jakie głośniki?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

rafal09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 24, 2007 15:34
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

jakie głośniki?

Post autor: rafal09 » sob mar 24, 2007 16:08

witam wszystkich. Zastanawiam sie nad głosnikami do mk2. np. Phonocar, ale Koleś w sklepie którym byłem mowi, że nie sprowadza Phonocarów bo miał za dużo reklamacji. Ma m.in: Jakieś Vtronic za 60zł, Alphard za 70, i Fightery za 78zl-mówił, że te Fightery są oryginalnie montowane w Seatach i są bardzo dobre. I mam teraz dylemat :otepienie: Polećcie cos w cenie phonocarów, albo te Phonocary???



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » sob mar 24, 2007 16:49

a ile kasy chcesz wydac na głosniki?
PS. Przeczytaj wczesniej FAQ bedziesz wiedział jak je zamontowac poprawnie bo bez tego cudow po głosnikach nie oczekuj



rafal09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 24, 2007 15:34
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post autor: rafal09 » sob mar 24, 2007 17:38

czytałem FAQ. Nie pytam się jak je zamontować, tylko jakie kupić. W cenie ok. phonocarów(sam woofer).

[ Dodano: 24 Mar 2007 20:22 ]
Co? zapodałem takie głośniki, że nie wiecie co to jest, Ja też nie wiem :rotfl:

[ Dodano: 24 Mar 2007 21:00 ]
A co powiecie o tym? Magnat Ultra 216



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob mar 24, 2007 23:51

Czego byś nie wybrał z podanych i tak będzie pierdzieć i syczeć, a nie grać, a po roku czasu pierdzenie zmieni się w charczenie.

Zresztą kurde wielki dylemat "jakie głosniki do 100zł"

Tylko jedno mi się ciśnie na język Z g***a bata nie ukręcisz
tomyart pisze:PS. Przeczytaj wczesniej FAQ bedziesz wiedział jak je zamontowac poprawnie bo bez tego cudow po głosnikach nie oczekuj
A po co tu faq. Wątpie, że jesli ktos kupi głosniki za 100zł to zrobi wytłumienie za przynajmniej 150zł.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » ndz mar 25, 2007 00:01

Kubus20 pisze:Z g***a bata nie ukręcisz
:helm: dobre... ale niestety to prawda. W tej kwocie to w sumie wszystko jedno...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

raclet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn mar 12, 2007 20:48
Lokalizacja: Lublin/Kraków/Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: raclet » pn mar 26, 2007 22:26

Jeśli głośniki za niewielkie pieniądze to polecam MAC AUDIO np: http://www.allegro.pl/item175903979_mac ... a_k_c.html dobrze grają o średnicy 200mm. Tu się zaczną problem bo w drzwi nie zmieścisz. Wbrew wszystkiemu syczki na przód a mac audio w półkę i będziesz zadowolony. To nie sa głośniki pod wzmaka ale pod radiem nawet nie najlepszej klasy będą grać genialnie. Ja mam dużo starsze produkty tej firmy i kiedyś znajomy szukał tuby w moim MK2 nie wierząc że to z samego radia i dwóch głośników. Nic innego lepszego za podobne pieniadze nie przychodzi mi do głowy a uwierz mi mam słuch i trochę się znam 3lata siedziałem w estradowym nagłośnieniu jako technik później klawiszowiec w zespole. Rodzaj nagłośnienia niby inny ale zasady podobne. Gdybyś na coś się zdecydował mogę poradzić montarz. gdzie co i jak już b. szczegółowo



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn mar 26, 2007 22:30

raclet pisze:Jeśli głośniki za niewielkie pieniądze to polecam MAC AUDIO np: http://www.allegro.pl/item175903979_mac ... a_k_c.html dobrze grają o średnicy 200mm. Tu się zaczną problem bo w drzwi nie zmieścisz. Wbrew wszystkiemu syczki na przód a mac audio w półkę i będziesz zadowolony. To nie sa głośniki pod wzmaka ale pod radiem nawet nie najlepszej klasy będą grać genialnie. Ja mam dużo starsze produkty tej firmy i kiedyś znajomy szukał tuby w moim MK2 nie wierząc że to z samego radia i dwóch głośników. Nic innego lepszego za podobne pieniadze nie przychodzi mi do głowy a uwierz mi mam słuch i trochę się znam 3lata siedziałem w estradowym nagłośnieniu jako technik później klawiszowiec w zespole. Rodzaj nagłośnienia niby inny ale zasady podobne. Gdybyś na coś się zdecydował mogę poradzić montarz. gdzie co i jak już b. szczegółowo
Zastanów się 10 razy zanim napiszesz kolejny raz takie bzdety.
syczki z przodu, a magnaty w półce i już można się po wsi lansować.
To jest forum Car Audio, a nie "Wieś Audio"...

Mac Audio i Tuby to można pokazywać pod remizą...



raclet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn mar 12, 2007 20:48
Lokalizacja: Lublin/Kraków/Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: raclet » wt mar 27, 2007 17:22

Zastanów się 10 razy zanim napiszesz kolejny raz takie bzdety.
syczki z przodu, a magnaty w półce i już można się po wsi lansować.
To jest forum Car Audio, a nie "Wieś Audio"...

Mac Audio i Tuby to można pokazywać pod remizą...[/quote]

Słuchaj człowieku. facet chce rady do swojego budżetu. Gdyby miał problem że nie wie jakie głośniki kupić za 1000zł to ja bym mu tego nie radził. Na szczęście są ludzie bardziej elastyczni niż Ty . Nie sztuka za dużą kasę zrobić dobre audio, bo jak ktoś ma na dobry sprzęt to nie musi się radzić bo mu zrobi to firma. A mac audio to w swojej cenie przyzwoicie grający sprzęt. Musi być przynajmniej 200mm średnica bo i na to bagażnik jako pudło rezonansowe w MK2 jest za duży. To jest alternatywa. Uwierz mi ja wiem jak zrobić dobre nagłośnienie, wiem że najlepiej wsadzić głośnik w drzwi ale to nie jest jedyny sposób!!!. Proponuje ci również więcej asertywności (jeśli wiesz co to znaczy) w swoich wypowiedziach. Za miast słowa "bzdety" używaj np.moim zdaniem nie masz racji lub w moim przekonaniu.....itp,ale to już nie moje zadanie pracować nad twoim wychowaniem To nie są dyskusje pod remizom tylko forum car audio :) Pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » wt mar 27, 2007 18:17

raclet, :kac: absolutnie nie masz racji co do twoich porad ale to twój wybór.



raclet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn mar 12, 2007 20:48
Lokalizacja: Lublin/Kraków/Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: raclet » wt mar 27, 2007 19:25

Nic innego za 150 zł nie przychodzi mi do głowy. Poza tym nie wszyscy są od razu wysublimowanymi audiofilami i nie ma co przesadzać z nagłośnieniem do z pewnością rzegotajacego Mk2. Moja opinia jest taka że jeśli miałbym zainwestować 2000 lub więcej w sprzęt do MK2 to wolałbym to dołożyć i kupić MK3. Dopóki nie miałem pieniedzy na leprze audio podobnym zestawem cieszyłem się bardzo. Poza tym można się przy tym samemu pobawić i zrobić coś wbrew wszystkiemu i samemu mieć opinie na ten temat.



Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » wt mar 27, 2007 20:18

raclet, wiem jak graja phonocary i wiem jak graja magnaty. Mysle ze jakos dwieku zalezy od tego pod jakim radiem/wzmakiem graja. Dla dobra ogolu mozna przyjac ze to ta sama bajka (lub bardzo podobna wiec nie ma sensu sie klucic co jest lepsze). Efekt jaki sie uzyska poprzez podlaczenie takie zestawu bedzie w wiekszym stopniu uzalezniony gdzie beda glosniki bo o wielkiej jakosci nie mozna mowic, choc dla zwyklego sluchania radia sa one wystarczajace. Jesli piszesz ze sie na tym znasz i robisz w tym biznwsie kupe czasu to ja sie zastanawiam CO TY TAM ROBISZ jesli polecasz glosniki w polce. Pomijajac to ze drzwi sa bardziej sztywne i nie drgaja przy basie tak jak polka to samo odczucie dochodzenia srednich i niskich tonow z tylu a wysokich z przodu (efekt poteguje odleglosc) jest conajmniej niewygodne dla ucha. Wiem co mowie i zawsze bede twierdzil ze nawet jesli podlaczysz PB w polce to bedziesz odczuwal pewien niedosyt. Pozdrawiam


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr mar 28, 2007 00:05

raclet pisze:Wbrew wszystkiemu syczki na przód a mac audio w półkę i będziesz zadowolony.
Absolutnie. Do tyłu tylko i wyłącznie sub :chytry: .
raclet pisze:Nic innego lepszego za podobne pieniadze nie przychodzi mi do głowy a uwierz mi mam słuch i trochę się znam 3lata siedziałem w estradowym nagłośnieniu jako technik później klawiszowiec w zespole.
Nie to ile lat byłeś klawiszowcem a to co radzisz świadczy jakim jesteś znawcą :bajer: .
raclet pisze:facet chce rady do swojego budżetu. Gdyby miał problem że nie wie jakie głośniki kupić za 1000zł to ja bym mu tego nie radził.
Nie kumasz czaczy. Kolega odradza przede wszystkim sposób montażu. Nie radzi nie wiadomo jakich wypasów.
raclet pisze:A mac audio to w swojej cenie przyzwoicie grający sprzęt. Musi być przynajmniej 200mm średnica bo i na to bagażnik jako pudło rezonansowe w MK2 jest za duży.
Po tym tekście to zapraszam Cię z powrotem na estradę, bo o nagłaśnianiu to Ci się wydaje, że masz pojęcie :panna: .
raclet pisze:Uwierz mi ja wiem jak zrobić dobre nagłośnienie, wiem że najlepiej wsadzić głośnik w drzwi ale to nie jest jedyny sposób!!!
...i nie ma mocni, co tam prawa fizyki, zasady nagłaśniania, wszystko potrafisz :helm: ...
raclet pisze:Nic innego za 150 zł nie przychodzi mi do głowy. Poza tym nie wszyscy są od razu wysublimowanymi audiofilami i nie ma co przesadzać z nagłośnieniem do z pewnością rzegotajacego Mk2
Nikt nie radzi wydawać więcej. Nic Ci nie przychodzi do głowy bo... nie masz o tym większego pojęcia.
raclet pisze:Poza tym można się przy tym samemu pobawić i zrobić coś wbrew wszystkiemu i samemu mieć opinie na ten temat.
Jasne, Pobawmy się autem, akumulator na kolana, wycieraczki do ręki woda do baku i w drogę :satan: ! ---> miejmy swoje zdanie, że jest extra......


…tylko nie doradzajmy w fachowym dziale :bajer: .



Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » śr mar 28, 2007 00:53

Kiler, ostro ale slusznie :bigok:


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

raclet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn mar 12, 2007 20:48
Lokalizacja: Lublin/Kraków/Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: raclet » śr mar 28, 2007 01:21

Dobra kiler widzę że masz jakiś zbiór ograniczonych wiadomości i tego się uparcie trzymasz.
Poza tym nie rozumiemy się do końca bo ja równiez twierdze że lepjej montować głosniki w drzwiach. Zastanów się jednak dla czego wiele aut fabrycznie posiadało głośniki z tyłu. Uwierz mi ci co to montowali byli na pewno mądrzejsi od ciebie. Poza tym na usztywnienie półki też są sposoby ale ty i tak tego do wiadomości nie przyjmiesz bo jesteś zbyt uparty:). Acha moze w MK3 w drzwiach jest troche lepiej niz w MK2 bo nie wiem jak byś nie wytłumił to i tak coś wczesniej czy później dostanie rezonansu i zacznie grzechotać. Z malucha mercedesa nigdy nie zrobisz więc opłaca sie iść na łatwiznę. Nie ma sensu dalsza dyskusja bo zdania mamy podobne, tylko ja przedstawiłem alternatywę której sensu niestety nie rozumiesz Twoje anty nastawienie do niektórych rzeczy powoduje ze nawet nie próbujesz pomyśleć.

[ Dodano: 28 Mar 2007 01:37 ]
Dobra kiler widzę że masz jakiś zbiór ograniczonych wiadomości i tego się uparcie trzymasz.
Poza tym nie rozumiemy się do końca bo ja równiez twierdze że lepjej montować głosniki w drzwiach. Zastanów się jednak dla czego wiele aut fabrycznie posiadało głośniki z tyłu. Uwierz mi ci co to montowali byli na pewno mądrzejsi od ciebie. Poza tym na usztywnienie półki też są sposoby ale ty i tak tego do wiadomości nie przyjmiesz bo jesteś zbyt uparty:). Acha moze w MK3 w drzwiach jest troche lepiej niz w MK2 bo nie wiem jak byś nie wytłumił to i tak coś wczesniej czy później dostanie rezonansu i zacznie grzechotać. Z malucha mercedesa nigdy nie zrobisz więc opłaca sie iść na łatwiznę. Nie ma sensu dalsza dyskusja bo zdania mamy podobne, tylko ja przedstawiłem alternatywę której sensu niestety nie rozumiesz Twoje anty nastawienie do niektórych rzeczy powoduje ze nawet nie próbujesz pomyśleć. Dźwiek za pomocą fad-a da się wyregulować żeby był znośny poza tym dla poprawy proponuje zwiekszyć moc filtra przez dołożenie jeszcze jednego kondensatora do tanich syczków. chodzi o to żeby faktycznie nie waliło nie potrzebne pasmo częstotliwości po uszach. A jesli chcesz troche wykładów z akustyki to daj znać postaram ci się pomóc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości