centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

centralny zamek

Post autor: wyczol444 » pt kwie 13, 2007 15:40

Witam mam problem z centralnym zamkiem gdy zamykam drzwi pilotem od od razu otwierają sie z powrotem czasem wogóle się nie zamykają pompka od zamka która jest w bagażniku ciagle wariuje włacza sie i wyłancza niby pompuje ale dzrzwi nie zamyka czasem zamknie drzwi ale po pewnym czasie same sie otwierają o co w tym wszystkim chodzi? dodam że jest to vw golf 3 92 rok



david81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 16:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: david81 » pt kwie 13, 2007 16:07

Witam!
U mnie było podobnie,ale po wymianie drzwi bo miałem lekko skasowane,poprzekładałem wszystkie bebechy ze starych,między innymi centralny,wszystko ładnie pięknie,ja chce zamknąć auto atu lipa,rygle odskakują z powrotem,zdjąłem tapicerkę niby wszystko ok. ,przewody na swoim miejscu,nacisnąłem zamknięcie (bez tapicerki)-zamyka,założyłem tapicrke nie zamyka,myślę co jest? okazało się że rygiel się blokował o tapicerkę,więc wykręciłem go na razie i jest ok.posprawdzaj te rzeczy no chyba że nie masz rygli,to może przewody sie gdzieś stykają.pozdro


mk2 vr6 robi się ;-)

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » pt kwie 13, 2007 16:15

a jak w golfie 3 zdjąć tapicerke z drzwi jest ona jokoś przykręcona czy moze trzyma sie tylko na zatrzaskach?



david81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 16:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: david81 » pt kwie 13, 2007 16:24

Musiałbyś skorzystać z wyszukiwarki na forum,bo ja niestety tego nie wiem i nie chce w bład wprowadzać,bo ja mam mk2,pozdro


mk2 vr6 robi się ;-)

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » pt kwie 13, 2007 17:43

wyczol444 pisze:a jak w golfie 3 zdjąć tapicerke z drzwi jest ona jokoś przykręcona czy moze trzyma sie tylko na zatrzaskach?
dwie śruby w rączce do zamykania drzwi. reszta na kołki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 13, 2007 18:46

wyczol444 pisze:Witam mam problem z centralnym zamkiem gdy zamykam drzwi pilotem od od razu otwierają sie z powrotem czasem wogóle się nie zamykają pompka od zamka która jest w bagażniku ciagle wariuje włacza sie i wyłancza niby pompuje ale dzrzwi nie zamyka czasem zamknie drzwi ale po pewnym czasie same sie otwierają o co w tym wszystkim chodzi? dodam że jest to vw golf 3 92 rok
czy to problem nowy? Bo może też oznaczać złe zamontowanie alarmu z obsługą centralnego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » pt kwie 13, 2007 19:48

nie no alarm był zakładany kilka lat temu i wszystko było ok

ale już chyba wim o co chodzi w drzwiach kierowcy prawdopodobnie ciężko chodzi rygiel gdy pompka nie ma siły pomować powietrza dostaje impuls abu ja wyłaczyć

odłaczyłem wtyczke przy ryglu i wszystko jest ok jak bede miał troszke więcej czasu to spróbuje przesmarować zamek

czy to może być to?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 13, 2007 20:19

Wątpię, poszukaj przyczyny w samym mikrostyku od którego odłączyłeś wtyczkę (zalany, zaśniedziały), lub jeszcze jakiegoś zwarcia w harmonijce, na tych przewodach co z odłączonej wtyczki idą. Takie hece dzieją się też po zalaniu pomki od centralnego, jeśli odłączyłeś tą wtyczkę w której nie ma przewodów szarego i zielonego tylko tą drugą, to od niej idzie kabel do pompki, od każdych drzwi osobno.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » pt kwie 13, 2007 22:26

odłaczyłem jedną szeroką wtyczke gdzie było kilka przewodów pomke sprawdziłem nie była zalana



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 13, 2007 22:33

Może jednak to smarowanie pomoże, jak nie rozbieraj ten włącznik.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » pt kwie 13, 2007 22:52

Paweł Marek pisze:Może jednak to smarowanie pomoże, jak nie rozbieraj ten włącznik.

włacznik czyli rygiel tak?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 13, 2007 23:04

wyczol444 pisze:włacznik czyli rygiel tak?
nie. Jak już bedziesz rozbierał i smarował zamek to są w nim dwa włączniki, jeśli smaorwanie nie pomoże to niewykluczone że coś z nimi jest nie tak. Tyle że te włączniki są mikre. Rozbieralne i naprawialne ale z lupą i pewną ręką.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » pn kwie 16, 2007 15:08

dzisiaj znalazłem troche czasu i wszystko jest ok pare pryśnięć WD40 i wszystko jest ok cala operacja zajeła ok 15 min

pozdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości