Passat B4 2.9 VR6 Syncro Variant

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Ciapek1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 13:17

Passat B4 2.9 VR6 Syncro Variant

Post autor: Ciapek1993 » ndz kwie 20, 2014 14:05

Witam, jestem Konrad, pochodzę z Gubina i od ponad dwóch miesięcy jestem posiadaczem Passata, którego postaram się z bliższa przedstawić:

Historia zakupu:
Jako, że od wielu lat choruje na audi 80 b4 quattro (najlepiej s2/rs2) to rozglądałem się za czymś takim od długiego czasu i po kilku nieudanych próbach kupienia czegoś w polsce udało się znaleźć dealera w niemczech który specjalizował się właśnie w tego typu autach, to był jak los na loterii - 15-20 sztuk audi w jednym miejscu, wszystkie 80 b4 i wszystkie w quattro - DZWONIE! Jako, że mój niemiecki pozostawia wiele do życzenia to miałem obawy, że będzie problem, jednak okazało się, że dealer był bardzo miłym człowiekiem i potrafiliśmy się do tego stopnia dogadać, że dzwoniąc około godziny 20 już kolejnego dnia o 6 wyjechaliśmy w podróż 650km w niemcy. Po zajechaniu na miejsce zaparło mi dech w piersi - tyle quattrobotów. Już po drodze śmiałem się do znajomego, że z pustymi rękoma nie wrócę z stamtąd. Po obejrzeniu wszystkiego co było na placu, po kilku przejażdżkach i odpalaniach wiedziałem już wszystko, co - gdzie - jak. Przyszedł czas na wybór, ceny okazały się kosmiczne względem stanu - WSZYSTKIE co do jednej zgnite, mniej lub bardziej, ocynk gnił- czaicie? Troche zawiedzeni szwędamy się po placu (plac mały, przy domu) stał passat, piękny- bez bojek, bez rdzy i z pięknymi napisami jak vr6 i syncro - był taki piękny, że pytanie się o jego cenę było by głupotą - pewnie pięć razy więcej niż audi - tak myśleliśmy. Jednak kolega się przełamał i zapytał - cena okazała się być bardzo atrakcyjna, odpaliliśmy - przejechaliśmy się, szybkie negocjacje i myk, passat jest mój.
Tak oto kupiłem swoją b4 z napędem na cztery łapy, co prawda nie audi ale nie jest źle. ;D

Link do dilera od którego kupiłem:
http://home.mobile.de/KFZHANDELAS#ses_189182680" onclick="window.open(this.href);return false;

AUTO
- Marka: Volkswagen
- Model: Passat
- Rok produkcji: 1996
- Kolor: Ciemna zieleń, perła.
- Pojemność: 2.9
- Moc: 184
- Silnik: VR6 ABV
- Wyposażenie:
- Syncro
- Czarne skóry
- climatronik
- tempomat
- komputer MFA
- ABS + EDS
- -4 elektryczne szyby z funkcją domykania
- 2x airbag
- elektrycznie regulowane fotele przednie
- podgrzewane fotele przednie
- system głośnomówiący z wyjściem na telefon
- fabryczne radio + zmieniarka 6cd
- regulacja pochylenia tylnej kanapy
- halogeny
- podgrzewane lusterka
- 8x głośniki
- centralny zamek
- wspomaganie kierownicy
- elektrycznie regulowane lusterka
- blokada dziecięca
-



MODYFIKACJE:
- Car Audio:- Seria
- Felgi: 17'' później uzupełnię
- Opony: 225x45x17 Made in Korea
- Zawieszenie: gwintowane TA-Technics
- Opis zewnętrzny: Narazie tylko lampy przednie przyciemnione, reszta w trakcie realizacji.
- Wnętrze: Zniszczona skórzana kierownica kwalifikująca się do obszycia/wymiany w najbliższym czasie.


PLANY:
- zmiana felgi na coś innego, coś co będzie bardziej pasować.
- obszycie tej kierownicy i przywrócenie wnętrza do ideału.
- okleić lampy i ogólnie detaling.



----------------------------------------------------------

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia z zakupu, wśród gór i quattrobotów:

----------------------------------------------------------
Obrazek

Powrót oczywiście na kołach, jak się po drodze okazało VR nie jest wcale taki paliwożerny gdy się nikomu nie spieszy na autostradzie, co do przebiegu ostatnio byłem w serwisie w Niemczech (jako, że mieszkam na granicy) z VINem i miła pani mi powiedziała, że ostatni serwis przy 145 tysiącach, luty 2010. A w 2009 remont(albo wymiana, nie zrozumiałem dokładnie) skrzyni biegów i sprzęgła.

----------------------------------------------------------

Obrazek
Obrazek

Pierwsze przymiarki do nowej felgi
----------------------------------------------------------

Obrazek Obrazek

Przyszedł gwint więc zaczeło się rozkręcanie i taka niespodzianka: Sprężyna lewa tylna połamana w 5 (tak, w PIĘCIU) miejscach, a druga prawie nowa, tylko w jednym.

Obrazek
Obrazek

Na pierwszym skręceniu, przed i po założeniu gwintu.

----------------------------------------------------------
Obrazek
Obrazek

Kupno felg, akurat się udało kupić z przypadku na miejscu, po kilku wcześniejszych próbach wreście udało się znaleźć coś co pasuje, idealnie 5x100 i się mieści idealnie (225x45r17) et nie pamiętam.

----------------------------------------------------------
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przyciemnianie lamp(Dziękuje użytkownikowi Adamss81 za pomoc), w miedzy czasie pomalowane znaczki na czerwono z przodu VR6, tył samo syncro (ze względu na to, że były zjechane a czerwonego szpreja miałem)

----------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony ndz kwie 20, 2014 14:08 przez Ciapek1993, łącznie zmieniany 2 razy.


EX Passat B4 2.9 vr6 Syncro
Jest: Audi s3 8L 2.8 Vr6T 400KM/500NM

Ciapek1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 13:17

Passat B4 2.9 VR6 Syncro Variant

Post autor: Ciapek1993 » ndz kwie 20, 2014 14:05

Rezerwuje w razie wu.


EX Passat B4 2.9 vr6 Syncro
Jest: Audi s3 8L 2.8 Vr6T 400KM/500NM

Awatar użytkownika
Adamss81
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 893
Rejestracja: wt kwie 01, 2014 20:48
Lokalizacja: Gubin

Passat B4 2.9 VR6 Syncro Variant

Post autor: Adamss81 » ndz kwie 20, 2014 17:24

Witam :D Kurcze nawet nie wiedziałem że była przymiarka PARABOLI Krisa :okej:


VW Golf wariant http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545698" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat punto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=169&t=560845" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

Passat B4 2.9 VR6 Syncro Variant

Post autor: ktm950 » ndz kwie 20, 2014 20:45

Auto (jak) marzenie!
Ciapek1993 pisze:detaling.
Tak trzymać :D


Obrazek

Awatar użytkownika
Adamss81
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 893
Rejestracja: wt kwie 01, 2014 20:48
Lokalizacja: Gubin

Passat B4 2.9 VR6 Syncro Variant

Post autor: Adamss81 » ndz kwie 20, 2014 21:50

ktm950 pisze:Auto (jak) marzenie!
Dokładnie :)


VW Golf wariant http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545698" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat punto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=169&t=560845" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciapek1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 13:17

Passat B4 2.9 VR6 Syncro Variant

Post autor: Ciapek1993 » sob cze 07, 2014 16:47

Aktual:
-dystanse tył 20mm
-zmienione kable BERU i świece NGK - były ori volkswagenowskie ;)
- filtr stożkowy simota w boxie
- druga skórzana kierownica na przekładke w srednim stanie - do poprawienia i bedzie można zakładać.
- dostał politure i wosk z chemical boys. Niestety bez polerki, ale efekt jest zadowalający.

Narazie tyle.


EX Passat B4 2.9 vr6 Syncro
Jest: Audi s3 8L 2.8 Vr6T 400KM/500NM

Awatar użytkownika
Adamss81
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 893
Rejestracja: wt kwie 01, 2014 20:48
Lokalizacja: Gubin

Passat B4 2.9 VR6 Syncro Variant

Post autor: Adamss81 » wt sie 12, 2014 10:38

Autko sprzedane.Rzadko się zdarza by samochód kupiony w niemczech wrócił z powrotem tam.Ten jednak wrócił jednemu niemcowi tak przypadł do gustu że go kupił.


VW Golf wariant http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545698" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat punto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=169&t=560845" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości