pękł króciec wodny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zxcv2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt cze 13, 2006 17:19
Lokalizacja: z nienacka

pękł króciec wodny

Post autor: zxcv2 » sob kwie 14, 2007 21:57

Witam, pękł mi króciec wodny, złamał się w połowie, kawałek został w wężu. Co mogło to spowodować? Był wymieniany niedawno, nie było problemów z układem chłodzenia... Trafiłem po prostu na jakiś felerny egzemplarz? Kupiłem nowy - 10zł, ale znów ta sama firma i żeby ta sytuacja się nie powtórzyła...
Może coś innego mogło spowodować rozsadzenie tego ? :|



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob kwie 14, 2007 23:37

w/g mnie trafił się felerny egzemplarz


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

zxcv2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt cze 13, 2006 17:19
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: zxcv2 » ndz kwie 15, 2007 08:50

Znajomy mi mówił, że za duże ciśnienie wytworzylo się przez uszkodzona uszczelke pdo głowicą :grrr: Jak rozpoznać, że ta uszczelka jest do wymiany?



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » ndz kwie 15, 2007 09:36

tez mialem taki wypadek....tyle ze moj byl juz stary...ale tez wiem ze krocce moga pekac jak sa za mocno zacisniete węże na nich...



Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » ndz kwie 15, 2007 11:00

Też miałem takie przypadki.
Po pierwsze najlepiej kupic oryginalny krociec, koszt 40 pln w ASO ale jest pewność że nie odkształci się pod wpływem ciepła (podróby lubią zginać się w kołyske i powodować nieszczelność przy głowicy)
Po drugie trzeba zastosować oryginalne opaski zaciskowe sprężyste!!! Koszy około 7 pln w ASO.

Przecież taki krociec pracuje w ekstremalnych warunkach (szczególnie zimą) temp od -20 st do + 105 st (w porywach) nikomu nie trzeba chyba przypominać o rozszerzalności się materiałów pod wpływem ciepla. Im gorszy materiał (podróba) tym większa rozszerzalność. A dlaczego pęka na łączeniu krociec wąż? Po prostu opaska ślimakowa zaciska zbyt mocno wąż a metal ma mniejsza rozszerzalność niż plastik oraz guma trochę izoluje ciepło. Oryginalna opaska sprężysta cały szas "pracuje" i pozwala na równą rozszerzalność kroćca oraz zaciska przewód gumowy z taka samą siłą bez względu na temperaturę. Wada- po prostu z czasem się odkształca ale zazwyszaj mówimy tu o samochodach ponad 10 letnich i wtedy pusza pod ciśnieniem. Ale nowa starczy na kolejne 10 lat :))

Co do uszczelki pod głowicą sprawdź po nagrzaniu czy masz bardzo twarde węże i czy są bąbelki powietrza w płynie (uwaga podczas odkręcania korka powolutku w gumowych rękawicach z daleka aby się nie poparzyć!!!)

Kolejna rzecz to może być uszkodzony korek zbiorniczka wyrównawczego. powinien on upuszczać ciśnienie jeżeli przekroczy określona wartość. Proponuję również wyminaę korka na oryginalny lub jakiejś dobrej firmy np FEBI a powinien starczyć również na 10 lat.


Tomek Dx

zxcv2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt cze 13, 2006 17:19
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: zxcv2 » ndz kwie 15, 2007 19:19

przy nagrzanym silniku węże nie są zbyt twarde, da się je zgiąć, czuć ciecz w środku, są gorące.

Odkręciłem korek i widać było lekkie bulgotanie, a po chwili poziom płynu się podniósł, zaczał wypływać, opadł i znów się podniósł... co jest grane?



Krzysiek86

Post autor: Krzysiek86 » czw kwie 19, 2007 17:11

Mam Jette z 84 roku z silnikiem Diesla 1,6. U mnie tez były problemy z chcłodzeniem wymieniałem min. korek wlewu cieczy chłodzacej bo stary nie trzymał i czujnik wentylatora w chlodnicy. Ostatnio temperatura mi wzrosła i rozerwało mi nagrzewnice i cały płyn wpadł mi do wn etrza samochodu i rozlał sie pod nogami. Podejrzewam uszkodzenie uszleki pod głowica ale spotkałem sie rózniez z teoria że jak kupiłem nowy korek to żeby po dokręceniu odkręcić go o 1/4 obrotu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 19, 2007 17:54

Krzysiek86 pisze:to żeby po dokręceniu odkręcić go o 1/4 obrotu.
taka tam teoria. W korku jest zawór którego działanie nie zależy od dokręcenia korka. A z tym odkręceniem o 1/4 to chodzi o to że w tej pozycji korek najmocniej dociska, bardziej niż po przekręceniu do końca w prawo. Więc do zastosownaia w starym korku z wyrobioną uszczelką.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
cyra
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:19
Lokalizacja: Grochów- Warszawa
Kontakt:

Post autor: cyra » ndz maja 20, 2007 18:53

mam pytanie odnosnie montazu krocca o ktorym mowa w poscie...

kupilem nowy w ASO za 28 zł (oryginal). Przy wkręcaniu śruby dolnej miallem male klopot. Śruba nie chciala sie gladko wkrecic.. Dociagnalem jednak kluczem na sile i niestety okazalo sie ze znowu plyn ucieka.. Nie wiem czy usczelaniac go czyms, dociagnac jeszcze mozcniej, czy podjechac do mechanika i niech cos poradzi??

Czy plyn moze uciekac poprzez otwor, w ktorym jest dokrecona sruba?? czy po prostu za slabo dociagnalem i jest gdzies szczelina??



aluk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 00:23
Lokalizacja: Zary
Kontakt:

Post autor: aluk0 » ndz maja 20, 2007 20:52

no witam cie proponuje jeszcze troszke dociagnac jezeli to nie pomoze to proponuje kupic naszrocie taki sam tylko ze aluminiowy a na szrocie to dlatego ze juz ich niema w produkcji wymienic oring i bedzie wszystko ok


pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości