Jak uszczelnic wycieki płynu z chłodnicy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

robgr85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 01:16
Lokalizacja: 3mia100
Kontakt:

Post autor: robgr85 » pt kwie 13, 2007 20:11

odnośnie przeciekajacych chlodnic... w poldku ojca chlodnica przeciekala, tez kupil ten proszek, wsypal 1/5 opakowania [tak na oko 1/3 lyzeczki], pomoglo, i jak narazie przejechal z tym juz ponad 5tkm i wyciekow nadal nie widac.

nie wiem jak sprawa ma sie w VW, jesli faktycznie moze sie cos zapchac to lepiej chyba pobawic sie w lutowanie/zgrzewanie/zalepienie poxipolem/epidanem etc - jesli znajdziesz nieszczelne miejsce i uda Ci sie to zalepic czyms z powyzszych to nic sie w flakach samochodu nie powinno zapchać.

Pozdr


[url=http://ilepali.info/pt.php?id=62][img]http://ilepali.info/foot.php?id=62[/img][/url]

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » śr kwie 18, 2007 13:03

Panowie problem z chłodnica rozwiązałem. Nie była to wina chłodnicy.Wcześniej przed zakupieniem i wymianą chłodnicy zastanowiło mnie to, dlaczego przewody wodne od chłodnicy są bardzo twarde po nagrzaniu silnika (górny i dolny). Znaczyło to ,że w układzie chłodzenia wytwarzało się zbyt duże ciśnienie. Po za tym przy odkręcaniu powolnym korka od zbiorniczka wyrównawczego przy nagrzanym silniku dochodziło do wzrostu poziomu płynu. W momencie usłuszenia ssssssssss, poziom wzrastał dużo powyżej max, aż potrafiło go wyrzucać ze zbiorniczka (płyn nie był zagotowany).Popytałem znajomych. Diagnoza była taka sama od dwóch różnych osób: sprawdzić korek odpowietrzający od zbiorniczaka wyrównawczego oraz termostat. Nikt nie wspomniał o tym aby sprawdzić termostat i korek odpowietrzający w zbiorniczku wyrównawczym. Wymieniłem korek i wyciek zginął. Przewody wodne przy chłodnicy są już miękkie po nagrzaniu silnika (jedynie gorące, ale tak ma być) i przy odkręcaniu korka odpowietrzającego jest tylko psssyt i poziom płynu nie rośnie mi powyżej max. :okej: :okej: :okej:


VWpower Golf

jancik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw lis 10, 2005 17:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: jancik » śr maja 30, 2007 15:24

GENE pisze:Panowie problem z chłodnica rozwiązałem. Nie była to wina chłodnicy.Wcześniej przed zakupieniem i wymianą chłodnicy zastanowiło mnie to, dlaczego przewody wodne od chłodnicy są bardzo twarde po nagrzaniu silnika (górny i dolny). Znaczyło to ,że w układzie chłodzenia wytwarzało się zbyt duże ciśnienie. Po za tym przy odkręcaniu powolnym korka od zbiorniczka wyrównawczego przy nagrzanym silniku dochodziło do wzrostu poziomu płynu. W momencie usłuszenia ssssssssss, poziom wzrastał dużo powyżej max, aż potrafiło go wyrzucać ze zbiorniczka (płyn nie był zagotowany).Popytałem znajomych. Diagnoza była taka sama od dwóch różnych osób: sprawdzić korek odpowietrzający od zbiorniczaka wyrównawczego oraz termostat. Nikt nie wspomniał o tym aby sprawdzić termostat i korek odpowietrzający w zbiorniczku wyrównawczym. Wymieniłem korek i wyciek zginął. Przewody wodne przy chłodnicy są już miękkie po nagrzaniu silnika (jedynie gorące, ale tak ma być) i przy odkręcaniu korka odpowietrzającego jest tylko psssyt i poziom płynu nie rośnie mi powyżej max. :okej: :okej: :okej:
Może odświerze trochę temat,bo akurat mam ten sam problem i podobny objaw.
Jak można sprawdzić czy korek odpowietrza czy nie i ewentualnie jaki koszt nowego korka?



zxcv2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt cze 13, 2006 17:19
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: zxcv2 » śr maja 30, 2007 15:30

ja za korek zapłaciłem 10zł w sklepie z częściami do vw, nie jest to mega wydatek, żeby bawić się w sprawdzanie, naprawianie itp :)



jancik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw lis 10, 2005 17:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: jancik » śr maja 30, 2007 15:47

zxcv2 pisze:ja za korek zapłaciłem 10zł w sklepie z częściami do vw, nie jest to mega wydatek, żeby bawić się w sprawdzanie, naprawianie itp :)
W takim razie kupię nowy i zobaczymy jaki będzie efekt :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 464 gości