Skrzynia biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt kwie 17, 2007 07:10

preker20 pisze:tylko ze teraz sie zastanawiam czy i tak jej nie zmienic na 5 biegowa :) tylko mysle co mi sie tym uda osiagnac myslisz ze moge sie spodziewac duzo mneijszego spalania oraz dluzszego bujania sie furki?
o kurcze myślałem że masz 5 :panna:
dużo mniejszego i mocno zauważalnego spalania nie zauważysz za bardzo
z tym bujaniem się przywyczaisz i też nie będziesz odczuwał,
jak dobrze poszukasz a masz czas i sprawną skrzynię to
i za 150zł wyrwiesz dobrą skrzynię ale to przypadki rzadkie
jak zacząłem szukać nawet 6 :-) z A3


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: romek126 » śr kwie 18, 2007 11:18

Pozbieram właśnie skrzynię V z ABD zmieniam obudowę. Nie rozgryzłem czy najpierw wyjąć mechanizm wodzików czy walki z kołami zębatymi?



Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » śr kwie 18, 2007 11:47

Looknij może TU .
Może coś pomoże :bigok:


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: romek126 » śr kwie 18, 2007 13:18

Amanda.. ale zaskoczyłaś taka szybka reakcja;)
Poźniej dam Ci punkta.



Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » śr kwie 18, 2007 13:48

romek126 pisze:Amanda.. ale zaskoczyłaś taka szybka reakcja;)
Poźniej dam Ci punkta.
Jestem rodzaju męskiego :green_fuck:
A punkta to mi chyba nie dasz bo nie jesteś "Ojcem prowadzącym" wątek :grin:


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

fredy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 10:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: fredy1 » śr kwie 18, 2007 14:02

witam dołącze się do tematu jesłi mozna:) mialem ten sam problem z moim MK3 silnk 1.4 ale skrzynia 5 biegowa. wiec tak iegi elegancko wchodzily ale jak sie skubaniec nagrzal - dluzsza trasa to juz tak milo nie bylo sprzego robilo sie miekkie i nie szlo biegow wrzucac w zaleznosci od tego chyba jak sie ustawilo lozysko oporowe.wiec postanowilem zmienic łożysko oporowe ale z zalozenia wyszedlem ze jak juz to juz - w ostatecznosci zalozylem SACHS'A sprzeglo cale tarcz docisk i lozysko nowe i ........ bylo duzo lepiej nawet jak sie nagrzal silnik - po dluzszej trasie biegi szlo wrzucac. nie dawalo mi to jednak spokoju zajechalem do mechanika i powiedzial ze to lozysko na walku sprzeglowym i ze trzeba skrzynie rozebrac. zrobil wymienil 2 lozyska i rzekomo bylo dobrze jednak pojezdzilem 1 dzien i zaczelo zgrzytac i chrupac jeszcze bardziej. wiec postanowilem kupic uzywana dobra skrzynie (skrzynia krotka rozrusznik z tylu wybierak na wałku) no i......... nigdzie nie bylo znalazlem 1 a obdzwonilem cala wielkopolske w ostatecznosci kosztowala mnie 750zł z gwarancja i teraz mam sweity spokoj. wiec nie polecam naprawy skrzyni czy wymiany lozysk nie zawsze to daje efekty a lozyska i uszczelniacze jak napisakl kolega wyzej nie sa tanie wiec lepiej sie 2x zastanowic czy naprawiac samemu czy dac komus kto sie na tym zna i z robi to profesjonalnie przeplacisz o 200zł ale jak bedzie zle zrobione bedziesz mogl jechac na poprawke i za darmoszke i o nic sie nie ma co martwic a tak jak sam bedziesz robil i cos nie wyjdzie to nie dosc ze stracone pieniadze na czesci to jeszcze czas i bedziesz sam sie na siebie wkur............ ze nie dales od razu pozdrawiam



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » śr kwie 18, 2007 17:27

fredy1, no ja sie nie zgodze z Toba, mnie remont kosztowol troszke powyzej 300 wiec zauwaz ze to 450 mniej niz zaplaciles Ty, Wszystko zalezy kto i jak to robi, jesli ten Twoj mechanik rozebral ta skrzynie to czemu wymienil tylko 2 lozyska, jak sie robi taka robote to wymienia sie wszystkie. Po prostu trafiles na nieodpowiedniego mechanika, a najlepiej jesli ma sie taka mozliwosc to robic to samemu, wbrew pozorom rozbiorka skrzyni i wymiana lozysk nie jest taka trudna


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

fredy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 10:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: fredy1 » śr kwie 18, 2007 17:58

pewnie jesli masz czas i miejsce to jasne tez sie z toba zgadzam ale ja pracuje od rana do wieczora i kulam kilometry, dla mnie zostawic auto u mechanika na 1-2 dni to juz byl duzy problem bo ono dla mnie pracuje:) a z drugiej strony masz moze i racje ze nieodpowiedni mechanik ale generalnie jak mechanior cos zje....... to mozesz miec pretensje do niego i nie zaplacisz ani grosza z poprawke wiec racja lezy po obu stronach i po mojej i po twojej:) z tym ze ja na skrzynie mam gwarancje ty masz gwarancje tego ze wiesz iz ja sam rozbierales. wiec wybor nalezy do wlasciciela pozdrawiam



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » śr kwie 18, 2007 18:02

fredy1, zgodze sie z Toba ze trzeba miec na to czas i warunki bo mimo wszytko troche sie z tym wszytkim schodzi! ale tak jak mowisz najwazenijsze ze jestemsy oboje zadowoleni:) tyle ze ja jeszcze gratis dostalem satysfakcje:P pozdro


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

fredy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 10:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

Post autor: fredy1 » śr kwie 18, 2007 18:04

heheheehehhehehehe no nie ma to tamto twoja satysfakcja o 1 wieksza od mojej efekt ten sam skrzynia nie buczy hehehehehehehe



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » śr kwie 18, 2007 18:08

fredy1, tylko ze nadal masz bieg wiecej ode mnie:)


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

wodzusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 12:47
Lokalizacja: Krakow

Post autor: wodzusek » wt sie 05, 2008 22:47

preker20 pisze:

PS W garazu lezy skrzynia CED z tymi samymi dolegliwosciami, mam zamiar wymienic lozyska i sprzedac! Jak kto chetny pisac!

[ Dodano: Wto Sty 16, 2007 12:29 ]
aha i jesli chcesz to zlecic mechanikowi dolicz jakies 250 -300 zl za wyjecie i rozebranie!
kupię skrzynie CED 4 biegową do golfa III, posiada ktoś?



tusek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 17, 2008 22:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: tusek88 » pn sie 11, 2008 23:28

witam temat stary ale zeby nie zakladac nowego napisze tutaj

mam golfika 95' 1.6 AEE 75KM i jakis czas temu pojawil sie taki problem:
z rana albo po kilku godzinnej przerwie w jezdzie z poczatku jedzie sie ok ale po kilkunastu kilometrach gdy juz sie samochod zagrzeje na 4 biegu cos zaczyna wyc, skrzeczec nie potrafie nazwac tego dzwieku. po zmianie biegu na 5 wycie ustaje, gdy zredukuje do 4 znow zaczyna wyc.. gdy przyspieszam wycie sie nasila a gdy tylko zdejme noge z gazu odrazu cichnie (czyli chyba im wieksze obciazenie skrzyni tym bardziej wyje) nie jestem pewien co to moze byc. mechanik niestety duzo nie pomoze bo musialby uslyszec ten dzwiek niestety nie udalo mi sie zademonstrowac mu tego bo gdy sie zatrzymam to cos sie tam przestawia albo cos i jak na zlosc wszystko jest ok. dodatkowo na biegu jalowym gdy wcisne sprzeglo slychac prace silnika a gdy puszcze sprzeglo procz silnika slychac tez takie regularne chlebotanie, stukanie ze skrzyni biegow (nie mam takiej malej zaslepki i widac przez otwor kolo zamachowe dzieki temu dzwiek jest dobrze slyszalny) jakby cos mialo luz

to sa objawy, pewnie moi poprzednicy mieli takie same lub podobne

czyli co Koledzy polecacie? wymiane lozysk w skrzyni czy metoda prob i bledow pobawic sie np w wymiane lozyska oporowego?

mechanik powiedzial mi ze to lozysko w skrzyni i ze tego sie nie wymienia (hehe) tylko cala skrzynie

licze na jakies porady i pytanko do tych ktorzy podjeli sie naprawy samodzielnie: czy jakies specjalne narzedzia beda mi potrzebne czy obejdzie sie?



wodzusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 12:47
Lokalizacja: Krakow

Post autor: wodzusek » wt sie 12, 2008 07:55

ja mialem podobne objawy, tylko ze skrzyni odchodzily mi piski i niedlugo po tym skrzynia padla :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości