Nie chce zapalac

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

yasio

Nie chce zapalac

Post autor: yasio » śr kwie 11, 2007 17:26

Witam wszystkich mam mały problemik i nie daje mi to spokoju. Powiedzcie mi jak to ma być mam III 1.6 AEE ten "cudowny silnik" pamiętam że za każdym przekręceniem kluczyka do momentu zapalenia kontrolek było słychac z silnika ciągły szum takie brzęczenie a od jakiś dwóch tygodni go nie słysze i co za tym idzie od tamtej pory nie mogę go odpalić bez wciśnięcia pedału gazu aż do momentu rozgrzania. Co mogło być tego przyczyna i co by tu zrobić zeby było jak wcześniej. Może dodam że stało sie to po zatankowaniu moim zdaniem lichego paliwa. Proszę o rady
Ostatnio zmieniony czw kwie 12, 2007 18:33 przez yasio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
booster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 16:15
Lokalizacja: pow. Kluczborski
Kontakt:

Post autor: booster » śr kwie 11, 2007 17:52

Mam ten sam silnik i dobija mnie to brzęczenie ale kiedy przeczytalem Twoj problem to ciesze sie ze u mnie caly czas jeszcze brzęczy. Moze to przepustnica, zalecam podpiecie sie pod VAGa, moze cos konkretnego sie dowiesz wtedy.
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2007 17:57 przez booster, łącznie zmieniany 1 raz.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [mk3] 1.6 AEE

Post autor: RobertP » śr kwie 11, 2007 17:57

yasio pisze:za każdym przekręceniem kluczyka do momentu zapalenia kontrolek było słychac z silnika ciągły szum takie brzęczenie a od jakiś dwóch tygodni go nie słysze i co za tym idzie od tamtej pory nie mogę go odpalić
to chyba pompa paliwa na to wychodzi że już chyba dogorywa


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

yasio

Post autor: yasio » śr kwie 11, 2007 20:25

Byłem na Vag-u był błąd z nastawnikiem przepustnicy koleś tam zagladał ale nic nie zrobił bo chyba się nie da tam wygląda jak w zegarku same trybka wyczyscił przeustnice zaadoptował ja od nowa i to samo jest od nowa tylko teraz obroty nie skacza podczas jazdy problem jest z samym zapalaniem.Myślę że jakby była to pompa paliwa to przerywałby podczas jazdy a proacuje w porządku.



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » śr kwie 11, 2007 21:03

Witam
Skoro macie silnik 1.6 AEE to zadam Wam zupełnie inne pytanie, ile pali wam ten silnik????
Mój w trasie potrafi spalić ok 5 litrów i zdaniem innych użytkowników Golfów to jest mało prawdopodobne . Jak jest u Was z tym>>??
:hmm:



Awatar użytkownika
obadziarka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 00:01
Lokalizacja: końskie
Kontakt:

Post autor: obadziarka » śr kwie 11, 2007 21:43

mam ten silnik rowniez. okresla sie go mianem "jakby dac wola do ciagniecia karocy" )tak okreslil go gosc z forum z wloclawka).
bzyczenie podczas zaplonu to praca nieszczesnej przepustnicy. prawidlowe obroty na cieplym silniku to 600-650 z tolerancja + - 50 na zimnym 1100. skakanie obrotow to rzecz normalna dla tego silnik, ale nic bardziej mnie nie denerwuje. przeczyszczenie przepustnicy tez nic nie daje (na 200 km) nawet wymiana swiec i przewodów elektrycznych. ten typ tak ma. trzeba sie przyzwyczaic. ja walczylem z tym rok i nic. w zimie pali kolo 8 w miescie przy ostrej jezdzie 10. najmniej pali przy 80-90 km/h czyli przy 2000-2100 obr. wtedy pali kolo 6-6,5 l kalkulacja do gazu. zakladajac gaz zwroci sie po 60,000 km. drogi gaz bo plastikowy kolektor, zamula go troche. czesci drozsze niz do normalnego golfa, np swiece do normalnego to okolo 8 zl tutaj 16 za sztuke zalecane NGK BUR6ET. auto stojace na duzym sloncu trudniej odpalic,
TEN TYP TAK MA-POPROSTU
zaleca sie zdjecie tzw ekranow. podobno odpalac nalezy po zgasnieciu kontrolki poduszek.


CZłOWIEK Z GRONA PECHOWCÓW ZA SPRAWĄ SILNIKA AEE..... (TE TYPY TAK MAJĄ)

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw kwie 12, 2007 13:49

Jeśli vag pokazał błąd - serwomotor pozycji przepustnicy - to znaczy że jest ona do wymiany. Jeśli nie podnosi obrotów na zimnym silniku to także nadaje się na złom



Awatar użytkownika
booster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 16:15
Lokalizacja: pow. Kluczborski
Kontakt:

Post autor: booster » czw kwie 12, 2007 16:21

Jacenty85 pisze:Jeśli vag pokazał błąd - serwomotor pozycji przepustnicy - to znaczy że jest ona do wymiany


Mi na VAGu wyskoczyły następujące błędy:

00516 --> Czujnik pozycji przepustnicy – zamknięty przełącznik – F60
00282 --> Serwomotor pozycji przepustnicy – V60

Auto dziala normalnie, ale o co chodzi z tymi błędami?


>>> GRUPA OPOLSKA <<<

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw kwie 12, 2007 22:07

Na zimnym silniku masz obroty około 1100 a później wraz ze wzrostem temperatury spada do 650-750? Jesli tak proponuje sprawdzić naciag linki gazu. Jeśli za ciasno to poluzować!WYkasować błędy i zaadoptować przepustnice. Czy auto nie szarpie albo nie przerywa?Wygląda na wytartą ścieżkę TPSu. Na wolnych obrotach ma lekkie drgania karoserii?



pietia-gce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sty 22, 2007 19:05
Lokalizacja: mikołów

Post autor: pietia-gce » śr kwie 25, 2007 14:23

x
Ostatnio zmieniony ndz maja 23, 2010 20:39 przez pietia-gce, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84264&start=45]Mój Dragongreen[/url]

Awatar użytkownika
Markus1.6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt mar 27, 2007 00:12
Lokalizacja: Łask-Coventry
Kontakt:

Post autor: Markus1.6 » ndz kwie 29, 2007 12:38

Co do spalania to mój też tak bierze 5-5,5 na trasie. Co do buczenia to u mnie słyszę tylko pompę paliwa, no chyba że ja stoję przy otwartej masce a ktoś przekręca kluczyk.


www.markus16.republika.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 409 gości