Brak oznaczen na klapie, dziwny wpis w KS

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » wt kwie 03, 2007 20:31

Jeśli chodzi o znaczki to mógł wyjechać bez nich z fabryki. Np. Jeśli wejdziesz sobie teraz na strone VW, wejdziesz na podstrone Passata, potem w konfigurator, wyklikasz konfiguracje furki to na końcu (zakładka "Dodatki") w sekcji "Wyposażenie dodatkowe zewnętrze", dają Ci wybór:
1. Bez oznaczenia modelu i silnika
2. Bez oznaczenia silnika

Co lepsze nawet nie każą sobie za to płacić :D:D. Wprawdzie dla golfa konfigurator ów nie przewiduje takiej możliwości, ale jest to raczej niedoróbka konfiguratora niż jej formalny brak :-).

Pozdrawiam
yoobi


OSPF chodzi własnymi ścieżkami. :-)

Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » wt kwie 03, 2007 21:07

zuberek, nie no, az taki podrapany to nie jest :grin: odpryskow kilka na masce, obok kierunkow na blotnikach sa dosyc glebokie rysy, ale niewielkie, no i na slupkach kilka odpryskow... wlasnie na masce i na slupkach pojawia sie troche rudego i to mnie martwi;/ Powiedzcie... jak to jest z ta ocynkowana blacha w Golfach? Golfik kosztowal 27000PLN, jest z listopada 2001, silnik TDI 110PS, ver. EDITION... a i Vrinat to jest - warto??? Auto wymaga "dopieszczenia", mysle, ze jak bedzie troche kasy to sie go podpicuje :food:


A na ten zbiorniczek jest chyba tylko jedno wytlumaczenie - koles lal wode i w zimie go roz****lo:(

yoobi, dzieki za info, juz chyba zapomne o tych znaczkach, wlasciwie to mi to <*///>< czy sa czy nie, ale moj staruszek sie wnerwia :food:



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » wt kwie 03, 2007 22:49

Stary nie obraz sie ale skad mozna wiedziec czy warto?pytanie troche bez sensu.Ceny uzywanego samochodu nie mozna okreslic na podstawie takiego opisy jak ty zamiesciles:
b4k pisze:na slupkach kilka odpryskow... wlasnie na masce i na slupkach pojawia sie troche rudeg
b4k pisze:jest z listopada 2001, silnik TDI 110PS, ver. EDITION... a i Vrinat
Nawet jak umiescisz dokladny opis to i jeszcze trzeba odsluchac jak samochodzik pracuje.



Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » śr kwie 04, 2007 08:09

manieczek111 pisze:Stary nie obraz sie ale skad mozna wiedziec czy warto?pytanie troche bez sensu. Nawet jak umiescisz dokladny opis to i jeszcze trzeba odsluchac jak samochodzik pracuje.

Nie obrazilem sie, a tak powaznie to najwyrazniej ty znasz sie na samochodach i kupujac sprawdzasz jak chodzi silnik(mozesz odnotowac jakies usterki), a ja nawet jak juz sprawdzam to ewentualnych usterk i tak nie dostrzege. A w poprzednim poscie to wlasciwie odpowiadalem na pytanie odnosnie ceny, a slowo "warto" dorzucilem tak z dupy :grin:

Pozdrawiam!



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » śr kwie 04, 2007 09:29

b4k pisze:A w poprzednim poscie to wlasciwie odpowiadalem na pytanie odnosnie ceny, a slowo "warto" dorzucilem tak z dupy :grin:
Jesli tak to ok, bo juz myslalem ze zaraz poprosisz nas o wycene samochodu on-line:]



Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » czw kwie 05, 2007 10:25

manieczek111 pisze:Jesli tak to ok, bo juz myslalem ze zaraz poprosisz nas o wycene samochodu on-line:]

O wycenie nie prosze :grin: ...ale chcialem sobie naprawic lampke w bagazniku(sufit), nie ma tam zadnej zaroweczki, a szkielko jest zdjete. Nie wiem nawet jaka kupic(rodzaj) i jak to tam wlozyc... jezeli ktos wie to prosze o pomoc.

A co do zbiorniczka na plyn do spryskiwaczy to po odkreceniu okazalo sie, ze wezyk byl wypiety(zadnych dziurek) :jezor: ... tak to jest jak sie nie ma pojecia o samochodach :blush:


Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw kwie 05, 2007 11:12

b4k pisze:ale chcialem sobie naprawic lampke w bagazniku(sufit)
zarówka rurkowa chyba tak sie nazywa 5 albo 10W


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » pt kwie 06, 2007 12:33

Dzieki za odpowiedzi, mam kolejne pytanie(mam nadzieje, ze Was tym nie mecze?): jak zdjac obudowe glosnika w przednich drzwiach(ta siateczke-maskownice)? Byl u mnie kolega, razem kombinowalismy i doszlismy do wniosku, ze bez odkrecenia tapicerki drzwi to chyba sie nie da - moze ktos wie, jak inaczej to zrobic?

Co do swiatelka w bagazniku to kupilem zarowke rurke 5W (nawet poprosilem do Golfa IV), ale wydaje sie byc troche mala, a po nagieciu stykow, tak zeby dotykala ich z obu stron i tak sie nie zaswieca...


Z dolu dzieki. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt kwie 06, 2007 16:12

b4k pisze:tak zeby dotykala ich z obu stron i tak sie nie zaswieca...
sprawdz miernikiem czy po otwarciu klapy jest prad jezeli nie, a bezpieczniki sa ok to zesputy jest wlacznik w zamku klapy. Bardzo czesta przypadłość, wymienia sie z calym zamkiem chyba, ze sam cos wykombinujesz...


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » pt kwie 06, 2007 22:46

marcin999 pisze: sprawdz miernikiem czy po otwarciu klapy jest prad jezeli nie, a bezpieczniki sa ok to zesputy jest wlacznik w zamku klapy. Bardzo czesta przypadłość, wymienia sie z calym zamkiem chyba, ze sam cos wykombinujesz...


Sprawdze, ale chyba jak przykladam zarowke i jest prad to ona powinna swiecic... a bezepieczniki chetnie sprawdze tylko, ze auto mam od kilku dni i nie mam zielonego pojecia ktory jest od czego(nawt ich jeszcze nie widzialem). A jest opcja, ze jakis kabelek nie styka? Najchetniej bym to cale sciagnal, ale nie chce nic na sile, ale jak tak probowalem, to ani drgnie;/ Dzieki za odpowiedz!



greg

Post autor: greg » sob kwie 07, 2007 12:13

b4k pisze:A ten "dziwny" wpis jest przy ... no wlasnie nie wiadomo ile, bo niby to by bylo ok 124000 o ile da sie doczytac, ale to nie mozliwe, bo poprzedni wpis w KS byl przy 127000km - qrde jakie to wszystko pogmatwane... chyba jakies walk
wpis kilometró masz na dole czyli... masz podane przy ajkim przebiegu powinien być nastęny serwis. Faktycznie dziwne - masz pieczątkę serwisu - więć z ksiażką zgłosiłbym się w Polsce do ASO i porosił o kontrolę tego tj wydruk poprzednich czynnosci.

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2007 12:16 pm ]
b4k pisze:zieki za odpowiedzi, mam kolejne pytanie(mam nadzieje, ze Was tym nie mecze?): jak zdjac obudowe glosnika w przednich drzwiach(ta siateczke-maskownice)?
http://www.navisys.de/Lautsprecher_Go4_eb.html



Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » sob kwie 07, 2007 14:18

Dzieki za pomoc, link do demontazu rewelacyjny.

[ Dodano: 13 Kwi 2007 12:44 ]
Witam ponownie!

Mam 2 pytania:

1. Znajomy ma takiego samego Golfa jak moj i od wczoraj ma problem z zamkiem, tzn. nie otwiera sie mu klapa bagaznika, ani z pilota, ani z centralnego, ani kluczykiem bezposrednio(kluczyk wchodzi poza tym tylko do polowy w zamek bagaznika). Co poradzicie?

2. Do mojego Golfa lany byl olej Castrol GTX Magnatec Diesel 10W40- czy to w ogole mozna lac? Co to za olej i jaki mialbym teraz wlac inny to jaki najlepiej? Slyszalem, ze jak byl lany mineralny to teraz nie moge wlac syntetycznego?

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości