Wyciek oleju przy mocowaniu filtra

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
spek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 15:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wyciek oleju przy mocowaniu filtra

Post autor: spek » pt mar 30, 2007 10:59

Witam od jakiegos czasu nie moge poradzic sobie z wyciekiem w tym miejscu kupiłem nową uszczelke i nic to nie dało wyciołem uszczelke z 5mm korka i tez nic to niedało niewiem czy to normalne ze moze sie tam pojawić wyciek czy tez coś sie złego dzieje i czym to uszczelnić zeby ten olej nie leciał silikonem na wysoką temperarure ? pomocy bo juz walcze z tym cały tydzień :crazy:

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt mar 30, 2007 11:38 przez spek, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=90278][b]Mój Golf MK3 nowe fotki str.3[/b][/url]
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/abcf7e3dfb9eede9.html][img]http://images31.fotosik.pl/119/abcf7e3dfb9eede9m.jpg[/img][/url]

Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » pt mar 30, 2007 11:47

wygląda to na uszkodzenie czesci (to co sie filtr przykreca) ...odkrec i zobacz czy jet równa ... jak równa to zobacz czy na silniku też wszystko równe... (to tak samo jak z głowicą i palnowaniem - musi byc równiutkie)


opcja nr2: użyj troszeczke krótszych srub mocujących (stare mogły sie wyciągnąć a dziury chyba niesąpzrelotowe)



Marooo9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: wt gru 27, 2005 21:57
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: Marooo9 » pt mar 30, 2007 11:53

Witam. Miałem kiedys wyciek oleju z pod filtra oleju(dokrecony było mocno) ale wynikało to z tego ze filtr firmy filtron nadaje sie jedynie do traktorów a nie do aut osobowych :), wymieniłem na filtr niemiecki Man i jest ok.



gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gixy » pt mar 30, 2007 13:38

A ja powiem tylko cos takiego ze: faktycznie- filtrony to chyba nie najlepsza sprawa- a skoro masz wyciek to pewnie masz tam troche:) brudne- spryskaj sobie takim płynem ktory w zasadzie ejst do czyszczenia czesci po płynie hamulcowym-elegancko wszysko spływa i jest czyste-zadnego oleju (wycieknietego) nie bedziesz juz widział:)


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

qln
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lut 09, 2005 15:17
Lokalizacja: wawa

Post autor: qln » pt mar 30, 2007 14:25

kup miedzianą podkładkę pod filtr oleju za 1pln, co kilka wymian należy ją wymienić



Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » pt mar 30, 2007 16:31

qln, gixy, Marooo9, wyciek jest spod tego co trzyma filter ...obrazek wyraznie pokazuje... to co cały czas o uszcelce pod filtrem piszecie?



spray
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt paź 11, 2005 02:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: spray » pt mar 30, 2007 18:05

A sprawdź sobie, czy czasem nie ma wycieku spod czujnika ciśnienia (pod kapturkiem) nad filtrem, ja tak miałem i cały czas myślałem, że cieknie spod uchwytu filtra



misiu24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt sty 03, 2006 23:15
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: misiu24 » pt mar 30, 2007 21:18

Kup sobie nowy filtr nie duże koszta a napewno pomoże. Mechanik mi mowiłe ze ostanio mial kilka takich przypadków ponieważ byly wadliwe filtry.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 487 gości