Czujnik temp. Niebieski czy Żółty ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Artur79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Łódź

Czujnik temp. Niebieski czy Żółty ??

Post autor: Artur79 » pt mar 30, 2007 12:28

Witam
mam silnik 1.8 ABS przy nim był czujnik 4 przewodowy z żółtą obwódka ... pojechalem kupic oryginalny w salonie VW bo podróbek mam dośc i tam mi pan sprzedał Niebieski i twierdzi ze ten napewno bedzie dobry a żółtego juz nie otrzymam bo nie ma.

czy to prawda ?? czym róznie sie niebieski od żółtego ?? ma ktos moze jakies schematy tych czujników ??


---> Golf III 1.8 <---

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pt mar 30, 2007 12:33

ja kupilem tydzien temu zolty , ale niebieski ponoc tez dobry
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Czujnik temp. Niebieski czy Żółty ??

Post autor: RobertP » pt mar 30, 2007 12:33

Artur79 pisze:Witam
mam silnik 1.8 ABS przy nim był czujnik 4 przewodowy z żółtą obwódka ... pojechalem kupic oryginalny w salonie VW bo podróbek mam dośc i tam mi pan sprzedał Niebieski i twierdzi ze ten napewno bedzie dobry a żółtego juz nie otrzymam bo nie ma.

czy to prawda ?? czym róznie sie niebieski od żółtego ?? ma ktos moze jakies schematy tych czujników ??
ja miałem z zieloną, a gość mi sprzedał z żółta i pojawił się problem
z zawyżaniem temperatury na wskaźniku na desce (i nie był to czujnik z Allegro, jak wielu może myśleć)
więc albo wsadź ten co masz i zobacz czy nie zawyża, nie zaniża temperatury ...
albo od razu szukaj takie samego jak był ....


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » pt mar 30, 2007 13:00

Ja u siebie w ABS mam na 100% żółty.



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pt mar 30, 2007 23:11

ja w ADZ też mam żółty
w poprzednim ABSie tez siedział żółty


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

borys255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 21, 2007 13:45
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: borys255 » sob mar 31, 2007 00:03

ja miałem żółty ale jak wymieniałem ( w serwise VW ) to gosciu powiedział ze zóltych juz niema i sprzedał niebieski i jest wszystko ok



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » sob mar 31, 2007 13:27

panowie rozumiem że mieliście problem z obrotami tudzież ssaniem i zapaleniem samochodu jesli tak to podpowiedzcie czy wymiana czujnik apomogła ja tez w adz mam żółty 4 żyłowy pzdr :bigok:


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Czujnik temp. Niebieski czy Żółty ??

Post autor: Szosownik » sob mar 31, 2007 18:53

Artur79 pisze:Witam
mam silnik 1.8 ABS przy nim był czujnik 4 przewodowy z żółtą obwódka ... pojechalem kupic oryginalny w salonie VW bo podróbek mam dośc i tam mi pan sprzedał Niebieski i twierdzi ze ten napewno bedzie dobry a żółtego juz nie otrzymam bo nie ma.

czy to prawda ?? czym róznie sie niebieski od żółtego ?? ma ktos moze jakies schematy tych czujników ??
niebieskiego nie widziałem
ja bynajmniej w ABS mam zielony
chciałem założyć żółty ale niestety wskazania były błędne



kley

Post autor: kley » sob mar 31, 2007 19:18

Ja mam zolty w ABSie, ale zawsze bylem pewien, ze kolory maja znaczenie, np przy zalaczaniu "ssania" itp

Na wskazania temp na wyswietlaczach nie powinno miec wplywu to jakiego koloru jest czujnik, jezeli zawyzal, to znaczy ze byl wadliwy albo tania podrobka, czesta usterka nowych, tanich czujnikow...

Na audiklubpolska tez uwazaja, ze kolory maja znaczenie :)



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » sob mar 31, 2007 19:31

kley pisze:Ja mam zolty w ABSie, ale zawsze bylem pewien, ze kolory maja znaczenie, np przy zalaczaniu "ssania" itp

Na wskazania temp na wyswietlaczach nie powinno miec wplywu to jakiego koloru jest czujnik, jezeli zawyzal, to znaczy ze byl wadliwy albo tania podrobka, czesta usterka nowych, tanich czujnikow...

Na audiklubpolska tez uwazaja, ze kolory maja znaczenie :)
nie wnikam w twoje poglądy na ten temat
w takim razie dlaczego jak kupywałem czujnik pytali sie o obwódke?
coś mi tu kręcisz



kley

Post autor: kley » sob mar 31, 2007 21:32

Co krece?? :)

Napisalem, ze wydaje mi sie, ze ma znacznie jaka jest obwodka (bo czujnik ma dwie skcje - obwod na zegary - to jest chyba wszedzie takie samo; i obwod na komputer sterujacy - tu sa chyba roznice) napisalem, ze jaki by nie byl koor czujnika, to wskazania na zegarach powinny byc poprawne, ALE w domysle pozostawilem, ze wskazania na komputer moga byc inne......
NO DOBRA, PRZYZNAJE SIE, ZAKRECILEM TROCHE TE WYPOWIEDZI, ALE SUMA SUMARUM:
Z tego co napisales wynika, ze tez uwazasz, ze sa roznice, czyli myslimy tak samo :pub:



Awatar użytkownika
Artur79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur79 » ndz kwie 01, 2007 12:34

ok sprawa wyglada tak ....

miałem zółty w silniku i działa sprawnie dopoki nie padł .... jak padł to na zegarach pokazywał normalnie czyli od x do 90st jak sie rozgrzał .... za to samochod niechcial odpalac jak byl zimny .. wariowal jak odpalił i cuda wyczyniał.

rano jak byl zimny podpiolem go pod Laptopa i sprawdziłem parametry jakie podaje .... i stwierdził ze silnik ktory stał cała noc na 112st ..... no i nie dziwne ze nie mogl odpalic skoro myslal ze jest goracy ... jak juz ruszyl i popracowal to pokazywał 130st ...... ( na zegrach caly czas normalnie 90st ).

pojechałem do salonu VW i poprosiłem o nowy czujnik .. pan powiedizał ze zółtych juz nie ma - nie robia - i zamiennik dla niego to NIEBIESKI wiec kupiłem niebieski - zreszta za wasza radą - pisaliscie ze niebieski moze byc.

wymienilem czujniki i .......

rano ide do samochodu podlaczam kompa i sprawdzam temeperature 4st czyli mniej wiecej tyle ile jest naprawde ... odpalam - rusza bez problemu od pierwszego i odrazu trzyma obroty - obserwoje wskazania VAG i zegarow - temperatura rosnie w miare rowno +- 5st ale norma ze zegary sa mniej dokladne.
w okolicach 65st wedlug czujnika do kompa wyłacza "ssanie"- slychac to rowniez po obrotach.
Według VAG silnik rozgrzał sie do 90st i tak pracował - na zegarach wskazanie rowniez zatrzymało sie na 90st wiec wszystko jest OK.

Sumujac to wszystko wnosek jest takie ze jak ktos ma czujnik ŻÓŁTY to mozna go spokojnie zamienic na NIEBIESKI poniewaz wszystko działa poprawnie.

raczej w druga strone ten bedzie ok NIEBIESKI -> ŻÓŁTY ale skoro nie robia juz żółtych to raczej taka sytułacja nie zajdzie :)


---> Golf III 1.8 <---

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 595 gości