Obcierająca opona

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Obcierająca opona

Post autor: Gutekspc » czw mar 29, 2007 15:55

Witam. Na zimówkach przednie prawe koło nawet uderzyło parę razy w błotnik. Myślałem wcześniej, że to amortyzator (przez chwilę :)), ale wszystko wskazuje na sprężynę - że jest po prostu ubita. I tu powstało mi w głowie pytanie: Co wymieniać?
Jak grzebać w zawiasie, to na pewno nie wymienię jednego amorka czy sprężyny. Ale wymieniać same sprężyny, czy razem z amorami? I w wyborze zawiasu mam się kierować pojemnością czy mocą silnika (bo słyszałem taką teorię)?


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
michal1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn paź 02, 2006 22:22
Lokalizacja: Gołuchów
Kontakt:

Post autor: michal1 » pt mar 30, 2007 15:50

Zawsze możesz spróbowac załozyc gómy usztywniajace na sprezyny. i zobaczyc czy zadziała. Jesli podczas małyc nierówności słyszysz że coś ci wali to trezba bedzie wymienic amory.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » pt mar 30, 2007 17:09

Powiem szczerze, że nie słyszę czy mi coś wali, bo ostatnio przydzwoniłem kolesiowi w tył i cały grill mi piszczy, puka i stuka.. Gumy na sprężyny? Wtf? Może jestem noobem, ale nie bardzo wiem o co chodzi. Skąd, gdzie i za ile?


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt mar 30, 2007 18:53

Gumy na sprezyny to takie.... gumy na sprezyny :D tzn okragle kawali gumy z wyzlobieniami na zwoje sprezyn. Podnosisz autko lewarkiem, wkladasz gume, opuszczasz i jedziesz :bigok: Gdzie kupic, najwygodniej na allegro chyba, cena, pewnei pare, parenascie zl para. ale generalnie nie oplaca sie bo predzej czy pozniej i tak wymienisz sprezyny. A co do samego obcierania to sprezyna "zuzyta" albo... peknieta - najlepiej podniesc autko i sprawdzic :)

Pozdrawiam i powodzenia



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » pt mar 30, 2007 19:57

Sprężyna nie jest pęknięta - sprawdzałem. Pewnie jest zbita. Radzisz mi to, ale przyznajesz, że się nie opłaca?


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt mar 30, 2007 20:42

Gutekspc pisze:Sprężyna nie jest pęknięta - sprawdzałem. Pewnie jest zbita. Radzisz mi to, ale przyznajesz, że się nie opłaca?
hehe, kolega Michal napisal o tych gumach, a Ty napisales ze nie bardzo wiesz o co chodzi, to ci napisalem :) Generalnie gumy zdaja egzamin, ale predzej czy pozniej tak czy siak sprezynki bedzie trzeba zmienic. A jak ci tylko z jednej strony "klapnal" to jak podlozysz gume to nie wiadomo jak sie bedize autko zachwowywalo, wiec lepiej nie ryzykowac (jakby nei patrzec to po podlozeniu gumy zwiekszy sie troche twardosc sprezyny).

Pozdro :)



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » sob mar 31, 2007 11:33

piotrek1313 pisze:A jak ci tylko z jednej strony "klapnal"
Jedynym problemem jeśli chodzi o sprężynę było uderzanie nawet czasem oponą (zimówką) o błotnik. Nie opadł bardziej na glebę. A poza sprężyną coś musi być nie tak, ponieważ słychać bez przerwy ciągły szum dochodzący z prawego koła. Tak jakby opona wydawała taki dźwięk. Znalazłem temat gdzie twierdzą, że to wina łożyska, ale to kwestia ich wymiany. Chyba, że w wyniku tych "usterek" poszło mi coś jeszcze..


Everyone dies. Not everyone lives.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości