[VW Corrado 53i 2.0 2E Gewinde LC4V] by Bartek

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
BartekGT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: śr cze 13, 2012 21:52
Lokalizacja: Reszel/Hamburg
Kontakt:

[VW Corrado 53i 2.0 2E Gewinde LC4V] by Bartek

Post autor: BartekGT » ndz mar 23, 2014 04:51

Witam serdecznie dawno mnie tu nie bylo ze względu na sprzedaż Golfa, pobyt w Holandii, aż po zakup BMW e34 525i... Dzisiaj wszystko powraca do normy. BMW sprzedane i zakupione wymarzone Corrado !!!

WSZYSTKIE ZDJĘCIA I AKTUALIZACJE BĘDĘ WRZUCAŁ DO PIERWSZEGO POSTA !!!

Model: CORRADO 53i
Rok: 1994
Silnik: 2000 115ps 2E
Koła: podczas zakupu 16" TTE
Zawieszenie: Gewinde Ta-Technix
Hamulce: Seria
Wydech: Pełen przelot z kwasówki
Wnętrze i Wyposażenie: Pół kubły, el szyby, el lusterka, abs, wspomagnie

Tak auto wyglądało jak je użytkowałem rok temu podczas nie obecności byłego właściciela.

Obrazek

Krótka Historia.
W czerwcu 2012r. Romek ojciec mojego przyjaciela Rafała wraz z synem przyprowadzili Corrado, które było na blachach RJA. Od momentu jak pierwszy raz go zobaczyłem byłem w niebo wzięty...powiedziałem sobie, że kiedyś będę miał takie corrado. W tamtym okresie byłem posiadaczem VW mk2 GT, które kupiłem wcześniej właśnie od Rafała. Od tamtej pory Corkiem zrobiłem mnóstwo kilometrów jako pasażer i jako kierowca. Wspaniałe auto, nie chciało mi się z niego wysiadać. Wielokrotnie się zdarzało, że zabierałem dla Rafała Corka jachałem na myjnie gdzie stał już mój mk2 i obydwa auta czyściłem i woskowałem. Znajomi mówili, że byłem i jestem psychiczny na punkcie tych dwóch aut. Po ponad roku Ralf został zmuszony do sprzedaży Corka. Na szczęście daleko nie musieliśmy szukać. Corkiego kupił kuzyn Rafała, który mieszka kilometr odemnie i zarazem jest moim dobrym kolegą. Po kilku miesiącach użytkowania otworzyła się maska w trakcie jazdy, na szczęście została uszkodzona jedynie maska i szyba. Od tamtej pory Corrado stało pod chmurką. W tym czasie ja sprzedałem Golfa, oraz wyjechałem do Holandii, po powrocie szukałem auta. Patrzyłem na Corrado no, ale nie było żadnego z lakierem LC4V. Wpadłem na pomysł, aby pójść w innym kierunku, żeby spróbować czegoś innego. W ten sposób kupiłem BMW e34 525i 192ps. Auto wygodne, dosyć szybkie, pod moją noga nie ekonomiczne(sama benz) i ten tylni napęd !!!
Pod koniec Grudnia kupiłem beem, a po 4 dniach stało rozbite. Pijany chłopaczek wpasował mi się w nią Golfem II...(znajomi śmieli się, że to znak od Boga, że musze kupić VW). Auto zlożyłem do kupy, ale coś mi w niej nie pasowało... Jeździłem nią bo musiałem, a nie miałem ochoty narazie na zmianę auta. Tydzień temu dostałem telefon od Jarka - właściciela Corka, któremu otworzyła się maska. Zadzwonił do mnie z zapytaniem, czy nie poszukałbym mu maski NT do Corrada. Wtedy wpadłem na pewien pomysł. Odpowiedziłem mu, że poszukam, ale koniecznie musimu pogadać w piątek jak wróci z trasy. W Piątkowy wieczór spotkałem się z Jarkiem u niego w Garażu... był już tam wstawiony Corki po prawie 6 miesiącach na dworzu.. Uśmiech na mojej twarzy nie znikał jak go zobaczyłem. Zapytałem się Jareczka, czy nie chciałby go sprzedać...po chwili zastanowienia powiedział, że tak, ale chyba by wolał się zamienić. Zapaliłem papierosa z wrażenia i wskazałem palcem na BMW. On się uśmiechnął i powiedział, że musi się nia przejechać. Po jeździe próbnej.. doszliśmy do porozumienia, że się zamieniamy za dopłatą Jarka. Na drugi dzień rano pisalismy już umowę... Kilka godzin później Corki stał już u mnie pod domem !!! Jak dziecko się cieszyłem... takie przyjemne cieplo ogarnęło mnie wewnątrz jak tylko spoglądałem na niego i wiedziałem, że jest mój !!!

kiedyś Rafała tata powiedział. - " Okrąglak...Ty i tak jeszcze kiedyś kupisz ten samochód. Mam nadzieje, że dziewczynami tak się nie wymieniacie jak autami " - i stało się... Corki jest mój.


22.03.2014 - Dzień zakupu.

Tak wygląda teraz. Otworzyła mu sie maska, a więc szyba i maska do wymiany. Pół roku stał na dworzu, gdzie niegdzie pokazałsię rudy, ale udało mi się go w okazyjnej cenie wyrwać i chce uratować to piękne auto, które zawsze było moim marzeniem.

Obrazek

Obrazek

23.03.2014r - Dzien po zakupie.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

24.03.2014r

Maska NT. Szkoda, że nie w kolorze. - zamówiona
Szyba z paskiem przeciw słonecznym i nową ori uszczelką. -zamówiona

27.03.2014r

maska zakupiona od Artura z 3miasta już na Corku
jutro o 12 jadę wstawiać szybe. nowa z ori uszczelkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

28.03.2014r

szyba założona !!!

Obrazek

29.03.2014r

słoneczna sobota !!!!

Obrazek

Obrazek

01.04.2014r.

Nowe buty. Borbet T 9J/16 i 8.5J/16.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

05.04.2014r.

a wieć tak.... dwa dni temu jakiś skur***el przejechał mi kluczykiem prawy cały bok
Corka. Moje wkr***ie sięgnęło zenitu. Szybko kupiłem wosk koloryzujący i obecnie nie widać bieli w rysie. Głębokie są na 2/3mm...
W dniu dzisiejszym podjąłem decyzje.... po świetach Corrado staje na kompletną blacharkę i malowanie calego auta...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

08.04.2014r

takie moje małe wymysly.

front delikatnie przyciemniony, a tylne lampy całe na czerwono. wszystko robiłem folią do lamp.

Obrazek

Obrazek

09.04.2014r

Małe zakupy do Corrado.

rozrząd + pompa wody
filtr powietrza
górne mocowania amortyzatorów
gumy na belkę
oringi na wałek
wosk Prestona do wypróbowania.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr kwie 09, 2014 16:48 przez BartekGT, łącznie zmieniany 15 razy.



Awatar użytkownika
TIFUNvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:37
Lokalizacja: Hajnówka

VW Corrado 2.0 115ps Gewinde NT

Post autor: TIFUNvr6 » ndz mar 23, 2014 15:31

gratki spełnienia marzenia i powodzenia w dalszych działaniach ;)


Corrado is not a car ... it's a lifestyle
Obrazek Mój Corek

Awatar użytkownika
BartekGT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: śr cze 13, 2012 21:52
Lokalizacja: Reszel/Hamburg
Kontakt:

VW Corrado 2.0 115ps Gewinde NT

Post autor: BartekGT » ndz mar 23, 2014 22:29

up !



Awatar użytkownika
BartekGT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: śr cze 13, 2012 21:52
Lokalizacja: Reszel/Hamburg
Kontakt:

[VW Corrado 53i 2.0 2E Gewinde LC4V] by Bartek

Post autor: BartekGT » pt mar 28, 2014 00:02

up ! post nr.1



Awatar użytkownika
BartekGT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: śr cze 13, 2012 21:52
Lokalizacja: Reszel/Hamburg
Kontakt:

[VW Corrado 53i 2.0 2E Gewinde LC4V] by Bartek

Post autor: BartekGT » ndz mar 30, 2014 21:49

up :pub:



Awatar użytkownika
BartekGT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: śr cze 13, 2012 21:52
Lokalizacja: Reszel/Hamburg
Kontakt:

[VW Corrado 53i 2.0 2E Gewinde LC4V] by Bartek

Post autor: BartekGT » ndz sie 10, 2014 20:32

Sprzedany dla byłego właściciela.



Zablokowany

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości