Kontrolka oleju+sygnał dźwiękowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Kontrolka oleju+sygnał dźwiękowy

Post autor: marrcin » pt mar 16, 2007 18:04

Miesiąc temu kolega w swoim MK3 silnik 1,6 wymieniał olej silnikowy, wczoraj wymieniali mu czujnik ciśnienia oleju i termostat. Dzisiaj zaświeca mu sie kontrolka od oleju w czasie drogi i do tego sygnał dzwiekowy. Co to moze byc i jak to mozna usunąć.
Dzięki



rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

kontrolka

Post autor: rjxt » pt mar 16, 2007 18:39

U mnie problem był ten sam przy rozgrzanym silniku tuż po przekroczeniu 2000obr zapalała się kontrolka oleju i włączał brzęczyk. W moim przypadku były to zużyte panewki (koszt nicałe 200zł) bardzo ciężko było tą usterkę zlokalizować dopiero któryś z rzędu mechanik po wejściu w kanał wsłuchał się w pracę silnika i odkrył problem. Po ich wymianie i przejechaniu ponad 50tys km wszystko jest ok. Ale był to mój jednostkowy przypadek zaś u twojego kolegi może być to walnięta pompa olejowa bo o wymianie czujnika wspominałeś POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pt mar 16, 2007 19:33

A ja stawiam,że panowie mechanicy założyli zły czujnik wysokiego cisnienia oleju ( w podstawie filtra )



Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » pt mar 16, 2007 21:07

Teraz sie z nim przejechałem i widac nie ma reguły na to kiedy sie zapala ale jak juz sie zapala to ponizej 2000obr. Podepnełem mu kompa to jest błąd którego nie da sie skasowac 00515- czujnik Halla - brak sygnału, czy to moze miec cos wspolnego?



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » pt mar 16, 2007 21:32

Witam,

Jakiś czas temu miałem podobną sytuację w swoim MK3, tzn. przy silniku nagrzanym pow. 70 stopni i obrotach nieco powyżej 2000 nieregularnie i z przerwami zapalała się kontrolka oleju no i ten denerwujący brzęczyk. Mechanik twierdził że to czujka oleju i ją wymienił (są dwie, jedna kontroluje chyba min. a druga max. ciśnienie oleju) no a ja uparłem sie na zmianę filtra oleju z Filtrona na Mann'a. I jak się okazało miałem rację... Tutaj problemem może być to że kontrolka daje sygnał poniżej 2000 obr. i sugerowałbym sprawdzenie również szczelności układu smarowania, no a pompa oleju to już ostateczność.



Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » pt mar 16, 2007 21:49

Chyba raczej bedzie to ten czujnik, bo olej i filtr wymieniał cos koło m-ca temu i było ok do kiedy wczoraj nie wymienili mu tego czujnika.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pt mar 16, 2007 23:30

marrcin pisze:błąd którego nie da sie skasowac 00515- czujnik Halla - brak sygnału
nie ma nic wspólnego, a błąd występuje zawsze, kiedy silnik nie pracuje.



Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » wt mar 20, 2007 19:04

Okazało sie ze był zły styk kabelka w tym czujniku.Po przeczyszczeniu wszystko OK.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 400 gości