Gaśnie podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

babylock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Gaśnie podczas jazdy

Post autor: babylock » wt mar 20, 2007 18:38

WITAM Wszystkich. Powracam do mojego poprzedniego tematu związanego z gaśnięciem silnika. W skrócie, podczas jazdy gaśnie a potem nie mogę go odpalić, jak poruszałem przekaźnikami to odpalał ale nie zawsze. Raz odczekałem nic nieruszając z trzy minuty i odpalił. Zaobserwowałem że po zgaśnięciu jak chcę zapalić nie słyszę pompy paliwa wymieniłem więc przekaźnik od pompy. Pojeździłem z 30 km i znów się powtórzyło, wniosek przekaźnik jest OK. Pozostaje mi sprawdzić pompę. Czy ma ktoś pomysł jak to sprawdzić. A może jest coś jeszcze co może mieć wpływ na gaśnięcie może np immobilajzer (choć nie wiem czy on w tym samochodzie jest), poprzedni właściciel nie wiedział. Ratujcie bo muszę jeździć opłotkami bo jak gaśnie mi w korku na głównych to na 1-2 minuty blokuje pas.


babylock

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt mar 20, 2007 18:56

wcale bym się nie zdziwił, jak by to była wina immobilajzra. Masz alarm z pilotem?



kwoka5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 12, 2007 14:29
Lokalizacja: lublin

Post autor: kwoka5 » wt mar 20, 2007 19:28

Witam kolegę z Lublina
Na początek zaptyam kiedy wymieniałeś filtr paliwa?
Nie ma potrzeby od razy sprawdzac pompę kiedy przyczyna może być właśnie w filtrze, chyba, że masz filtr nowy wtedy nie było tematu.
Pompę możesz sprawdzić na kilka sposobów. Na początek zaparkuj w cichym miejscu i posłuchaj czy po przekręceniu kluczyka (ale nie odpaleniu!!!)słychać jak pompa pracuje (przez kilka sekund). Jaśli pracuję to już coś :grin: dalej najlepiej to gdybyś skoczył do warsztatu i sprawdził czy ciśnienie paliwa które idzie od pompy jest prawidłowe, bo zużyta pompa może paliwo jeszcze dawać ale w zmniejszonej ilości.
Najpierw jednak sprawdz filtr, jak tu jest wszystko OK bedziesz sie dalej martwił.
Pozdrawiam



babylock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

gaśnie

Post autor: babylock » wt mar 20, 2007 21:01

Dzięki Kwoka5 chyba czekałem na taką podpowiedź, mam nadzieję że Masz rację. Filtr kupiłem parę dni temu ale nie zmieniałem bo chciałem zobaczyć czy to nie wina przekaźnika. W tamtym tygodniu wymieniłem filtr oleju, stary był ze znaczkiem audii poprzedni właściciel mówił że nie jeździł do ASO bo mu szkoda pieniędz było. Wnioskuję że to był oryginalny filtr montowany jeszcze w niemczech bo u nasz chyba rzadko się trafia żeby filtry zmieniano na oryginalny niemiecki. Jutro wymienię filtr paliwa i zobaczymy. A tak poz tym czy łatwo jest wywalić taki immobilajzer gdyby był i gdzie on właściwie jest.


babylock

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » wt mar 20, 2007 21:04

na pewno nie immob.



babylock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: babylock » wt mar 20, 2007 21:34

Jeśli dotyczy załączania się pompy to jak mi zgaśnie a potem przekręcam stacyjkę to właśnie nie słyszę aby pompa się załączała. Jak pogmerałem w przekaźnikach to następne przekręcenie kluczyka było już z buczeniem pompki. Czy filtr może mieć na to wpływ?


babylock

Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » wt mar 20, 2007 23:01

babylock, Mam podobny problem, chodź troszkę inny. Gdzie znajduję się pompa paliwa, bo chcę ją dobrze obsłuchać, bo też jej nie słyszę gdy włączam zapłon. Gdzie mam przyłożyć ucho?



babylock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: babylock » wt mar 20, 2007 23:52

Ja mam kombi pompa jest z tyłu w bagażniku trzeba podnieść dywanik i widać okrągłą przykręcaną klapę. Jak jest cicho w samochodzie to słychać doskonale charakterystyczne buczenie. Jak masz sedana to na jutro mogę zobaczyć u brata. Cieszę się że mogę pierwszy raz pomóc

[ Dodano: 20 Mar 2007 23:14 ]
kwoka5,
jak myślisz na temat tej pompy


babylock

Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » śr mar 21, 2007 01:20

babylock, Ok, dzięki. Jak możesz to zobacz u brata. U mnie nic nie słychać, ale ja mam w tym miejscu w bagażniku butle z gazem, może to mi ją zagłusza?



kwoka5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 12, 2007 14:29
Lokalizacja: lublin

Post autor: kwoka5 » śr mar 21, 2007 11:25

Jeżeli chodzi o pompę to w sedanie jak i w Variancie znajduje się ona w zbiorniku paliwa. To prawda że w kombi znajduję się ona pod dywanikiem w bagażniku ale sedanie jest też w okolicach tego miejsca. Najlepiej zerknijcie jak macie umiejscowiny zbiornik paliwa to takie dojście do pompy powinno by tuż nad zbiornikiem czyli w bagażniku lub pod tylnymi kanapami:)
babylock myślę, że to że pompa raz pracuje a raz nie nie jest raczej powiązane z filtrem paliwa, no chyba że jest już na amen zabity syfem w innym przypadku powinna pracować za każdym razem przy przekręceniu kluczyka. Skupiłbym się raczej na tych przekażnikach lub ewentualnie na kostce od stacyjki bo z doświadczenia wiem że też są z nią problemy(i to może być też główna przyczyna problemow)lub na jakichs problemach z połączeniami na przewodach.
A jeśli czcesz sprawdzić pompę to najprostszy sposób to odkręcić weżyk przy filtrze i przekręić kluczyk, jak sprawna to powinno chociąż trochę benzyny podać, ale potrzebujesz tu drógiej osoby do pomocy.
A co do filtra paliwa to jak wymieniałem u siebie to też miałem jeszcze orginalny vw z 94r, nie wiem jak ten samochód przejeździł na tym tyle lat :grin:
Zdziwiło mnie tylko to co napisałeś o filtrze oleju, mówisz, że jeszcze nie wymieniany?!!!A z któego roku jest samochód i jaki ma przebieg. olej wymiania sie tak co 10-15 tyś km a wraz z olejem filtr, wiec jeśli twój samochód ma np. 150 tys na liczniku i jeżdzi na pierwszym orginalnym filtrze (a powinien byc już chociaż 10) to na pewno nie była to sensowna oszczedność ze strony poprzedniego właściciela.

Aha a ostatnio jak kupowałem filrt oleju to dostałem orginalny vw i to jeszcze był najtańszy :grin:



babylock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

jak w temacie

Post autor: babylock » czw mar 29, 2007 16:49

NIestety dalej gaśnie. Po wymianie filtra paliwa przez parę dni było w porządku ale znów gaśnie. Podłączyłem miernik pod przekaźnik pompy paliwa aby sprawdzić czy to przypadkiem pompa się nie zaciera albo coś w tym guście. I okazało się coś dziwnego. Po włączeniu stacyjki miernik wskazuje napięcie 16V i w trakcie jazdy powoli rośnie aż do 22V-22,1V i po osięgnięciu tego napięcia po chwili jazdy zgasł. Próba zapalenie po zgaśnięciu nic nie daje po przekręceniu kluczyków miernik nie wykazuje napięcia tak jakby zworka przekażnika nie dostawała zasilania. Czy ktoś ma pomysł co to może być, komputer czy co jeśli ktoś jest z Lublina to może podpowiedź jakiegoś dobrego elektryka.


babylock

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 29, 2007 19:26

babylock pisze: 22V-22,1V
ile???? Ma być tyle co alternator podaje, czyli koło 14V. Albo źle mierzysz albo masz kompletnie zwalony regulator napięcia przy alternatorze. Szybko zmierz napięcie na klemach przy pracującym silniku.

[ Dodano: Czw Mar 29, 2007 7:28 pm ]
I w nowszych wtryskach ( był niedawno temat o tym) pompa dostaje napięcie po pierwszym przekręceniu kluczyka, po kolejnych pod rząd już nie. W starszych (digifant, monomotronic) za każdym razem.

[ Dodano: Czw Mar 29, 2007 7:29 pm ]
Sprawdzaj jezcze napięcie na wtyczce pompki a nie na przekaźniku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

babylock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

jak w temacie

Post autor: babylock » czw mar 29, 2007 19:38

Takie mam napięcie na zasilaniu przekaźnika pompy wiem że to dziwne. Jutro sprawdzę na akumulatorze. Umnie jest w ten sposób że po przekręceniu kluczyka pompa się załącza a jak wyłączę i zaraz włączę to już jej nie słychać.


babylock

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 29, 2007 19:43

A na zasilaniu przekaźnika to nie wiem jakie są napięcia, rozumiem że piszemy o zasilaniu jego cewki a nie o napięciu na jego stykach do pompy. Tak czy inaczej dziwne są takie wahania


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 486 gości