Zakrycie otworów technologicznych

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Zakrycie otworów technologicznych

Post autor: Halik82 » pn mar 19, 2007 11:11

Witam

Zastanawiam sie nad sposobem zakrycia otworow technologicznych w drzwiach mk3. Jako ze nie moge znalezc blachy aluminiowej a do cynkowej jakos nie jestem przekonany, postanowilem zakryc otwory technologiczne tasma dekarska wzmocniona plaskownikami. I teraz mam pytanie. Najpierw polozyc tasme dekarska i na to plaskowniki tak zeby cisnienie nie wypychalo maty do srodka auta(w storne boczka), czy najpierw wladowac plaskowniki i na to mate? Poradzcie, bo chcialbym to zrobic dobrze

pozdrawiam
halik



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn mar 19, 2007 17:21

najpierw zamocuj plaskowniki, a na plaskowniki dopiero taśmę, matę, czy co tam masz :)



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » pn mar 19, 2007 23:09

tylko zanim połozysz tasme to przymierz sobie tapicere, jak dasz płaskowniki na prosto to na bank nie dopniesz tapicerki, muszą być wygiete w lekki łuk bo tapicerka w tej cześci gdzie jest kieszeń wchodzi troche w głąb drzwi.
Przydałoby sie jeszcze cos miedzy drzwi a tapicerke jakąś watoline czy cos podobnego bo moze skrzypiec nie tyle od grającej muzyki tylko od jazdy po dziurach, ja musze u siebie tez cos wykombinowac bo strasznie to denerwujące



Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » wt mar 20, 2007 09:02

Kubus20 mam tasme dekarska, tomyart mam tez watolinke :) wiec obkleje nia boczek :) Kompletuje materialy od dluzszego czasu poniewaz chce to zrobic pozadnie. Jak juz zaczalem temat to mam jeszcze jedno pytanie :) Tylko prosze sie nie smiac... :) Do czego sluzy ta niby plastelina ktora dostalem wraz z glosnikami powerbass S6C? Taki czarny paseczek dlugosci ok 5 cm w woreczku :) I kolejne pytanie (chyba rownie glupie) w komplecie jest tez 8 krotkich czarnych wkrętów i 8 dlugich czarnych. Glosniki przykrecam na 4 krotkie czy dlugie? Czy moze na 4 krotkie i 4 dlugie wiec razem na 8? :)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » wt mar 20, 2007 18:07

hehe tez nie wiem do czego ta "niby plastelina" a co do wkrętow: ja dawałem długie do przykrecenia głosnika, tylko wczesniej nawiercałem sobie cienkim wiertłem w panelu (zeby sie nie rozszedł), krotkie wkrety dawałem do przykrecenia maskownicy



Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » śr mar 21, 2007 08:42

ja najpierw myslalem ze tą "niby plasteline" daje sie miedzy dystans a glosnik zeby nie bylo drgan ale troche malo jej :) wiec raczej nie do tego ona sluzy. A dobrym rozwiazaniem bedzie wyciecie z dętki samochodowej okrąglych paskow i umiejscowienie ich miedzy dystansem a glosnikiem tak aby nie bylo drgan? Czy nie bawic sie i normalnie przykrecac glosnik wkretami z podkladkami sprezynujacymi?



maciej69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 03, 2007 10:07
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: maciej69 » śr mar 21, 2007 10:58

Ja wlasnie zamontowalem glosniki na podkladki sprezynowe ale chcialbym cos jeszcze podlozyc - ten pomysl z dętką jest bardzo dobry - wyprobuje go dzis.
Swoja droga to nie zalozylem jeszcze boczkow ale dolny otwor powinien byc wklesly - zrobilem jeden prosty i musialem nagrzewac by go uformowac, lepiej zrobic to od razu.
Mam tez S6C i otwory bez plaskownikow. Uważam,że plaskowniki nie sa niezbedne. Zakleilem otwory matami [boll] i tasma dekarska [tytan] a wszystko uszczelnilem masa uszczelniajaca [tzw. dacholeum :cool: ] i trzyma to sie bardzo pożadnie. No a jak dolozysz jeszcze watoline i boczek to nic Ci otworu nie wypchnie.


[__] ...deh2920mp
o--O ...PB-S6c .
|:::| ...V12
----- ...dietz
[O o]...Rockford RFZ 2408

- czyli budżetowo

Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » śr mar 21, 2007 11:10

ja przylozylem pierscien dystansu do detki i dokladnie zaznaczylem ksztalt,polowe okregu, pozniej druga polowe bo mialem malo detki. Pozniej to wycialem i mam teraz dwa okregi o szerokosci pierscienia. Pozostaje tylko przykleic je jakims klejem, moze butapremem?


Jesli chodiz o otwory technologiczne, to mam tylko dasme dekarska oraz paste gluszaca. Nie mam twardych mat :) wiec lepiej bedzie jesli wspomoge sie plaskownikami. Zawsze to jakos wplynie pozytywnie chocby na psychike :)

Starczy 2 wiaderka litrowe pasty gluszacej na dwoje drzwi?



maciej69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 03, 2007 10:07
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: maciej69 » śr mar 21, 2007 11:47

Wydaje mi sie ze butapren bedzie dobry gdyz jest elastyczny.
Nie pomyslalem,ze mozesz miec tylko tasme wiec plaskowniki by sie przydaly.
Pasty gluszacej nie wiem ile Ci potrzeba poniewaz ja uzywam jej tylko do wykonczen-uszczelnien, nie smaruje calych powierzchni.
Napisz jaki efekt jest z ta uszczelka bo ciekaw jestem bardzo - mam nadzieje ze zniweluje "mikro przecieki" powietrza.


[__] ...deh2920mp
o--O ...PB-S6c .
|:::| ...V12
----- ...dietz
[O o]...Rockford RFZ 2408

- czyli budżetowo

Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » śr mar 21, 2007 12:02

Zrobie tak jak Kubus20 czyli najpierw odtluszcze blache, pozniej na to wasrtwa pasty gluszacej tak ok 2mm i jak wyschnie to pojdzie na to tasma dekarska :) Mam nadzieje ze efekt bedzie dobry. Jak wszystko zrobie to napisze czy ta uszczelka pod glosnik sie sprawdza.

Kubus20, jak Ty wygluszales to czekales az calkowicie wyschnie, w Twoim przypadku chyba blachogum, czy nalepiales tasme dekarska np. po paru godzinkach?

Ktos wie po co ta "niby plastelina" ktora daja do powerbass'ow S6C?



maciej69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 03, 2007 10:07
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: maciej69 » śr mar 21, 2007 12:29

tez sie nad tym zastanawialem, moze jest wlasnie po to aby zatkac ewentualne mikro przerwy miedzy glosnikiem a dystansem albo zeby tweeter nie obijal sie w otworze montazowym [w slupku] - nie wiem -zgaduje.


[__] ...deh2920mp
o--O ...PB-S6c .
|:::| ...V12
----- ...dietz
[O o]...Rockford RFZ 2408

- czyli budżetowo

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr mar 21, 2007 16:50

Halik82 pisze:Kubus20, jak Ty wygluszales to czekales az calkowicie wyschnie, w Twoim przypadku chyba blachogum, czy nalepiales tasme dekarska np. po paru godzinkach?
Tak musi wyschnąć dobrze. Jak dasz na mokrą pastę to taśma czy tam mata moze spłynąć po prostu :)

Zresztą zastanowiłbym się, czy najpierw nie dać taśmy, a potem pasty głuszącj, bo taśma lepiej będzie trzymac się blachy niż pasty chyba :)



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » śr mar 21, 2007 22:56

Kubus20 pisze:Zresztą zastanowiłbym się, czy najpierw nie dać taśmy, a potem pasty głuszącj, bo taśma lepiej będzie trzymac się blachy niż pasty chyba :)
i napewno tak jak piszesz jest lepiej



Awatar użytkownika
Halik82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: wt paź 03, 2006 10:05
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: Halik82 » czw mar 22, 2007 08:47

tez tak myslalem i chyba przykleje najpierw tasme a pozniej mazne to pasta :) I tak trzeba laczenia tasmy zakryc pasta wiec bedzie 2 w 1 :) Mam nadzieje ze mi to nie splynie w lecie :)

Zostala jeszcze do rozstrzgniecia kwestia tej "niby plasteliny" poniewaz bardzo mnie to ciekawi a w instrukcji, ktora czytalem pobieznie, nie znalazlem niczego o tej plastelinie :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości