[mk2] Poszły konie po betonie. Słabnie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Deyos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 22, 2005 22:27
Lokalizacja: Gdynia

[mk2] Poszły konie po betonie. Słabnie.

Post autor: Deyos » śr kwie 06, 2005 13:50

Witam'

Mam pytanie: Czy przestawiony pasek rozrządu o 1 ząbek może mieć wpływ na przyspieszanie auta?

Chodzi o to, że jak naciskam gaz to czasem przyspiesza czasem nie, najczęściej nie i zachowuje się tak jakbym miał silnik 1,1 a nie 1,6 PN.
Jak docisnę gaz prawie do deski dostaje strzała i wyrywa do przodu.
Paska jeszcze nie oglądałem więc nie wiem czy to napewno to.

P.S. Jak rano odpalam to przez chwilę ( ok. 10 sek.) stuka jeden zawór.



Sylvo23

Post autor: Sylvo23 » śr kwie 06, 2005 14:50

witam,pierwsza sprawa jezeli masz przestawiony pase nawet 2 zabki w tyl czy w przód to i tak ma dzałac tak samo,generalnie chodzi o to ,jeden zabek przyspieszasz rozrzad rosnie ci moc spada monent(autko jest zywsze i szybsze ale trzeba wiecej gazy zeby ruszyc),a jezeli go opużnisz to auto zrobi sie jak diesel moment obrotowy duzo wzrosnie ,a moc spadnie ale niewiele w pbu przypadkach,moze ci sąda padła,sprupój ja przyspieszasz szybko popąpowac gazem ale nie do samego konca,ja to niebedzie to to sprawdz rozrzad,lub zapłon ci sie opuznił,a jesli chodzi o zawór to sie nie przejmój moja Mama na polo 1,0 Mpi z 99r i unie tez to siedzieje przy odpalaniu



bagio

Post autor: bagio » śr kwie 06, 2005 18:32

Czesc!Mam ten sam proble i ten sam silnik co ty:0Padl mi czujnik ustawiniea klapy przepustnicy podjedz na kompa i niech ci zobacza na 100% to jest to!!!!Pozdro



Deyos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 22, 2005 22:27
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Deyos » czw kwie 07, 2005 10:03

Bagio też tak myślę... Pozostaje mi tylko to sprawdzić... Mam nadzieję, że to jest to.



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » pt kwie 08, 2005 18:34

U mnie to samo po wymianie rozrządu... na początku lipa a potem wyrywa jak z procy... i troszkę mułowaty się zrobił ...


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Deyos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 22, 2005 22:27
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Deyos » ndz kwie 10, 2005 23:40

Zlokalizowałem usterkę. Poprostu uszczelka pod gaźnikiem pękła i ssał lewe powietrze... Polecam zwrócić uwagę na tą bestię.

P.S. Trochę gaźnik wydawał mi się luźny i tak po nitce do kłębka.
:hmm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 257 gości