cieknący szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pori55555
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn mar 05, 2007 20:07
Lokalizacja: GDAŃSK

cieknący szyberdach

Post autor: pori55555 » wt kwie 10, 2007 20:44

witam i bardzo prosze o pomoc bo juz sie poddaje a wiec cieknie mi szyberdach i mam mokrą całą wykładzine po stronie pasazera. kanaliki odprowadzajace wode przeczyszczone i sprawdzone wezyki wiec tam jest ok lecz gdy polewam wode na dach to widze jak woda wcieka do srodka miedzy waska szczelina miedzy szyber a dachem czy tak powinno byc, prosze pomocy !!!!



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt kwie 10, 2007 20:51

pori55555 pisze:widze jak woda wcieka do srodka miedzy waska szczelina miedzy szyber a dachem czy tak powinno byc
tak, po to są rynienki dookoła pod tą szczeliną, które odprowadzają wodę czterema kanalikami.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pori55555
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn mar 05, 2007 20:07
Lokalizacja: GDAŃSK

szyberdach

Post autor: pori55555 » wt kwie 10, 2007 21:40

aaa i jeszcze jedno czy ta czarna plastikowa listwa bo na nia cieknie mi ta woda ona tez odprowadza wode ? bo nie mam juz pomysłow jak sie pozbyc mokradła w aucie moze ktos ma pomysł jak uszczelnic ten szyber zeby ani kropla nie dostała sie do srodka bo i tak nie mam zamiaru go otwierac bo mam klime please help



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » wt kwie 10, 2007 21:56

pori55555 pisze:i tak nie mam zamiaru go otwierac bo mam klime please help
wsadź kawał blachy i zaspawaj...;)

możesz odkręcić samą szybę i zobaczyć z góry gdzie rynienki sprawiają problem...tylko trzeba zaznaczyć ustawienie podkładek, bo regulacja jest troszkę uciążliwa...



-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » wt kwie 10, 2007 23:39

Witaj,
rozumiem i współczuję bo problem jest wredny a rozwiązanie szalenie proste.
Zakładając że szyber jest sprawny i nic nie jest w nim przemielone to winą mokrej podsufitki jest fizyka. Dach wkoło szybra zakończony jest fartuchem do którego dolega uszczelka szybra, pod nim jest ta rynna odprowadzająca wodę. Problem w tym że woda nie zawsze wpływając w szczelinę chce oderwać się od krawędzi i spaść do rynny, czasem potrafi po wewnętrznej powierzchni tego fartucha podnieść się i następnie wędrować pod dachem kapiąc tam gdzie ma ochotę.
Myślę że jasno i zrozumiale opisałem to zjawisko.
A teraz naprawa....
Pokrywając krawędź tego fartucha czymś tłustym np. smar,wazelina lub parafina spowodujesz że powierzchnia nie będzie higroskopijna i zmienisz napięcie powierzchniowe wody która wpływając oderwie się od krawędzi fartucha i spadnie do rynny (czego nie robiła wcześniej).
Pozdro...


143@318 / 170@384 by Diagtronik

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » śr kwie 11, 2007 01:01

Ja mam inna propozycję niż -one-, jeśli i tak nie będziesz szybra używał, to weź silikon, otwórz szyber, nałóż silikon na wewnętrzną stronę szybra i go zamknij. Odczekaj ok godzinki i już. :D
Sprawdziłbym na Twoim miejscu mocowania szybra, czy nie są uszkodzone, ja tak miałem i szybka po prostu nie była dociśnięta do dachu - stąd ciekła woda.

PozdraVWiam.


Everyone dies. Not everyone lives.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości