Pomocy co zrobić.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
nicram83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 04, 2006 23:00
Lokalizacja: Leszno

Pomocy co zrobić.

Post autor: nicram83 » śr mar 21, 2007 21:31

Witam. Z góry informuje, że jestem laikiem w dziedzinie car audio wiec proszę o wyrozumiałość. Czytałem FAQ i inne posty jednak i tak wielu spraw nie rozumiem. A więc na początek mój sprzet:

radyjko JVC KD-G721Obrazek

Głośniki przód w drzwiach sony xs-a 1727 Obrazek

Głośniki wysokotonowe sony XS-F1025Obrazek

Jak poprawić brzmienie tych głośników bez ich zmiany, poza tym wydaje mi sie, że jeden z głośników inaczej brzmi i drugi inaczej w jednym bass wyraźniejszy w drugim mniej czy jakiś wzmak pomoże?? Mam i tak komplet kabli pociągnięty do bagażnika (po poprzednim właścicielu) i wydaje mi się ze to pod wzmacniacz. Jeżeli to coś pomoże to jaki wzmak?? Nie chodzi mi o nowy, ale używany do 150 zł. Z góry dzięki



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » śr mar 21, 2007 21:52

Jak poprawić brzmienie tych głośników bez ich zmiany
tak sie nie da ( nie na głośnikach sonego)
najlepsza propozycja to sprzedaż tych głośników , wygłuszenie drzwi ,
zakup lepszych jakościowo głośników
a co do wyboru to poczytaj na tym forum bo wiele podobnych tematów znajdziesz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr mar 21, 2007 21:54

Jedyne co Ci pomoze to sprzedaż tych głośników i zmiana na jakieś normalne.

Poza tym przeczytaj FaQ Car Audio i zainteresuj się tym, jak zrobić wygłuszenie drzwi.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw mar 22, 2007 00:28

...czasem się nie obrażaj na kolegów, bo z pustego ani Salomon nie naleje :panna: ... a te soniacze za chiny ludowe nie zagrają... Z tym innm brzmieniem jednego to może w jednym masz na odwrót + z - podłączony... Wracając to sprzętu - radio masz całkiem git, sprzedaj te pseudo głośniki, za te 150 co masz kup Helixy, za kasę z soniaczy + parę dych :satan: , wygłusz drzwi...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
nicram83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 04, 2006 23:00
Lokalizacja: Leszno

Post autor: nicram83 » pt mar 23, 2007 00:44

Dzięki za porady. Sprzedaje te soniacze. Kupuje głośniki Hertz ESK 165. Teraz mam pytanko jeżeli już mam pełne okablowanie pod wzmak i chciałbym jakiś kupić, to dużo on zmieni w brzmieniu tych głośników.Czy wogóle jest sens kupować wzmacniacz mając na uwadze to, że w najbliższym czasie nie mam zamiaru dokupować żadnego sprzętu (suba itp.)



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt mar 23, 2007 02:10

nicram83 pisze:Dzięki za porady. Sprzedaje te soniacze. Kupuje głośniki Hertz ESK 165. Teraz mam pytanko jeżeli już mam pełne okablowanie pod wzmak i chciałbym jakiś kupić, to dużo on zmieni w brzmieniu tych głośników.Czy wogóle jest sens kupować wzmacniacz mając na uwadze to, że w najbliższym czasie nie mam zamiaru dokupować żadnego sprzętu (suba itp.)
Dobry wybór, bo tak jak Ci pisałem, nic byś na tych głośnikach nie podziałał... Po drugie - poczytaj FAQ, bo wytłumienie drzwi to kolejna rzecz jaka Cię czeka. Hertz - ok, poleciłbym bardziej PB - podobna cena, a bardziej polecane ale wymieniany Hertz zły nie jest. Wzmak - zawsze mile widziany :smoke: . Na razie będzie napędzał przodzik, z czasem kupisz suba i będzie malinka. Wiadomo, że czy Hertze czy PB czy jakiekolwiek głośniczki z przodu lepiej zagrają pod wzmakiem niż pod 17 wacikami z radyjka :panna: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pt mar 23, 2007 09:20

nicram83, z regóły poprawa brzmienia łaczy sie z jego poprawą. Ja zapytam czy czasem nie chodzi tobie o to żeby było także głosniej?
Jesli poprawa brzmienia to rzeczywiśćie lepsze głosniki, dłubanie w drzwiach, Moze lepsze radio.
Jesli "przy okazji" ma być głosnie to bez wzmaka się nie obędzie.
Być może powinieneś pomyśleć na d subem.
Do tego co masz jakiś prosty wzmak ale z rpzetwornicą DC/DC i najtańszy markowy sub.
Trochę mało informacji podałęś co właściwie jest nie tak.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości