A3 Quattro 1.8T [all 1 strona] /RS6 19''/Brembo/Gwint AP

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
rc-men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw mar 22, 2012 22:07
Lokalizacja: Łomża/WWA

A3 Quattro 1.8T [all 1 strona] /RS6 19''/Brembo/Gwint AP

Post autor: rc-men » pt cze 20, 2014 19:51

Witam
Poprzednio posiadałem Golfa IV GTI lecz brak 4motion zmusił mnie do jego sprzedaży :) wybór padł na poliftowe A3 Quattro oczywiście tylko jedyny słuszny silnik, benzyna 1.8T.

Model: A3 8L
Rocznik: 2001 r. (modelowo 2002r.)
Silnik: 1.8T ARY (180KM/132kW)
Aktualny Przebieg: 260 000km
Ilość drzwi: 3

Wyposażenie jakie autko posiada to miedzy innymi:
- Climatronic
- Grzane kubełki
- Xenon
- Tempomat
- FIS
- Alusy 17'
itp.

Plany:
-dużo, przede wszystkim ogarniecie do serii, potem moc na jakimś większym turbo



Zdjęcia (na razie lipne z ogłoszenia)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Seryjne alu 17'

Obrazek



Edit: 08.03.14

Dziś wpadł nowy nieścieralny przełącznik śwateł, nowy uchwyt na kubek (poprzedni nie ogarniał) oraz wykończenia z w czerni fortepianowej z S3 (niestety nie brakuje do kompletu części co są awaryjne).

Ponad to poszła płukanka silnika (Liqui Moly), a później olej Liqui Moly Top Tec 5w40, olej do skrzyni i dyfra Millers XF 75w90 oraz nowy filtr i olej w Haldex-ie. Jeśli będzie pogoda to zrobię jakieś zdjęcia na alusach.

Edit: 20.03.14

Dziś w końcu założyłem fele, które jeździły przez krótki czas na moim Golfie mk4. Dystans 20 mm (adaptery na 5x112) i ET35 z tyłu pasuje b. dobrze lecz z przodu troche wystaje i felgi pójdą w handel..

Obrazek

Tak wystają z przodu:
Obrazek

Tył:
Obrazek

Edit: 24.03.2014

Kolejne drobne fanty na aucie:

Antena 'krótki bat':
Obrazek

Tylna płaska wycieraczka:
Obrazek

Edit: 04.05.2014

Słupek AGU siedzi już w aucie. Wymienione w nim wszystkie uszczelniacze, uszczelki i inne pierdółki, do tego wałek z wolnossącego 1.8 :)) i przy okazji nowe sprzęgło Sachsa wraz z wysprzęglikiem. Do tego wyrzucone SAI, EVAP, druga sonda lambda, N112, N249. Program po korekcji aby nie było problemu z usuniętymi rzeczami, przesunięta odcinka na 7000 rpm i odblokowane hamowanie lewą nogą.
Silnik wypłukany i zalany Motulem X-Cess 5w40.

Edit: 10.06.2014

Jakiś czas temu w aucie padł termostat i lada dzień powinna być u mnie paczka z Getem-a z nówką sztuką. Wczoraj odebrałem z renowacji felgi ;) przedsmak na foto, dziś w dzień postaram się zarzucić je na auto i wleci nowa pompa paliwa także ori VDO.

Obrazek


Felgi na aucie, BBS RC336

Obrazek

Obrazek

Edit: 06.07.14
Dawno nie pisałem w temacie, a w aucie trochę się zmieniło. Wpadły grzane skórzane kubły. Brakuje jeszcze boczków i podłokietnika w skórze, ale postaram się to ogarnąć w tygodniu. Kolejnym fantem jest nowy gwint AP trzeba nim trochę pokręcić z przodu, a z tyłu wyrzucić regulację bo jest koza.. Ostatnią rzeczą jest swap hebli: przód brembo 4-tłok z cupry r 232mm, tył 256 z S3. Tarcze EBC Ultimax.

Edit:
Kilka dni temu wpadła nowa podstopnica alu i nakładki na pedały :)

Heble:
Obrazek
Obrazek

Skóry:
Obrazek
Obrazek

Podstopnica i nakładki:
Obrazek

20.08.2015

Updateee ;)

Po 3 miesiącach postoju w końcu audi wyjechało od lakiernika. Wrzucone zderzaki przód-tył z S3 oraz lotka, progi w kolorze nadwozia. Auto dostało także nowe felgi 19'' 8J 5x100 replika RS6 w kolorze shadow z renowacjafelg.pl, a lampy przeszły modyfikację w hidretrofit, większe projektory, bixenon i malowanie środków w czarny mat.

Foty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do zrobienia jest wydech ale niestety nie mam jeszcze wszystkich gratów aby wszystko od razu poskładać.
Mała zapowiedź:

Obrazek

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości