Nie pali sie kontrolka swiec - mam zegary od benzyny?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Vito Corleone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 26, 2006 23:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Vito Corleone » pt kwie 13, 2007 07:51

Kurcze, dzis parkowalem w garażu i odpalil bez problemu za 1 razem elegancko, bąbelki powietrza wyraznie widoczne byly w przewodach, czyli to nie jest chyba gl problem czemu nie odpala gdy w nocy postoi na dworzu. Dodam, ze na dworzu stoi na podjezdzie pod kątem. Mozliwe, ze jakos "cofa" mu sie paliwo i przez to trudniej pali?


My spirit you cannot breeaaak!

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pt kwie 13, 2007 08:46

Vito Corleone pisze:Dodam, ze na dworzu stoi na podjezdzie pod kątem. Mozliwe, ze jakos "cofa" mu sie paliwo i przez to trudniej pali?
całkiem możliwe.. układ paliw łapie gdzieś lewe powietrze i przez noc paliwo cofnie sie do zbiornika a układ zapowietrzy.. Zanim paliwo dojdzie do wtrysków to go trochę pokręcisz..
Posprawdzaj wszystkie łączenia węża paliwowego i zasilającego i zwrotnego czy gdzieś nie jest pęknięty. Kiedy wymieniałeś filtr paliwa?? Jak dawno to wymień go.



Awatar użytkownika
Vito Corleone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 26, 2006 23:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Vito Corleone » pt kwie 13, 2007 10:27

filtr byl wymieniany "podobno" z 10 tys km temu, ale widzialem ze 2 zaciski na wezykach na filtrze sa nowsze a 2 stare, moznaby je tez wymienic


My spirit you cannot breeaaak!

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pt kwie 13, 2007 10:37

Vito Corleone, wymień i zobacz czy węże pod zaciskami nie są sparciałe/ popękane...



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt kwie 13, 2007 12:43

Vito Corleone pisze:filtr byl wymieniany "podobno" z 10 tys km temu, ale widzialem ze 2 zaciski na wezykach na filtrze sa nowsze a 2 stare, moznaby je tez wymienic
Kup najlepiej oryginalne opaski w ASO (ok 2,50 zl/szt.). Zacisniesz jest bez problemu malymi obcegami. Te na srubke trzymaja jak lysego za wlosy i nigdy nie wiadomo ile najlepiej skrecic...
Te z ASO sa tak przystosowane ze zaciskasz na max i jest ok. Zwroc uwage na to ze te z filtra i te z zaworka maja rozne srednice.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Vito Corleone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 26, 2006 23:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Vito Corleone » pt kwie 13, 2007 18:36

Dzieki jutro jade do sklepu po sprzet, zaciski i oring. Moze cos pomoze Mam samochod 2 tyg i znowu cos. Cieknie miska olejowa, juz nie raz dostala (sporotowe niskie zawieszenie), dodatkowo w okolicy fltra oleju w kirunku silnika wszystko wilgotne i rzeklbym ochlapane :grrr: :crazy: Wchodze jutro do kanału zbadac sprawe z bliska, zanosi sie ze wzialem studnie bez dna.


My spirit you cannot breeaaak!

Scotto
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:09
Lokalizacja: londyn

Post autor: Scotto » pt kwie 13, 2007 18:56

Vito Corleone pisze:zanosi sie ze wzialem studnie bez dna.
ale pamietaj raz zrobisz a pozadnie i bedzie ci jeszcze dlugo sluzyl bez usterek :bigok:
Ps zdejmi oslone silnika i zobacz wezyki laczace wtryski umnie jeden padl i tez ciezko palil


Moj golf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=75825 vento front
[url=http://img293.imageshack.us/my.php?image=golfsesjaaaa001vq3.jpg][img]http://img293.imageshack.us/img293/5788/golfsesjaaaa001vq3.th.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Vito Corleone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 26, 2006 23:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Vito Corleone » wt kwie 17, 2007 07:11

inek01, nowe zaciski i oring odbieram jutro, apropo tego bezpiecznika, napisales ze jest w kabinie, tylko mam problem z rozszyfrowaniem, ktory to. Nad bezp sa 2 rzedy duzych gniazd. W pierwszym numery 72, 109, 18, puste, 21 w drugim 99, 36, puste, 53, 103 i badz tu madry :blush: Dodatkowo jest czerw bezp prawie calkowicie schowany 50A 32V moze to ten?


My spirit you cannot breeaaak!

zuczek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań/Horodyszcze
Kontakt:

Post autor: zuczek » wt kwie 17, 2007 07:53

Vito Corleone, 'kostka' przekaznik 103 odpowiada za świece żwrowe w Dieslach. Jesli jest uszkodzony to nie świece nie beda sie nagrzewaly.


Tylko BMW!

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt kwie 17, 2007 08:57

Vito Corleone pisze:Dodatkowo jest czerw bezp prawie calkowicie schowany 50A 32V moze to ten?
Tak, o ten chodzi. Jest wiekszy od tych co sa nizej pod przekaznikami.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Vito Corleone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 26, 2006 23:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Vito Corleone » ndz kwie 22, 2007 14:13

Licznik od Gobo90 juz chodzi i sprężyna sie zapala tak jak to w dieslu byc powinno :)
Z tym parkowaniem na podjezdzie i cofaniem sie paliwa to moze byc prawda. Gdy postawilem silnikiem do dolu odpalil od razu z rana, co nie zmienia faktu ze w ukladzie sa babelki powietrza. Na wylocie z pompy paliwowej znalazlem dosyc luzny zacisk i podmienilem na ten, ktory mialem przygotowane na wymiane przy filtrze. Teraz trzyma dobrze. Te przewody na filtrze siedza tak mocno ze odeszla mi ochota sie z nimi silowac zeby zmienic zaciski. Lepiej za jednym razem zmienic ten filtr, kto wie ile poprzedni gosc na nim zrobil naprawde....tym bardziej ze bąble wala rowno z filtra do pompy :grrr:


My spirit you cannot breeaaak!

maszynistapawel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Terespol Pomorski
Kontakt:

Post autor: maszynistapawel » czw kwie 26, 2007 10:23

Witam. Na początku była mowa o zakresach obrotomierza i moje pytanie do tego się odnosi. Mianowicie mam TD i zamiast obrotomierza mam zegar. Chciałem wymienić na obrotomierz ale jak oglądałem liczniki to zgłupiałem. Na allegro i na szrotach są różne zakresy prędkości obrotowej do 5, 6, 7 tyś. Ta ostatnia to do benzyny. I teraz nie wiem czy musze szukać do 5 czy 6 tyś.
I drugie pytanko to takie bo rozmawiałem z kolegą, który powiedział że prawie bez problemu założy mi liczniki od golfa 4. Czytałem o licznikach z TDi do TD że nie będą pasować ale mnie zaciekawił. Może ktoś kto przeczyta wie lub lepiej dokonał takiej zmiany.

Pozdrawiam PAFCIO



Awatar użytkownika
Vito Corleone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 26, 2006 23:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Vito Corleone » czw kwie 26, 2007 11:47

maszynistapawel, jak masz dylemat czy 5 czy 6 tys znajdz do 5,5 :) a na powaznie to taki licznik nabylem akurat od Gobo90 i u mnie w tdi sprawuje sie dobrze
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/edb ... ae4e6.html
5,5 tys ci w zupelnosci wystarczy w td, natomiast jezeli chodzi o wymiane na licznik z Mk4 to wlasnie Gobo90 ma taki wstawiony i polecam temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0


My spirit you cannot breeaaak!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości