Sterownik centralnego z allegro

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szyszon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Szyszon » pn mar 19, 2007 22:58

DrLupus pisze:ale na wcisk?! plus izolacja?! tak tym bardziej nie powinno się robić i to z oczywistego względu: w pewnym momencie coś musi się rozłączyć i wtedy cała robota na nic.
Przewody z mojej centralki bardzo ciasno wchodzily w oryginalne zaciski, tak wcisniety przewod nie ma prawa wypasc, chociaz jest taka mozliwosc, dlatego kazdy przewod ( np. zielony z centralki i zielony z drzwi) sklejalem razem tasma izolacyjna, nastepnie wszystkie kable kilka cm dalej tez razem + opaska plastikowa. wszystko bardzo solidnie i ciasno "siedzi". Jesli pojawi sie jakis problem to bardzo latwo to sprawdzic bo wszystko jest "pod reka".


p.s. Co do klaksonu :kufel: odpuszczam


Pozdrawiam
Szymon
[img]http://www.robisoft.com.pl/szyszon/vwgolf/golf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn mar 19, 2007 23:12

Szyszon pisze:Zworki ze sterownika nie wyciagalem czyli ustawiony na krotszy impuls.
No to ja juz nie wiem :panna: U mnie tego efektu nie ma.
Szyszon pisze:Zauwazylem tez ze po zamknieciu po jakims czasie centralka znowu sie odzywa tak jakby drugi raz probowala zamknac zamkniete drzwi.
To akurat normalna funkcja. Przy zamykaniu kluczykiem jest tak samo. Pompka po 12s doryglowuje i wlacza blokade wyciagniecia rygli.
DrLupus pisze:kolego, lutować nie trzeba i nie powinno się gdyż jest to związane z koniecznością przecinania przewodów lub rozbierania złączy konektorowych
A slyszales moze o sciagnieciu kawalka izolacji i podlutowania przewodu bez rozcinania tego pierwszego ?


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn mar 19, 2007 23:31

Ni
DrLupus pisze:Czy ktoś w Was sprawdzał, czy po zamknięciu drzwi nową centralką działa fabryczny alarm?
nic się nie kłuci.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » ndz mar 25, 2007 08:49

inek01 pisze:A slyszales moze o sciagnieciu kawalka izolacji i podlutowania przewodu bez rozcinania tego pierwszego ?
I według Ciebie to jest lepsze rozwiązanie? Bo ja wiem coś na ten temat i jestem na 100% pewny że jest to sposób dużo bardziej czaso- i pracochłonny, wymagający np. większych umiejętności (lutowanie), zdolności manualnych, sprzętu (lutownicy), a poza tym źle się takie połączenia izoluje (zostaje tylko taśma). Gimnastyka z lutownicą i cyną pod dechą rozdzielczą też nie należy do przyjemności, a ewentualny demontaż urządzenia sprawia potem podobne problemy j.w. Natomiast niewymowną zaletą szybkozłączek jest to że nic nie trzeba ciąć, lutować, izolować itp. poza tym przy montażu i demontażu wystarczą dobre szczypce lub kombinerki.

A, no i na koniec - alarm działa - sprawdziłem osobiście.


W 2010 założę sobie elektryczne szyby...

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz mar 25, 2007 10:14

DrLupus pisze:I według Ciebie to jest lepsze rozwiązanie?
Zalezy z ktorej strony sie spojrzy. Owszem umiejetnosci sa potrzebne.Tak jak dalej napisales, jesli ktos mysli o ewentualnym demontarzu pozniej to ok, zgodze sie ze szybkozlaczki sa lepsze.
Jesli jednak ktos montuje to na stale, to lepiej jest polutowac i spac spokojnie przez dlugi czas. Gimanstyka mowisz. W tym przypadku gimnastyka w postaci przylutowania trzech przewodow na pewno nikomu nie zaszkodzi.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości