Wymiana popychaczy i co jeszcze ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 16, 2007 16:51

Bąku pisze:ak mu niebierze oleju to w sumie niema co ich ruszać no chyba że ma pare groszy więcej a wiesz mechanik moze mu powiedzieć że musi do tego głowice zdjąć a to juz napewno koszty zwiększy
ale z tego forum już się dowie że głowicy ściągać nie trzeba. Teraz jeśli przebieg jest koło 200 000 lub więcej to wydaje mi się że warto


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn kwie 16, 2007 17:16

Paweł Marek pisze:godzinka roboty więcej.
Paweł Marek to dla sprawnego mechanika, a nam może z przerwą na obiad to z 3h,
a ten co chce zdejmowac głowice to pewnie ze 3 dni mu zejdzie

[ Dodano: Pon Kwi 16, 2007 17:18 ]
Bąku pisze:jak mu niebierze oleju to w sumie niema co ich ruszać no chyba że ma pare groszy
te uszczelniacze to max 30zł
a jak ma popychacze wyjete to ma już prawie 40% roboty zrobionej


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » pn kwie 16, 2007 17:41

no macie racje panowie, ale kolega napisał że mu to mechnik bedzie robil więc może zrobi bez zdejmowania głowicy jesli wie ze można to tak zrobić jak jednak stawiam 80% że mu powie że trzeba głowice zdejmować


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 16, 2007 17:46

A wychyliłem się może z tymi uszczelkami, dlatego że sam robiłem to w sobotę. Pierwszy raz w życiu w GTI żonki, bo jej olej zaczął trochę łykać.
Konstruwanie naciskacza spręzyn zajęło mi 3 godziny, rozbiórka auta godzinę. Dobranie sznurka (nie mam spręzarki) godzinę. Zakładanie zamków na pierwszym zaworze godzinę ( a ile klęcia!), na ósmym 10 sekund. Szczypce do gumek mam orginalne. Więc zakładam że wprawny mechanik przy zdjętym wałku zrobi to w godzinę jeśli ma narzędzia jak trzeba.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn kwie 16, 2007 19:35

pozwólcie ze sie podepnę: ja krótkio i zwięźle

1 Ile kosztuja oryginalne prowadnice zaworowe do 8v 1,8? (Albo dobry zamiennik i jaki)
2 Jaki jest koszt wymiany ośmiu prowadnic?
3 Jaki jest koszt frezowania 8 gniazd zaworowych?
4 Jaki jest koszt osiowania wałka ( musze zamontować nową jedną podporę bo pękła w transporcie)



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn kwie 16, 2007 19:37

Kol. Bąku pytał się czy można bez wyjmowania wałka wymienić popychacze. W AEX/AEE/ABU/ABD wystarczy zdjąć pasek, odkrecić aparat zapłonowy, odkręcić wszystkie mostki. Wałek siedzi w simeringu i jeśli nie trzeba go wymieniać to podnosisz wałek do góry od strony aparatu, wyciągasz i wkładasz szklaneczki. Najgorzej jest włożyć ostatnią od strony koła pasowego ale to bagatela 3 minutki sprawnego pasowania. 20 minut łącznie z wymianą uszczelki pod obudową i po robocie.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt kwie 17, 2007 07:31

Paweł Marek pisze:Konstruwanie naciskacza spręzyn zajęło mi 3 godziny
a trzeba było spojrzeć na mój pod moimi postami
jest już od prawie 2 m-cy :-), czy Twój wygląda podobnie ?

[ Dodano: Wto Kwi 17, 2007 07:32 ]
sas_gti pisze:4 Jaki jest koszt osiowania wałka ( musze zamontować nową jedną podporę bo pękła w transporcie)
oj nawet i 300-350zł łącznie z kosztem tego mostka w specjalistycznym zakładzie
ale da się nawet u nich taniej, wystarczy dobrze pogadać że nie chcesz rachunku ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » wt kwie 17, 2007 07:52

Panowie wielkie dzięki, dużo sie dowiedziałem. Jak zwykle można na was liczyć :bigok:

[ Dodano: Wto Kwi 17, 2007 07:55 ]
Bąku pisze:no macie racje panowie, ale kolega napisał że mu to mechnik bedzie robil więc może zrobi bez zdejmowania głowicy jesli wie ze można to tak zrobić jak jednak stawiam 80% że mu powie że trzeba głowice zdejmować
Co do mechanika to mam 100% zaufania robił i robi auto mojego ojca, a teraz "serwisuje" moje. A fachowiec pierwsza klasa.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt kwie 17, 2007 10:57

RobertP pisze:oj nawet i 300-350zł łącznie z kosztem tego mostka w specjalistycznym zakładzie
ale da się nawet u nich taniej, wystarczy dobrze pogadać że nie chcesz rachunku ...
mostek mam drugi tylko trzeba go przetoczyc, tak przynajmniej sądze bo pochodzi z innej głowicy,
Przetaczac w takiej sytuacji trzeba tylko ten jeden mostek czy wszytkie?...
NO i "u nich" to znaczy gdzie? :bajer:



widelec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 13, 2007 14:25
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: widelec » wt kwie 17, 2007 11:45

kristo pisze:Widelec, a możesz powiedziec jaki jest koszt tych regulatorów i czy nie trzeba dokopać sie aż do uszczelki głowicy.
regulatory kosztowały ok 200zł o ile pamiętam i były firmy FEBI bo takie orginalnie były zamontowane w moim MK2



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt kwie 17, 2007 12:18

sas_gti pisze:mostek mam drugi tylko trzeba go przetoczyc, tak przynajmniej sądze bo pochodzi z innej głowicy,
Przetaczac w takiej sytuacji trzeba tylko ten jeden mostek czy wszytkie?...
jak robiłem "u nich" :-) to jak odebrałem głowicę z wałkiem to było inaczej
więc na to wychodzi że robili wszystkie
sas_gti pisze:NO i "u nich" to znaczy gdzie? :bajer:
u nich tutaj: http://www.autoszlif.olsztyn.pl/index2.html
spróbuj zadzwonić podpytaj co proponują w Twoim przypadku
aha gość ma tą firmę a kiedyś miał ze wspólnikiem przez kilkanascie
lat serwis VW oraz salon, więc tym bardziej wie o co chodzi ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt kwie 17, 2007 18:06

RobertP, dzieki dałbym Ci punkta jesli byłby to mój temat
Moze autor da jesli zechce, w każdym razie apeluję do niego o to bo mi pomogłeś
pozdrawiam



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » wt kwie 17, 2007 18:50

Kol. Bąku pytał się czy można bez wyjmowania wałka wymienić popychacze. W AEX/AEE/ABU/ABD wystarczy zdjąć pasek, odkrecić aparat zapłonowy, odkręcić wszystkie mostki. Wałek siedzi w simeringu i jeśli nie trzeba go wymieniać to podnosisz wałek do góry od strony aparatu, wyciągasz i wkładasz szklaneczki. Najgorzej jest włożyć ostatnią od strony koła pasowego ale to bagatela 3 minutki sprawnego pasowania. 20 minut łącznie z wymianą uszczelki pod obudową i po robocie.
dzięki za wyjaśnienie ja w swoim AEA musialem wałek odkręcać ale itak spoko robota :grin:


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 17, 2007 19:11

RobertP pisze:a trzeba było spojrzeć na mój pod moimi postami
jest już od prawie 2 m-cy , czy Twój wygląda podobnie ?
o historia jest dłuższa. Zrobiłem wcześniej zupełnie podobny do Twojego. Ale w trakcie roboty z uszczelniaczami okazało się że za cienka rurka która naciska na talerzyk i za małe okienka wyciąłem żeby sprawnie zamki zakładać. Więc szukanie nowej rurki. W końcu zepsułem ojcu pompkę od roweru. Metalowa rączka nadaje się idealnie, jest szersza na końcu i idealnie siedzi na talerzyku bez obaw że się zsunie i porysuje gniazda szklanek.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości