Granatowe kałdi A6C5 kurczaka - straszny śmieć

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Granatowe kałdi A6C5 kurczaka - straszny śmieć

Post autor: czarnykurczak » śr sty 14, 2015 14:28

Mój największy błąd.


Cześć :)

Do tej pory jeździłem golfem 4, z którego byłem niesamowicie zadowolony :). Palił mało, jeździł prawie bezawaryjnie ;) a po wirusie zbierał się naprawdę przyjemnie. Niestety miejsca w nim dość mało a brak klimy nie uprzyjemniał letnich wojaży. Zdecydowaliśmy więc z kobietą, że przydałoby się poszukać innego auta. Oglądałem inne golfy mk4, passaty b5 i b5fl ale nie mogłem znaleźć nic interesującego. Aż trafiło się Audi A6C5 od kolegi z forum vwgolf.pl. Pojechałem pół Polski w nadziei, że będzie się opłacać i nie wrócę "na pusto". Pogadałem z właścicielem, pojeździliśmy trochę i w końcu stwierdziłem, że wracam do domu nie pociągiem a audi :). Okupiłem tą wycieczkę porządnym przeziębieniem (pewnie zemsta "maliny" ;) ).

Golf "malina"
Obrazek

Audi:
1,9tdi AWX 130km
kombi
Shadow line

Z wyposażenia:
- climatronic
- grzanie zadków z przodu
- nawet ładne drewno na desce rozdzielczej
- brak szybra :D
- esp (już mi się dwa razy przydało)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęć będzie więcej jak pogoda pozwoli wreszcie umyć audiolę :).

Plany? Najpierw trzeba doprowadzić samochód "do kultury", potem będzie wirus a na koniec jakieś mody wizualne :). Na pewno wymienię radio na oryginalne i chciałbym zrobić nagłośnienie takie jak było oryginalnie w audi.

Zrobione:
- olej + filtry
- rozrząd
- remont przedniego zawieszenia
- klapa gasząca
- jakiś czujnik
- łożysko w przednim kole
- i pewnie o czymś zapomniałem

20.03
Zrobione:
- silniczek wycieraczki tył
- żarówka kierunkowskazu :)
- uszczelki chłodniczki oleju
- osłony przegubów
- zdjęty hak
- przerejestrowałem auto na łódzkie blachy. Nie są takie ładne jak te z Bielska :(

Jeszcze tylko przewody hamulcowe zostają i będzie git :) . Teraz zastanawiam się czy władować koła z golfa i szukam jakichś sprężyn obniżających.

Felgi z maliny:
Obrazek

Ustroń :)
Obrazek

Nieco niżej :)
Obrazek
Szukam teraz rozsądnych felg, bo obecne mi wcale nie leżą.

Wirus:
Obrazek

Trochę mi ostatnio audi krwi napsuło. Najpierw o tak po prostu rozładowywał się akumulator. Potrafił sobie zejść do zera przez noc. A potem miałem tęgi zgryz pt. jak tu k***a zamknąć samochód. Okazało się, że zapchały się odpływy na podszybiu i stała tam sobie woda, która od czasu do czasu radośnie zalewała mi wnętrze i robiła zwarcie w module komfortu. Zauważyłem to przypadkiem jak zaprowadziłem audi do kolesia żeby wymienił plecionkę.

Przy okazji nauczyłem się zamki smarować :los2:

Potem zaczęła klima wariować. Po paru kilometrach stwierdzała, że na dworzu panuje syberyjski ziąb (np. -50 stopni) i zaczynała grzać opór. Co przy temperaturze ok 25 stopni jest dość specyficznym doświadczeniem :). Na szczęście trafiłem na bystrego człowieka, który w godzinę znalazł gdzie był przecięty kabel od czujnika temperatury i to naprawił.

Wymieniłem też czujnik parkowania i pomalowałem wszystkie zadrapania.

Nowe kółka
Obrazek

Obrazek

Audi, pieszczotliwie nazwane przeze mnie rzęchem (albo ku**ą, zależnie od tego jak bardzo potrzebowałem gdzieś jechać a złom nie odpalił) idzie na handel. Może ktoś weźmie na części. Poza tym przejadły mi się już diesle.

:okej: Sprzedana!!!!!!!!!!!!!!! :okej:
Ostatnio zmieniony sob paź 28, 2017 22:36 przez czarnykurczak, łącznie zmieniany 11 razy.


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: Banita95 » czw sty 15, 2015 02:25

Ładne audi sam takie chciałem tylko patrzyłem na benzyne :D 2,4v6/2,8.Powiedz mi jak radzi sobie 1.9 z taką wielką budą bo nie oszukujmy się a6c5 w kombi nie jest małe :D

Daj zdjęcia środka i jakie wyposażenie ? :D Powodzenia w kompletowaniu Audi Bose :D



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: Marcin TDI » czw sty 15, 2015 02:48

no proszę,co ja tu widzę :bigok: w końcu będziesz mógł jeździć komfortowo ,a nie obijać kolanami o dechę. Gratuluję zakupu i oby się dobrze spisywała. Napisz coś więcej o niej :hmm:


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: czarnykurczak » czw sty 15, 2015 12:50

Banita95, zdjęcia środka będą jak trochę posprzątam :). Ostatnio wiozłem rodzinkę i młody sobie wcinał paluszki z sezamem... Rok będę to odkurzał... :) Powiem Ci, że zadziwiająco dobrze się zbiera. Nie jest na pewno tak zrywny jak dłubnięty AGR w mk4 ale nie wlokę się w ogonie :). Niesamowite wrażenie robi zmienna geometria- samochód właściwie od biegu jałowego przyspiesza idealnie :). Planuję porobić wszystkie kwiatki, które teraz wylazły + to co ewentualnie wyjdzie w trakcie robót i pojechać na wirusa :). Zobaczymy jak wtedy będzie się odpychał :).

Marcin TDI, :pub: w malinie też mi się jeździło komfortowo :). Jedynie za sobą sadzałem kogoś kogo bardzo nie lubiłem :).


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: Marcin TDI » czw sty 15, 2015 13:24

czarnykurczak pisze:Jedynie za sobą sadzałem kogoś kogo bardzo nie lubiłem :)
Teściowa ? :hmm:


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: czarnykurczak » czw sty 15, 2015 14:13

Marcin TDI pisze:Teściowa
:grin:

Chociaż jak dobrze ustawiłem fotel to i za mną dało się siedzieć :). Eh brakuje mi recaro w audi...


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Awatar użytkownika
Ogoniasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1223
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 22:10
Lokalizacja: Lublin

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: Ogoniasty » czw sty 15, 2015 16:29

Piękne autko :) Od zawsze podobały mi się C5 w avancie. Mogłeś sobie felgi zostawić z golfa do Audi :)
Szerokości i bezawaryjności!


Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: Marcin TDI » czw sty 15, 2015 17:10

czarnykurczak, masz sentyment do maliny ? trochę się jej naszukaliśmy :wazniak:


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: czarnykurczak » pt sty 16, 2015 00:09

Marcin TDI, ogromnie za nią tęsknie :). Zrobiłem nią jakieś 80 tysięcy kilometrów. Świetnie się tym samochodem jeździło. Jak moi rodzice już nie będą jeździć to od nich odkupię malinę i będę sobie ją powoli "dziergał" :).


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: Marcin TDI » sob sty 17, 2015 00:58

czarnykurczak, a jak tam z rudą ? kolega ma sedana i drzwi i przednie błotniki musiałem mu już ogarniać


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: czarnykurczak » sob sty 17, 2015 12:05

Ogoniasty, na felgi od razu się znalazł klient :). Ale na pewno za jakiś czas zacznę się rozglądać, może nawet i takie same założę :).

Marcin TDI, póki co nie widać ale jak będzie cieplej to zdejmę błotniki i posprawdzam. Chyba tutaj też jest takie ambitne wygłuszenie jak w mk4.


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: Marcin TDI » sob sty 17, 2015 14:21

lubisz kupować fury na śląsku z tego co widzę. Masz jakieś części z maliny na handel?


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: herbu » sob sty 17, 2015 16:46

Oby Ci się dobrze sprawował! Żona do tej pory mi suszy głowę, że sprzedałem Ci to Audi :hmm: Zaczyna mi go brakować, choć dobrze, że jest Volvo, więc trochę rekompensuje brak A6, ale co TDI, to TDI.
Ciekaw bardzo jestem co wyjdzie po wirusie. Z niecierpliwością czekam na efekty.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Granatowe A6C5 kurczaka

Post autor: czarnykurczak » ndz sty 18, 2015 22:00

Marcin TDI, ciągnie mnie na Śląsk :). Gdybyśmy tylko z moją ukochaną pracę tam znaleźli... Coś tam gratów mam ale rarytasy wszystkie zamontowane w malinie :). Wala mi się prawie kompletny climatronic i diabli wiedzą co jeszcze. Muszę zrobić inwentaryzację i wypchnąć gdzieś ten towar.

herbu, nie dziwię się Twojej żonie :). Świetnie się jeździ audi. Pali tyle co golf a płynie po drodze jak jakiś krążownik :). Pewnie w tym tygodniu podrzucę audi do kumpla żeby porobił co pilniejsze rzeczy i zacznę się dowiadywać o wirusa. Myślę jeszcze nad fmic ale musiałbym dobrze pokombinować żeby nie rzucał się w oczy tak jak w golfie. Za bardzo mi się podoba przód A6 :).


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości