zmiana biegów przebiegałą w odpowiednim momecie potrzebne sa sygnały z połozenia przepustnicy, kompa wtrysku oraz predkosci obrotwwej silnika jaki i predkosci pojazdu. Skrzynia sterowana komuterowo to juz bardzo skomplikowane byde które posiada w przypadku MK3 7 elektrozaworów sterujących zmiana biegów. Duzo czujników i elektroniki pozatym w MK3 sa 4 biegi a w MK2 tylko 3. Co do regeneracji skrzyni z MK2 to koszty sa duze za samo zdemontowanie rozłożenie oraz złozenie do kupy warsztaty biora średnio 1000zł do tego trzba jeszcze doliczyć koszt części. Skrzynie z 1,6 i 1,8 powinny byc takie same.

Pozdrawiam
Czyli jednak elektronika skrzyni jest sprzężona z elektronika silnika!:( a myślałem ze da sie tak wmontować 4 biegowa skrzynkę zamiast 3 biegowej! Nic jak padnie automat będzie sie trzeba przerzucić na mniej wygodny manual !



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 395 gości