Wymiana popychaczy i co jeszcze ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Wymiana popychaczy i co jeszcze ?

Post autor: kristo » pn kwie 16, 2007 09:31

Planuję wymianę simeringu na wałku, przy okazji wymienię tez szklanki bo cykają, uszczelkę pod delkem zaworów, olej + filtr . I mam pytanko co jeszcze wymienic przy okazji żeby nie rozbebeszać silnika ponownie za jakiś czas. Dodam, że nie planuję wymiany uszczelki pod głowicą bo jest ok.
Szklanki brać INA, FEBI, czy LUK ?
Silnik - ABU 1,6 1993 r.
Z góry dzięki za porady.



widelec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 13, 2007 14:25
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: widelec » pn kwie 16, 2007 09:39

u mnie jak cykało to okazało sie że to regulatory zaworów padły. szklanki tak szybko nie padaja. ale jeżeli już to polecam FEBI



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn kwie 16, 2007 10:01

widelec pisze:regulatory zaworów padły.
W MKIII regulacja jest chydrauliczna więc to odpada. Co do FEBI słyszałem, że to dą szklanki właśnie INA ale przez nich pakowane.



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » pn kwie 16, 2007 10:42

ja wymieniałem szklaneczki w minony piątek i zapodałem INA i narazie wszystko ok po odpaleniu auta po 2 godzinach po zamontowaniu bo trzeba odczekać żeby się szklanki ścisnęły co prawda piszę że 30min wystarczy ale... klekotały jak głupie przez jakieś 15min bo się zapowietrzyły a później cisza i już nawet przy odpalaniu ich niesłychać, a przy wymianie możesz wymienić pasek rozrządu bo i tak go musisz zdjąc no chyba że niedawno wymieniany był


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn kwie 16, 2007 10:49

Bąku pisze:no chyba że niedawno wymieniany był
Właśnie tat było.
Ale dobrze, że napisałeś o tym zachowaniu szklanek po wymianie bo bym zawału dostał. Dzięki - pkt. idzie do ciebie.



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » pn kwie 16, 2007 11:00

Właśnie tat było.
Ale dobrze, że napisałeś o tym zachowaniu szklanek po wymianie bo bym zawału dostał. Dzięki - pkt. idzie do ciebie.
a więc jak paska niebędziesz wymieniał to pamiętaj żeby go załozyc w ten sam sposób jaki był założony żeby go nieprzekręcić chodzi oto żeby zęby na nim kręciły się w tą samą strone w którą się kręciły do tej pory, a jak zmienisz szklanki to spokojnie nispiesz się z zapalniem auta wymień sobie w tym czasie olej na spokojnie i odpal auto tak po 1h albo po 1,5h. aha i pamiętaj żeby wałek rozrządu dobrze założyć


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn kwie 16, 2007 11:09

Bąku dzieki za rady taki dobry w te klocki to nie jestem. Wymianę będzie robił mój odwieczny mechanik a ja będę asystował.

[ Dodano: Pon Kwi 16, 2007 11:10 ]
wersja europe srebrny metal, przebieg 156tyś moje cudeniko hehe
Hehe jak byś miał ABU to bliźniaki jednojajowe.



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » pn kwie 16, 2007 11:23

Bąku dzieki za rady taki dobry w te klocki to nie jestem. Wymianę będzie robił mój odwieczny mechanik a ja będę asystował.

[ Dodano: Pon Kwi 16, 2007 11:10 ]
Cytat:
wersja europe srebrny metal, przebieg 156tyś moje cudeniko hehe

Hehe jak byś miał ABU to bliźniaki jednojajowe.
ok rozmumiem, a co do bliźniaków to masz racje kolorek identyczny zderzaki też mam czarne tylko silniczek AEA :pub:


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

widelec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 13, 2007 14:25
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: widelec » pn kwie 16, 2007 12:15

kristo pisze:W MKIII regulacja jest chydrauliczna więc to odpada. Co do FEBI słyszałem, że to dą szklanki właśnie INA ale przez nich pakowane.
u mnie w mk2 tez hydrauliczne regulatory ale to przez nie było cykanie w moim przypadku



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn kwie 16, 2007 13:21

Widelec, a możesz powiedziec jaki jest koszt tych regulatorów i czy nie trzeba dokopać sie aż do uszczelki głowicy.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn kwie 16, 2007 14:27

Popychacz do ABU FEBI/INA to koszt w Intercars około 30 złotych za sztukę . Jeśli kupisz to w "normalnym" sklepie zapłacisz około 25-28 złotych. Wszystko zależy od sklepu a nie od dziś wiadomo że intercars jest drogi. Ciesz się, że masz silnik ABU (jednopunkt) bo do mojego AEX/AEE (wilopunkt) kosztują bagatela 50 zł za sztukę. Jesli nie wymianiałbyś simeringu to nawet nie trzeba wałka zdejmowac do wymiany popychaczy. Ja swoje zakładałem przez około 15 minut bez wyciągania wałka. Ustawiłem na punkty, zdjąłem pasek, związałem go zaznaczyłem dokładnie polożenie aparatu zapłonowego (tobie też to radzę, żebyś uniknął problemów z brakiem mocy silnika) i go wyjąłem. Wykręciłem mostki, wałek podniosłem i wkładałem po kolei popychacze. Sama przyjemność. Ja profilaktycznie czekałem około 5 godzin aż się ułoży i przed odpaleniem wrzuciłem czwórke i popchnąłem troszke auto żeby silnik zrobił pare obrotów. Po odpaleniu nie było już zadnych stuków.
Sprawa druga. Jesli nie leci Ci spod uszczelki pod głowicą radze jej nie ruszać. Silnika VW po wymianach uszczelek zachowują się różnie. Niektóre się trzęsą, inne dłąwią. Ja radze nie ruszać jak nie cieknie. pozdrawiam



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » pn kwie 16, 2007 15:59

Widelec, a możesz powiedziec jaki jest koszt tych regulatorów i czy nie trzeba dokopać sie aż do uszczelki głowicy.
regulatory czyli własnie popychacze

[ Dodano: 16 Kwi 2007 16:04 ]
Jesli nie wymianiałbyś simeringu to nawet nie trzeba wałka zdejmowac do wymiany popychaczy.
ooo a to ciekawe, pytam z czystej ciekawości przecież popychacze sa pod wałkiem jak wałek jest mocowany u ciebie że bez zdejmowania wałka to zrobiłeś?


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 16, 2007 16:42

Zastanów się jeszcze nad wymianą uszczelniaczy zaworowych. Jeśli już będzie mechanik ścigał wałek do wymiany szklanek to droga bliska i godzinka roboty więcej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » pn kwie 16, 2007 16:46

Zastanów się jeszcze nad wymianą uszczelniaczy zaworowych. Jeśli już będzie mechanik ścigał wałek do wymiany szklanek to droga bliska i godzinka roboty więcej.
jak mu niebierze oleju to w sumie niema co ich ruszać no chyba że ma pare groszy więcej a wiesz mechanik moze mu powiedzieć że musi do tego głowice zdjąć a to juz napewno koszty zwiększy


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości