co sie z nimi stalo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bobik_112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

co sie z nimi stalo

Post autor: bobik_112 » pt mar 23, 2007 03:27

witam mam pytanko od jakiegos czasu palilo mi sie czerwone swiatelko hamulca recznego po wymianie tarcz z przodu bylo wszystko ok do czasu kiedy znowu zaczelo sie palic czerwone swiatelko (wszystko hamowalo bez problemu) lecz gdy stal sobie golfik w garazu jakies 5 dni wyjezdzam sobie hamylca brak (czerwone swiatelko nadal sie pali) ps pedal wchodzi w podloge jak w maslo i dopiero przy samym koncu lapie hamulec przednich kol tylne nic jak by ich nie bylo moze ktos mi powie co sie stalo z gory dzieki pozdrawiam


JUZ WIEM CO JEST NIE TAK PLYN UCIEKA CHYBA PRZEZ POMPKE (NIE WIEM CO TO JEST DOKLADNIE BO SIE NIE ZNAM ALE ZNAJDUJE SIE ONA NA WYSOKOSCI LEWARKA Z LEWEJ STRONY SAMOCHODU) MOZE MI KTOS POWIE JAK TO SIE NAZYWA ????
Ostatnio zmieniony pt mar 23, 2007 15:05 przez bobik_112, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt mar 23, 2007 03:34

Bardzo możliwe, że już cylinderki w tylnych hamulcach przepuszczają i wycieka z nich płyn hamulcowy. Radzę wrzucić tył auta na cegiełki, zdjąć koła, bębny i sprawdzić stan techniczny cylinderków. Jeżeli są mokre, to na 100 % są do wymiany. Zadbaj o swoje bezpieczenstwo napraw to.

Pozdr.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bobik_112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bobik_112 » pt mar 23, 2007 03:38

wlasnie dbam o bezpieczenstwo :P dlatego auto stoi w garazu ps: gdzie mozna dostac bebny do golfa firmy ferodo lub brembo czyli cylinderki sprawdze jako 1 czy cos jeszcze jest mozliwe :) bo jak sprawdzac i brudzic sie to raz :P



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt mar 23, 2007 03:43

Na temat bębnów, to nie znam się na firmach, ale jak są już na nich "progi", to warto zainwestować w nowe.

Pierwsze, to cylinderki mogą przepuszczać (mokre koło od wewnątrz), po drugie, możesz mieć już gdzieś przetarty elastyczny lub sztywny przewód płynu hamulcowego (ale to odczułbyś już w czasie jazdy i miałbyś plamę pod autem).


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bobik_112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bobik_112 » pt mar 23, 2007 03:45

plamy nie mialem wiec raczej jak piszesz cylinderki sprawdze jutro jak znajde chwile czasu :)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt mar 23, 2007 08:55

do spr. poziom płynu w zbiorniku (stąd palące sie światełko), najnormalniej w swiecie ucieka ci gdzieś płyn i teraz uważaj, to że nie masz plamy pod autem to jeszcze nic nie oznacza, spr. pod wykładziną na podłodze w okolicy pedału hamulca czy czasami ci nie spływa płyn do wew. auta po ośce która idzie do pompy od pedału, no i ogólnie cały układ do spr.


:-k ...

Awatar użytkownika
bobik_112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bobik_112 » pt mar 23, 2007 15:09

zrobilem mala korekte tematu i prosze o dalsza pomoc (nie zloscic sie tylko na mnie jestem laikiem jesli chodzi o takie rzeczy :P)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt mar 23, 2007 16:02

ale gdzie na wysokości, pod autem, jeżeli jest to koło tylnej belki zawieszenia to chodzi o korektor hamowania - służy on do regulacji ciś. w tylnym układzie ham. w zależność od obciążenia tyłu samochodu


:-k ...

Awatar użytkownika
bobik_112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bobik_112 » pt mar 23, 2007 16:48

o wlasnie o to chyba chodzi to jest na wysokosci miejsca w ktorym lewarek sie umieszcza kolo lewego tylniego kola



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości