Jak uszczelnic wycieki płynu z chłodnicy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Jak uszczelnic wycieki płynu z chłodnicy?

Post autor: GENE » czw kwie 12, 2007 18:04

Jak w temacie, czy ktoś miał może problem z przeciekającą chłodnicą? Wyciek pojawia się zawsze jak gofer podgrzeje płyn do swojej normy (wskazówka na środku skali od wskazania temperatury), powstaje wówczs ciśnieie w układzie chłodzenia i wyciek. Chłodnicę wyjąlem i obejrzałem. Nic szczególnego nie widać. Jutro spróbuje sprawdzić gdzie jest wyciek w chłodnicy.
Macie może jakieś patenty na reaktywację chłodnicy?
Ostatnio zmieniony śr kwie 18, 2007 13:06 przez GENE, łącznie zmieniany 2 razy.


VWpower Golf

msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » czw kwie 12, 2007 18:22

kolego kup nową teraz jakies podróbki nie sa drogie
ew możesz dać do lutowania ale jak juz raz poszło samo to zaraz w innym miejscu zacznie ciec


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » czw kwie 12, 2007 18:33

Są za niewielką cenę do nabycia "specyfiki" które wlewa się do płynu a on spływa do chłodnicy i uszczelnia ją od wewnątrz, coś takiego można dostać w sklepach motoryzacyjnych.
Ostatnio zmieniony pt cze 18, 2010 12:39 przez Dioda83, łącznie zmieniany 1 raz.


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw kwie 12, 2007 20:21

Dioda83 pisze:Są za niewielką cenę do nabycia "specyfiki" które wlewa się do płynu a on spływa do hłodnicy i uszczelnia ją od wewnątrz, coś takiego można dostać w sklepach motoryzacyjnych. PozdrooVWka.
Taaak, a potem przy następnej zmianie płynu nie można odpowietrzyć układu bo...... ten cienki wężyk do zbiornika wyrównawczego jest niedrożny! (Kumpel w passacie tak miał i co się na wk... że nie można odpowietrzyć to jego).


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw kwie 12, 2007 20:39

Mozna zalutować jak dobrze to zrobisz to bedzie Ci jeszcze długo słuzyć



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 12, 2007 20:41

A w gaźniku RF-a zatkają się teź wszystkie podgrzewające elementy, i niewykluczone że nagrzewnica


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Paweł
GOLFOLOT
GOLFOLOT
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 24, 2007 16:35
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Paweł » czw kwie 12, 2007 20:57

Kup proszek do chłodnic kosztuje chyba niecałe 5PLN( dostepny w sklepach motoryzacyjnych) proszek składa sie z małych opilków aluminium( chyba :foch: ) nie zalega w przewodach i ich nie zapycha polecam :grin:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw kwie 12, 2007 21:00

I po 1 roku u mnie po zasypaniu tego syfu było ok az w trasie po mocnym przegonieniu gdzie wczesniej ciekło nie wytrzymało i zrobiło się gwałtownie :grrr: Dobrze ze to ja jechałem a nie zona i do domu było 5 km. Teraz muszę kupic nową, ale znalazłęm do TD za 180zł. Oszczędny zawsze 2 razy traci, tylko nie wiadomo w którym to bedzie czasie. :bajer:



Awatar użytkownika
Paweł
GOLFOLOT
GOLFOLOT
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 24, 2007 16:35
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Paweł » czw kwie 12, 2007 21:10

PinkFloyd pisze:I po 1 roku u mnie po zasypaniu tego syfu było ok az w trasie po mocnym przegonieniu gdzie wczesniej ciekło nie wytrzymało i zrobiło się gwałtownie :grrr:

Opakowanie tego "syfu" nie jest duże ja wsypalem może 1/4 tego pojemniczka bo nie wiedzialem skond mi ubywa tego płynu chłodzącego teraz jest ok nie ubywa a okazalo sie że puścila ta uszczelka od przewodów co wchodza do bloku



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » czw kwie 12, 2007 21:26

Panowie po woli, nie nadążam za wami.
To_mas jak niby mam aluminiową chłodnicę polutować? Po za tym wyciek jest na łączeniu rurek z boczną ścianką chłodnicy. Rurki na wlocie w ściankę mają gumowe uszczelniacze. Jak można lutować alu. Po za tym musiałoby być to lutowanie bez wysokich temperatur.
Paweł Marek RF-a to ma Dioda83, ja mam NZ-ta.
Znaczy specyfiki do uszczelniania są do bani. Czyżby trzeba było nową chłodnicę zakupić? Jakiej firmy brać nową, bo w ASO nie będzie tanio? Ta którą wyjąłem jest z VALEO. Ktoś musiał ją wymieniać. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Widzę że temat się rozwinął. Jestem raczej za zakupem nowej chłodnicy za jakieś 150 zeta, jeśli nie naprawię starej domowymi sposobami. Jak naprawię to opatentuję sposób. :okej:


VWpower Golf

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » pt kwie 13, 2007 18:52

zodiak pisze:Taaak, a potem przy następnej zmianie płynu nie można odpowietrzyć układu bo...... ten cienki wężyk do zbiornika wyrównawczego jest niedrożny! (Kumpel w passacie tak miał i co się na wk... że nie można odpowietrzyć to jego).
Zodiak nie irytuj się tak :P pisząc o tym "spedyfiku" nie wspomniałem nic o tym by go koniecznie stosować, osobiście spróbowałbym to zlutować :bajer: a co do tego o czym pisałem jest to tylko jedna z sugestii :bigok:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » pt kwie 13, 2007 19:47

zero sypania jakiegokolwiek badziewia do uszczelniania!
nie to że zapiepszy ci układ to i ogrzewanie może ci sie pogorszyć!
nie warto!
nie słuchaj takich podpowiedzi bo będziesz żałował!



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt kwie 13, 2007 19:49

Na przykład ja syfu nie wsypywałem i dzisiaj kupiłem nową chłodnicę, ale stoje przed wyborem jak ja wyjąć http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=98016



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » pt kwie 13, 2007 19:53




Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 386 gości