Seat Leon 1M AUS - stah300

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

stah300
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 23:21

Seat Leon 1M AUS - stah300

Post autor: stah300 » ndz paź 25, 2015 23:52

Cześć.
Siebie już poniekąd przedstawiłem, teraz czas na auto.

Od ponad roku jestem właścicielem Leona 1M, z (niestety) nieco biednym silnikiem 1.6 AUS.
Silnik zdrowy, już zdrowy... po zakupie zrobiłem mu remont ze względu na pobieranie oleju. Od tej pory - nie muszę zaglądać.
Licznikowe 200km/h "na niemieckiej" autostradzie jest w stanie pojechać.

A dodam według schematu:
- Marka: Seat
- Model: Leon 1M
- Rok produkcji: 2001
- Kolor: Srebrny (oznaczenia nie pamiętam)
- Pojemność: 1.6
- Moc: 105KM
- Silnik: AUS
- Wyposażenie: Bieda - klima manualna, elektryczne szyby z przodu... i chyba na tym koniec.


Po zakupie były też jakieś problemy z gazem... nikt w okolicy mi ich nie rozwiązał. Dopiero Alma-Gaz we Wrocławiu (pojechałem raz, 120km w jedną stronę, ale teraz spokój)

W aucie pojawiły się drobne modyfikacje:
- wpadły felgi 16" z ibizy FR, do tego oczywiście nowe gumy 205/55 (goodyear EfficientGrip) + dystanse 15mm przód, 20mm tył.
Obrazek
Obrazek

- w miejsce halogenów (których nigdy nie miałem) wpadły dzienne
Obrazek

- zawieszenie nieco dłubnięte
zestaw amortów MTS'a + sprężyny eibach pro kit + tuleje wahacza od TT/S3/cupra (czyli pełne)
Obrazek

- delikatnie też wydech, a konkretnie tylny z leona topsport, delikatnie mruczy, ale to tak na prawdę delikatnie, a wygląd całości się poprawił :)
Obrazek

- oczywiście nie mogło zabraknąć też wymiany standardowej wycieraczki na taką z tourana, oraz zrobienia podwójnych pozycji z tyłu
Obrazek

- drobne zabawy z audio:
CDA-9833R + MP 5.16 & Wavecor TW030WA01, zasilone z XM-5046 + Helix P10W zasilane przez ESX Quantum Q602Xi
Obrazek
Obrazek

Plany co do auta:
W chwili obecnej z moich widzimisię - szukam foteli z Golfa IV, recaro, koniecznie z regulacją lędźwi. ;)
Taki prezent postanowiłem sobie zrobić na gwiazdkę :)

Jedyna bolączka auta w tym momencie - bujam się z nawracającym "checkiem" - błąd katalizatora, bank 1. Czyli szykuje się wymiana kata, żeby się tego pozbyć. Choć.. czytałem gdzieś o tym, że warto spróbować wybebeszyć pierwszy katalizator. Spróbować można, zawsze to darmo, a nowy pierwszy kat blisko 500zł.
Ostatnio zmieniony pn paź 26, 2015 17:07 przez stah300, łącznie zmieniany 5 razy.



Patryk325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 17, 2014 16:53
Lokalizacja: Międzybórz

Seat Leon 1M.

Post autor: Patryk325 » pn paź 26, 2015 00:53

Fajny, zadbany Leonik :-)
Latamy prawie identycznymi, daleko do siebie nie mamy coś mi się zdaje, także do zobaczenia kiedyś na trasie :bajer:
Śledzik załączony, zobaczymy co jeszcze wymodzisz



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Seat Leon 1M.

Post autor: Sztomel » pn paź 26, 2015 01:09

Mi się zawsze podobał Leon i to właśnie w wersji 1M. Wydaje się, że ta wersja nadwozia nigdy się nie zestarzeje w przeciwieństwie do Golfa. Faktycznie z tym silnikiem nie poszalejesz ale cóż, ja wybierałem właśnie auto ze względu na silnik a nie na nadwozie a teraz z 90 KM seryjnych wyciskam ponad 200 KM i ponad 415 Nm by przy tej przestarzałej szupie mieć przynajmniej radochę z jazdy.
Kolejna rzecz przy której się zgadzamy to srebrny kolor. Nie czerwony, niebieski czy inny - w srebrnym kolorze wygląda idealnie.


Obrazek

stah300
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 23:21

Seat Leon 1M.

Post autor: stah300 » pn paź 26, 2015 01:47

Miał nie być srebrny... i w ogóle miał nie być HB :P
Szukałem Toledo II (czyli odpowiednik leona tylko w sedanie), nie udało się. Padło na to :P
Ale nie narzekam, przyjemne i wdzięczne autko.

Z modów które planuje, to właśnie stołki recaro, w ostateczności standardowe kubły z Golfa IV (ze względu na to, że dużo łatwiej dostać z regulacją lędźwi)
I na pewno jakieś zmiany w CA - inny piecyk na Suba, jednak o podobnej mocy.
Marzy mi się A3 w sportbacku 1.8T albo 3.2 V6... powoli sobie odkładam, dlatego za wiele modów raczej nie będzie. Z drugiej strony... jedyny sensowny mod teraz to hamulce, a potem swap :P Do czego nie dojdzie, chyba, że silnik wyzionie ducha.

@Partyk325 - no tak, ja EWE więc daleko nie jest. ;)

@Sztomel - Leon to dobra pupa. Tak to trzeba nazawać, bo przód może nie powala :P
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Seat Leon 1M.

Post autor: Sztomel » pn paź 26, 2015 05:48

stah300 pisze:Marzy mi się A3 w sportbacku 1.8T albo 3.2 V6.
No to tylko Golf bo A3 nie produkowali z tym drugim silnikiem.
Z drugiej strony A3 też mi się podoba ale nie model 8L tylko już 8P.


Obrazek

stah300
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 23:21

Seat Leon 1M.

Post autor: stah300 » pn paź 26, 2015 10:00

Ja nigdzie nie pisałem o 8L, po co przesiadać się na to samo ;)
Oczywiście o 8P myślałem, a tam 3.2 V6 dostępne, rzadkie, ale dostępne. A już w sportbacku to w ogóle... :P
I w sumie też dalekie plany, nazbierane na 1/3 auta + leon :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości