Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: Freeq » czw kwie 19, 2012 21:14

Witam w moim wątku. Chciałbym tu przedstawić swojego Passata B4, którego to dostałem od ojca.
Tatuś postanowił przesiąść na "lepszy model", kupił Passata B6 2,0 TDI (2006 rok, 140KM, skrzynia 6-cio biegowa, wersja High Line)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
(Piękny jest, prawda :) )

A więc autko jest w rodzinie od grudnia 2004 roku. Zostało sprowadzone z Niemiec przez znajomego w połowie grudnia więc był swego rodzaju prezentem na gwiazdkę.
Ojciec nie miał zbytnich wymagań co do auta:
- VW Passat w sedanie
- 1.9 TDI
- ciemny kolor lakieru
Tak oto pojawił się VW Passat w sedanie z motorkiem 1.9 TDI na pokładzie z lakierem akrylowym o oznaczeniu LA5E
24 lipca 2011r. stał się moją własnością.
Moje poprzednie auta to:
Fiat Uno 1.4 i.e S o mocy 70KM
VW Golf III z silniczkiem 1.8 90KM o oznaczeniu ABS.
Fiacik był autem rodzinnym, jeździli nim rodzice, następnie stał kilka lat, a kiedy zrobiłem prawko była kolej na mnie. Postanowiłem nazbierać na "coś" lepszego więc po roku kupiłem Golfika, a Fiat wylądował u brata, który po roku go sprzedał i kupił Nissana Primerę P11.

Oto zdjęcia Passata (lipiec 2011r.):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Dane techniczne:
Wersja - CL
Silnik - 1Z (90KM, 66KW, seria)
Zawieszenie - seria
Lakier - LA5E (Maritim Blue)
Rok produkcji - czerwiec 1994
Przebieg - 210 tyś km


Wyposażenie:
<arrow> elektryczny szyberdach
<arrow> elektryczne szyby z przodu
<arrow> centralny zamek pneumatyczny
<arrow> alarm fabryczny
<arrow> ABS
<arrow> 2x Airbag
<arrow> wspomaganie kierownicy
<arrow> materiałowa tapicerka
<arrow> halogeny
<arrow> moduł komfortu
A tutaj fotka wlepki z bagażnika
Obrazek


Plany, zmiany, mody:
<arrow> alufelgi 15" - AEZ Dion 15" done
<arrow> zmiana oświetlenie wnętrza - in progress...
<arrow> lekkie przyciemnienie szyb
<arrow> sterownik do centralnego zamka - done
<arrow> kluczyki scyzoryki - done
<arrow> smoked front & back - done
<arrow> gleba - done
<arrow> malowanie plastików i lusterek na czarno lub w kolor
<arrow> odświeżenie lakieru
<arrow> stroboskopy
<arrow> zmiana podświetlenia licznika - done
<arrow> CB radio - in progress...
<arrow> elektryczne lusterka
<arrow> elektryczne szyby z tyłu - in progress...
<arrow> grzane lusterka - done
<arrow> grzane spryskiwacze - in progress...
<arrow> grzane fotele - done
<arrow> wywalenie katalizatora
<arrow> zaślepienie EGR-u - in progress...
<arrow> kolektor ssący z AWX'a - in progress...
<arrow> wtryski BOSCH 0.216
<arrow> chips
<arrow> FMIC
<arrow> car audio
<arrow> wygłuszenie drzwi
<arrow> montaż wygłuszenia klapy bagażnika - done
<arrow> hamulce wentylowane na przód 256mm - done
<arrow> hamulce tarczowe na tył
<arrow> MFA - done
<arrow> tempomat - done
<arrow> climatronic
<arrow> podłokietnik
<arrow> czujniki cofania - done
<arrow> grill bez znaczka - done
<arrow> spryskiwacze lamp
<arrow> lampy Angel Eyes
<arrow> kompletne skórzane wnętrze - done
<arrow> wymiana materiału podsufitki - done
<arrow> montaż lampek nad drzwi pasażerów - in progress...
<arrow> montaż dodatkowych uszczelek drzwi - in progress...


Będę tutaj po kolei opisywał i dokumentował poczynione modyfikacje. Więc zaczynam od dziś:

30.07.2011r
Instalacja Car Audio do wzmacniacza i skrzyni basowej w bagażniku.
Wymiana filtra powietrza i kabinowego.
Zakup oleju, filtra oleju oraz filtra paliwa.
Montaż przekaźników na światła.
Naprawa uszkodzonego potencjometru od jasności oświetlenia zegarów.
I przy okazji usunąłem rurkę doprowadzającą powietrze do filtra (dobrze zrobiłem? :) )
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Wybaczcie za kiepską jakość ale tylko tyle potrafi mój aparat w telefonie... :/

06.08.2011r.
Dziś był pracowity dzień. Autko dostało ciemne boczne i przednie kierunki oraz blendy.
Wszytko oklejałem czarną folią transparentną, która wg. sprzedawcy na Allegro przepuszcza 98% światła. Jak jest faktycznie oceńcie sami.
Oto totki z dzisiejszego dnia, wybaczcie słabą jakość ale jeszcze jak na razie nie zagościł u mnie aparat cyfrowy i muszę robić kiepskie fotki telefonem :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

13.08.2011r.
Autko dostało nowy olej (Mobile1 10W40) wraz z filtrem (Filtron OP 525), a także nowy filtr paliwa (Topran).
Dodatkowo wymieniony został czujnik ABSu (lewy przód). Zakupiłem również maty grzejące do lusterek oraz czarną folię transparentną, aby dokończyć przyciemnianie lamp (pozostały do zrobienia przednie odblaski i tylne kierunki).
Mało tego to są ostatnie fotki robione telefonem :P mianowicie zakupiłem sobie aparat cyfrowy <33>
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

18.08.2011r.
Dziś doszły paczuszki a w nich:
1. Maty grzejące - do lusterek oczywiście :)
Obrazek

2. Czarna folia transparentna - będzie dokańczanie przyciemniania
Obrazek

3. Czujniki parkowania - w trosce o dupcie Pasiaka hehe
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

20.08.2011r.
Dziś w paszteciku zostało dokończone przyciemnianie :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Brudny Pasek, brudny, ale działa <33>

23.08.2011r.
Dziś doszła paczuszka od kolegi SuVW_2006, a w niej :D ori skórzany mieszek (w porównaniu z moim wygląda jak funkiel nówka nie śmigany hehe) oraz nakładki do tylnych lamp w klapę sedana. Wielkie dzięki SuVW_2006
<26> <26> <26>

Obrazek Obrazek

Mieszek:
Before
Obrazek Obrazek

After
Obrazek Obrazek

Obudowy lamp:
Obrazek Obrazek

25-28.08.2011r.
- zrobienie grzanych luster - udało się (z małą szkodą, mianowicie pękło mi jedno lustro podczas czyszczenia z kleju :( )
- montaż czujek parkowania - niestety, zbrakło czasu
- wymiana przewodu hamulcowego - nie udało mi się go odkręcić
- wymiana hamulców z tyłu - nie wymieniłem ponieważ trzy letnie szczęki miały taką samą grubość jak nowe więc nie było sensu... (zestaw jest na sprzedanie jak by ktoś potrzebował - 200zł)
- polerka - udało się :D fotki wrzucę jutro może
- malowanie plastików na czarno - zrobione
- woskowanie po polerce - zbrakło czasu niestety

30.08.2011r.
Dziś na pokładzie Passiora zagościł przekaźnik o numerze 99 - programowany czas wycieraczek :]

9-10.09.2011r.
Pasek dostał 14" aluminiowe felgi po swoim poprzedniku a także doczekał się montażu czujników parkowania.
Felgi Rial model Giro 604 14" 4x100

9-10.10.2011r.
Gleba!!! Zawieszenie sportowe MTS-Technik od mapeta zawitało w Passacie.
http://www.mapet-tuning.com/sklep/passa ... 2kppitijn3

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pasek dostał też białe oczka :)

Sezon 2012 rozpoczęty

12.04.2012r.
Pasek dostał płaskie wycieraczki tzn "banany" :D Fotki na autku dodam jutro.

Dodatkowo planowałem wymienić jarzma na tarcze wentylowane 288mm ale niestety nie pasowały mi zaciski :(
Tak więc jarzma idą pod młotek (kupiłem za 50 PLN + wysyłka i tyle bym za nie oczekiwał) ewentualnie zamiana za 256mm wentylowane.

16.04.2012r. - dotarła do mnie paczuszka z podgrzewanymi spryskiwaczami
Obrazek Obrazek Obrazek

17.04.2012r.
Dziś był bardzo pracowity dzień, mianowicie dupoVWuz dostał jarzma oraz wentylowane tarcze 256mm TRW wraz z klockami.
Oto kilka fotek, cykniętych pod koniec pracy gdyż kompletnie zapomniałem ;p

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo usunąłem znaczek PASSAT_CL z tylnej klapy. Znaczek TDI czeka na zdjęcie i założenie w grill bez znaczka.
On i oczywiście na podsumowanie ciężkiego dnia pracy myjnia "kerszerem" za całe 7zł

7.07.2012r.
Dzień był bardzo pracowity. Pasiorek dostał wygłuszenie klapy bagażnika.
W silniczku zagościł nowy olej Mobil 1 a także filtr oleju.
Dodatkowo został wymieniony filtr powietrza oraz filtr kabinowy.
Do wymiany poszła także rolka napinacza paska wieloklinowego alternatora, gdyż stare miało luzy.

Na fotkach widać również olej oraz filtry do Passata ojca, które również zostały wymienione.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo dzięki obniżonemu zawieszeniu (wg. producenta -40mm) musiałem dosztukować połamaną osłonę silnika. Niestety, coś za coś. Zauważyłem również lekko przytartą miskę olejową oraz podwozie w kilku miejscach. Fotek zapomniałem strzelić, nie było czasu o tym myśleć w trakcie pracy ponieważ zbliżała się burza...

Dodatkowo, autko zostało nakarmione 60-cioma litrami smacznego (jak dla niego) oleju napędowego.
Fotka ukazuje również przekroczone 220 tyś. km.

Obrazek

A tutaj mała sesyjka pod przed garażem :) Brudas bo brudas, ale za to w środku został wypucowany.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

9.07.2012r.
Przyszła paczuszka od kolegi karasa, a w niej:

Obrazek

karas, wielkie dzięki :)

10.07.2012r.
Dziś montażu doczekał się grill bez znaczka.

Obrazek

Jak się prezentuje? Mile widziane będą Wasze opinie i komentarze :)

10-11.08.2012r.
I etap walki z "rudą"

Tak więc wszystkie znalezione ogniska rdzy zostały odnalezione (podwoziem zajmę się w kolejnym etapie). Następnie na szlifierkę założyłem obrotową szczotkę drucianą i heyyyyaa ;] elementy zostały wyczyszczone z rdzy, odtłuszczone a następnie pomalowane środkiem, którego nazwy nie pamiętam, podam następnym razem.

Lewa strona:
Obrazek Obrazek Obrazek


Prawa strona:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Osobiście, to spodziewałem się, że będzie dużo gorzej :)
Gdy czerwona farba wyschła, całość została pomalowana sprayem firmy MITOP aby nie jeździć taką "biedronką" i tu zdziwko, w kolorze nadwozia :D

Z powodu kolejki i wujka w garażu, kolejne etapy zostały przełożone na koniec sierpnia.

A z racji, że sprayu mi zostało, o pomalowałem tylne bębny hamulcowa w kolor nadwozia.
Obrazek Obrazek

13.08.2012r.
Przyszła do mnie paczuszka od kolegi SuVW'a a w niej kilka fantów tj. nakładki na kielichy, trzecie światło stop, tylne rączki tapicerki drzwi oraz elementy podświetlenia panelu sterowania nawiewem :)

Jak tylko znajdę chwilkę aby nowe graty zamontować w autku wrzucę fotki.

18.08.2012r.
Dziś trochę podłubałem, po czarowałem i :
- zamontowałem nakładki na kielichy (jedna jest delikatnie pęknięta)
- zamontowałem brakującą rączkę tylnych drzwi
- zrobiłem przymiarkę do montażu trzeciego stopu (docelowo zamiast żaróweczek planuję wsadzić diody)
- podłubałem przy panelu sterowania nawiewem, już się tak nie grzeje
- wymieniłem żarówkę od światła pozycyjnego w tylnej prawej lampie

Pojechałem także na myjnię... Na BP... i wiecie co, bezdotykową za 10zł wymyję Paszczura lepiej niż te sranie w banie aktywne piany i inne gówna za 20zł... nawet mi komarów ze zdesia nie zmyło, już o szybie przedniej i felgach nie wspominając. Jednym słowem NIE POLECAM myjni na BP. Zapłacicie 20zł a efekt końcowy będzie mizerny...

Obrazek

Dodatkowo owa myjnia uszkodziła mi antenę, pękła w połowie :( nie mogłem jej odkręcić, ojciec kiedyś coś przy niej majstrował. No cóż, będzie trzeba kupić nową niestety, albo zamiast radiowej zamontuję od CB.

28.08.2012r.
Pasek dostał dziś zaślepkę lampy lewej przedniej (tą większą). Moja była połamana i trzymała się na "patencie" który był lekko nieszczelny i lampa delikatnie parowała... Teraz już jest jak fabryka nakazała :)

Obrazek Obrazek

3-5.09.2012r.
II etap walki z "rudą"...
... i nie tylko.

Tak więc po I etapie w końcu przyszedł czas na II etap. A więc po kolei...

1. Na początku zabrałem się za podwozie. Wyczyściłem, zaspawałem jedną dziurę powstałą przy użyciu lewarka, który został podłożony w złym miejscu. Zakonserwowałem i zalepiłem barankiem. Zbyt wiele roboty tam nie miałem, całość zajęła mi max 3h z przerwą na kawę.
Fotek niestety brak.

2. Przy okazji konserwacji podłogi zauważyłem kończący się wieszak środkowego tłumika, długo się nie zastanawiając pojechałem do sklepu, kupiłem nowy i wymieniłem. Czas operacyjny - 10 minut.

Obrazek

3. Auto, a raczej poszczególne jego elementy zostały zmatowione wodnym papierem ściernym P800, następnie zaszpachlowane, znowu zmatowione, pomalowane podkładem, na koniec znowu zmatowione ale już delikatnie, umyte i w końcu pomalowane :)

Oto fotki ukazujące stan Passka schnącego po myciu, a tuż przed malowaniem:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Niestety więcej i lepszej jakości fotek nie mam, nie było czasu.

4. Autko pomalowane zostało na każdych drzwiach od listew w dół, oba przednie błotniki w całości, a także prawy tylny błotnik wraz z klapką wlewu ON.
Fotek brak, ponieważ po trasie był bardzo brudny i nie było by widać efektu. Jak tylko go umyję od razu pokażę jak to wszystko wygląda :)

5. Kolejnym etapem zwieńczającym walkę była polerka pastą 3M, niestety tylko malowanych elementów, ponieważ pogoda mi się popsuła.

Po polerce, auto zostało wymyte i to nawet dwa razy, raz delikatnie, aby usunąć pozostałości pasty polerskiej, następnie dokładnie gąbeczką wraz z szamponem.
Dodatkowo umyłem komorę silnika środkiem do tego przeznaczonym, niestety nazwy nie pamiętam. Całość dokładnie spłukana karcherem .

Fotek, brak, pokażę w przyszłości.

6. Ostatnią rzeczą, jaką zrobiłem była podsufitka. Została zdemontowana, wyczyszczona a następnie oklejona materiałem alicante z pianką w kolorze stalowoczarnym, zakupionym tutaj --> http://www.allegromat.pl/aukcja116415" onclick="window.open(this.href);return false;
Do klejenia użyłem tego --> http://www.allegromat.pl/aukcja116416" onclick="window.open(this.href);return false; jednak od razu informuję, że 400ml kleju to mało ponieważ gąbka jest bardzo mocno chłonna i trzeba grubo smarować. Musiałem jechać do sklepu po zwykły klej tapicerski, który okazał się tańczy i wydajniejszy (Bonaterm A+ 400ml kosztował 14zł, a Tapicer 800ml w sklepie z farbami jedynie 12,50zł) tak więc nie przepłacajcie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A oto efekt końcowy, z którego jestem bardzo zadowolony. Polecam.
Obrazek Obrazek

7. A ta fotka mówi sama za siebie :D
Obrazek

Zmieściło się 80L

A oto fotki po ostatniej robocie.

Umyta komora silnika, wraz z nałożonymi nakładkami na kielichy i zmodzonym zaworem N75:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Malowanie i polerka:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czarna podsufitka:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Docelowo wszystkie białe elementy będą czarne.

2-3.10.2012r.
Tak więc kilka dni temu otrzymałem dwie paczuszki, lampki nad drzwi pasażerów od Tomka oraz diody LED ze sklepu AVT.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tak oto świeci trzeci STOP, który został wyposażony w nowe żaróweczki.
Obrazek Obrazek

Dziś zabrałem się za modzenie. Oto początek efektów, niestety na więcej zabrakło czasu. Ale po kolei, wszystko przyjdzie z czasem.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Słoneczka:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

I uwaga, jeśli ktoś planuje taki modzik jak ja to nie sugerujcie się kolorami kabelków w słoneczku. Ja kierowałem się rozsądkiem i podłączyłem czerwony do + a brązowy do - i... pupa... Jeden Niemiec z drugim się nie dogadali i pomieszali kolory kabli. Czerwony to - a brązowy +. I tu kolejny motyw. Czerwony kabelek ze słoneczka łączy się w kostce z brązowym a brązowy ze słoneczka z czarno-czerwonym :)

Włącznik ogrzewania tylnej szyby:
Obrazek

A tutaj już zamontowane:
Obrazek Obrazek

I fotki ze specjalną dedykacją dla Artura:

Te dwie strzelone siedząc za kierowcą:
Obrazek Obrazek

Te dwie strzelone siedząc na środku kanapy:
Obrazek Obrazek

Te dwie strzelone siedząc na kanapie z pasażerem:
Obrazek Obrazek

Ta została strzelona na fotelu pasażera z włączoną lampką tylko dla pasażera:
Obrazek

4.10.2012r.
Udało mi się wyrwać po taniości od Kurkocia w Dywitach manetkę MFA od Golfa MK3 :)
Pomału zaczynam kompletować układankę pt. MFA :D
Obrazek Obrazek Obrazek

A dodatkowo doszła kolejna część układanki pt. zmiana oświetlenia wnętrza
Obrazek Obrazek

6.10.2012r.
Dziś wybrałem się na zakupy.

Zakupiłem manetkę MFA dla Magoo - koszt 30 PLN
Obrazek

Dodatkowo wybrałem się do ASO w Olsztynie i zakupiłem teflonowe tulejki wraz z kapturkami: http://www.passatb4.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=7408
Obrazek

A także podkładki pod klamki:
Obrazek

Szkoda, że pogoda się zjebaua, bo miałem ambitny plan montażu nowo zakupionych ori elementów, a tu pupa...

8.10.2012r.
Dziś przyszła paczuszka od STIG'a, a w niej Bloker 60 i scyzoryki.
Przekaźnik wraz z podstawką kupowałem oddzielnie. Teraz tylko czekam na pogodę i montiren :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

11.10.2012r.
Passio dostał sterownik centralnego zamka wraz z pilotami scyzorykami.

15.10.2012r.
Dziś od niechcenia zajechałem na szrot, i co znalazłem? Manetkę tempomatu za 80zł ale od T4... Początkowo myślałem o przekładce, ale kilkaset metrów dalej pojechałem na inny szrot i co zastałem? Golfa MK3 1.9TDI CL po dachowaniu z... MANETKĄ TEMPOMATU :D
Długo się nie zastanawiając powiedziałem żeby panowie wyjęli a ja w tym czasie pojechałem do bankomatu po $$$.
Całe szczęście, że jak wróciłem to jeszcze nie wyjęli bo koleś chciał kabel uciąć <68>

Tak więc oto i ona, manetka tempomatu do mojego Passacika :D

Obrazek Obrazek Obrazek

Była mocno usyfiona błotem i piaskiem. Rozebrałem, wyczyściłem i teraz chodzi jak złoto :)

W sobotę montiren <82>

P.S. Kto zgadnie ile zapłaciłem?

17.10.2012r.
Zmiana oświetlenia wnętrza - ciąg dalszy

Jako, że mam licznik na linkę, wyczytałem, że aby tempomat działał potrzebny jest czujnik Halla. Dziś mając chwilkę czasu postanowiłem wyjąć licznik i sprawdzić, czy czujnik jest na swoim miejscu - jest, to bardzo dobrze.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

A jako że licznik był na wierzchu, to bez zastanowienia wykręciłem żaróweczki, wyjąłem zielony filtr i zamontowałem listwę z diodami LED w kolorze czerwonym :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Wyjąć licznik łatwo, ale go włożyć to koszmar... Ta pier****na linka za cholerę nie chciała wejść na swoje miejsce. Na dodatek nie mogłem założyć obudowy nawiewów więc wyjąłem obudowę stacyjki... Zamontuję ją, jak zdejmę kierownicę w celi zamontowania manetki tempomatu i MFA.

A oto efekt moda, który trwał 5 minut (nie licząc montażu licznika na swoim miejscu):)
Obrazek Obrazek

20.10.2012r.
Wymiana tulejek w napinaczu paska alternatora.
Bez zdjęcia podstawy alternatora wybicie starych tulejek było by niemożliwe. Dzięki za podpowiedzi. O efektach wymiany poinformuję niebawem. Obawiam się, że ten pręt też będę musiał wymienić, był wyrobiony, wręcz wyżłobiony przez starą uszkodzoną tulejkę :(

Montaż manetki tempomatu.
Manetka działa, interfejs wykrywa wszystkie sygnały, pozostaje tylko test podczas jazdy. Za cholerę nie mogłem znaleźć wtyczki za skrzynką bezpieczników. Okazało się, że była wplątana między inne kable. Ju myślałem, że jej tam nie ma ale znalazłem :) Z wtyczki musiałem uciąć "wąsy" oraz zaczepy aby połączyć ją z manetką.
Kolory kabelków dla przyszłych pokoleń:
manetka / wiązka
- czarny z biało-czarnym
- niebieski z niebieskim
- czerwony z czerwonym
- biały z czarnym

Montaż manetki MFA.
Pierwszy krok w kierunku MFA poczyniony :) Jak będzie $$$ będą dalsze.

Sprawdzenie interfejsem AutoCOM auta.
No więc... wtryski się kończą :( -3,90mg. Troszkę się zdenerwowałem tym faktem, ale czego można było się spodziewać po pełnoletnim autku. Na razie nie planuję wymiany, dopiero jak padną.
Innych błędów brak, wszystkie wskazania w normie, ABS ok, ładowanie ok itp... itd...

22.10.2012r.
Weekendowych działań ciąg dalszy.

A więc na pierwszy ogień poszedł test tempomatu.

A tu kilka fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejną rzeczą była wymiana podkładek pod klamkami. Drobna uwaga - małe podkładki pasują każdej klamki, natomiast duże mają oznaczenia na lewą i prawą stronę.
Podkładki które były u mnie wręcz sparciały, pokruszyły się przy demontażu, a niektórych już nawet nie było.
Oto fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Następnie zabrałem się za poprawienie mechanizmu otwierania tylnych prawych drzwi. Bardzo ciężko się je otwierało, trzeba było kilka razy "pompować" klamką aby je otworzyć. Po wyjęciu klamki okazało się, że ten biały plastik, który naciska mechanizm jest w bardzo dobrym stanie. Postanowiłem podgiąć do góry ten "języczek", który otwiera. Po zamontowaniu wszystkiego w całość drzwi otwiera się bardzo delikatnie. Czerwoną strzałeczką zaznaczyłem "języczek", który podgiąłem do góry o jakieś 0,5cm.
Obrazek

25.10.2012r.
Z racji zimy Pasio dostał zimowy setup.
Zakupiłem felgi AEZ Dion 15" ET35. Do tego opony 185/65 (2x Goodyear i 2x Barum Polaris 2).
Teraz muszę podnieść auto na tulejkach z przodu i na talerzyku z tyłu. Obecnie między oponą a nadkolem mam odstęp ok 2cm.
Na równej nawierzchni jeździ się wspaniale, problemy pojawiają się w przypadku nierówności. Przednie koła delikatnie obcierają o nadkola. Przy maksymalnym skręcie między oponą a nadkolem jest dosłownie kilkanaście mm odstępu. Gdyby było lato to tak bym zostawił natomiast na zimę taki manewr nie podejdzie niestety. Śnieg i błoto pośniegowe uniemożliwią mi skręt hehe.

Potrzebuję jeszcze zakupić pierścienie centrujące do felg. Jak tylko umyję auto i będę miał chwilkę czasu to pstryknę sesyjkę Pasiorka na nowych felach.

I takie małe foto na szybko
Obrazek

3.11.2012r.
Dziś od rana Passior dostał:
- nowy rozrząd
- tulejki podwyższające przednie zawieszenie o 20mm
- pierścienie centrujące felg (60,1mm --> 57,1mm)
- a na deser przymiarka kółek :)

A więc:
1. Wymiana rozrządu.
Założona nowa rolka prowadząca (INA), rolka napinająca (FEBI), pasek rozrządu.

Zaraz po zdjęciu osłony i już zdemontowane stare rolki:
Obrazek Obrazek

A tu fotka tuż przez złożeniem wszystkiego w całość:
Obrazek

2. Montaż tulejek.
Obrazek Obrazek

Przed:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Po:
Obrazek Obrazek Obrazek

Ale wysoka koza, nie :) Tyłu nie podnosiłem.

3. Pierścienie centrujące felg.
Obrazek Obrazek Obrazek

4. Przymiarka koła.
205/40/R17. Tulejka założona, podnośnik który widać pod autem jest opuszczony do zera więc auto stało na kółkach.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Jak się prezentuje na takim kole?

1.12.2012r.
Passio był dzisiaj na przeglądzie technicznym + dodatkowo sprawdzenie amortyzatorów.
Diagnosta powiedział, że gdyby w Polsce auta w wieku 18 lat były w takim stanie, to liczba wypadków spadłaby o połowę.

Co do amorków, to jestem z nich zadowolony. Mają rok czasu a sprawność na poziomie 80% (przód L77% P79%, tył L78% P77%).

19.12.2012r.
Od kilku dni miałem problemy z odpalaniem auta, aż miarka się przebrała i Passio wylądował na warsztacie.
Czas operacyjny - 2h
Wymienione elementy - filtr paliwa, zaworek (podgrzewacz), opaski zaciskowe na węże
Mycie auta aktywną pianą

Filtr paliwa - Bosch (60zł)
Zaworek - Topran (20zł)
Opaski zaciskowe skręcane - (4zł)

Stary filtr oraz zaworek:
Obrazek Obrazek Obrazek
Filtr miał niecałe 1,5 roku natomiast zaworek 18 lat...

Nowy filtr i zaworek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Filtr z zamontowanym zaworkiem:
Obrazek Obrazek
Przy montażu należy zwrócić uwagę, aby zaworek dobrze zamontować na o-rong a także na strzałeczkę na zaworku (ma być skierowana w stronę baku a nie pompy paliwa.

A tu już wszystko zamontowane:
Obrazek Obrazek

I foto zaraz po myciu autka aktywną pianą made by AGAPIT :)
Obrazek Obrazek

I przy okazji takie małe pytanko - od czego jest ta wtyczka?
Obrazek Obrazek

Biała wtyczka, pojedynczy kabelek, gumowa "mufka" siedzi w podstawie filtra oleju. Czyżby czujnik oleju lub coś w ten deseń?

Sezon 2013 rozpoczęty

10.02.2013r.
Jak już pewnie niektórzy zdołali przeczytać w niedzielę Passio dostał komplet skórzanego wnętrza :D
Dostałem informację, że w Gdańsku jest skóra w dobrym stanie na sprzedaż, długo nie myśląc, złapałem za telefon, zadzwoniłem, okazało się, że aktualne więc kontynuowałem rozmowę z zamiarem kupna. Fotek niestety żadnych nie otrzymałem ponieważ nie było fizycznej możliwości (skóry były w innym miejscu niż sprzedawca). Zaufałem na słowo, że są w super stanie, zarezerwowałem i umówiłem się, że rano po nie jestem.
Jak postanowiłem, tak i zrobiłem. W nocy o 23 wyjmowałem swoją kanapę, aby tam na miejscu zamontować skórzaną (inaczej nie miałbym jak tego wszystkiego przywieźć).
Rano 6:30 pobudka i punkt 7:00 wyjazd do Gdańska. O 9:00 byłem już na miejscu (175km), telefon że jestem, 10 minut oczekiwania i są. Długo się nie zastanawiając zamontowałem kanapę, następnie fotele a stare fotele wrzuciłem z tyłu na kanapę, boczki powędrowały do bagażnika :D
Następnie byłem w kontakcie ze Świętym aby się spotkać ale niestety, promile mu nie pozwoliły hehe więc pojechałem nad wodę, pospacerowałem a następnie zjadłem pyszną rybkę w knajpie w której jak się okazało były przeprowadzone Kuchenne Rewolucje pani Gessler :)

No to teraz kilka fotek:
- atak łabędzi
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

- jedzonko
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

- a tutaj moje wnętrze (boczki jeszcze w bagażniku) no i sorki za kiepską jakość, szarówka już się robi a przy sobie miałem tylko komórczaka...
W skład kompletu wchodzi:
- fotele grzane wraz z przekaźnikami 59 oraz pełną regulacją manualną
- kanapa z podłokietnikiem dzielona w stosunku 1:3
- boczki kanapy pod pasami
- boczki drzwi pod elektrykę szyb wraz z kieszeniami i otworami na głośniki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Rączki uzbrojone w przełączniki elektryki szyb, kwalifikują się do renowacji (szukam dobrego i sprawdzonego sposobu na dłużej niż jeden sezon).
Boczki całe, niepołamane, jedna maskownica głośnika delikatnie popękana.

Oto fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo w jednej kieszeni wraz z kilogramem śrubek znalazłem to:
Obrazek Obrazek

Tak więc do kompletu elektrycznych szybek z tyłu potrzebuję już tylko mechanizmów i wiązki :)
P.S. Gdyby ktoś wiedział kto ma na sprzedaż lub sam posiadał, to chętnie kupię.

20.02.2013r.
Dziś dotarła do mnie paczuszka od kolegi matthew152, a w niej znajdowała się wiązka do MFA, czyli kolejny puzzel układanki już jest :)

Obrazek Obrazek Obrazek

1-2.03.2013r.
Skończyła się zima (no prawie), wylazły dziury w nawierzchni (jak zawsze) więc trzeba było zrobić porządek z zawieszeniem...
Wymienione zostały sworznie oraz tuleje wahaczy a także ustawiona zbieżność i kąty z przodu i z tyłu.
- nowe sworznie (MOOG) i tuleje (Meyle)
Obrazek Obrazek

- a tutaj stare sworznie oraz tuleje (jeszcze ORI!!!)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

- ustawienie zbieżności i kątów (w końcu zostawiam dwa a nie cztery ślady za sobą <84> )
Obrazek

- dolewka 500ml oleju (niestety co roku po zimie tyle dolewam, to jest jak rytuał)
Obrazek

- montaż sprzęgła jednokierunkowego alternatora oraz paska wielorowkowego (w końcu nastała cisza i słychać tylko silnik :) na foto widać też specjalny klucz do jego przykręcenia, koszt: 45zł jednak to już nie mój zakup)
Obrazek Obrazek Obrazek

A tutaj filmik:
- było
http://www.youtube.com/watch?v=NimgYEXMpv0
- jest
http://www.youtube.com/watch?v=oueedzUIbIo
Słyszycie różnicę? <82>

- osłonka bagnetu (stara uległa zniszczeniu podczas wyjmowania bagnetu, na foto widać też pasek alternatora)
Obrazek Obrazek

- sprawdziłem też czy maty grzejące w fotelach są ok i czy niczego nie brakuje
Obrazek Obrazek Obrazek

- znalazłem też taką wtyczkę pod fotelem kierowcy
Obrazek
Szybka analiza i okazało się, że jest to czujnik zapiętych pasów (fotele pochodzą z Passata US).

Takim oto sposobem pozbyłem się 450zł ale za to (mam nadzieję) Passio będzie mi wdzięczny. Teraz pora zbierać na letnie oponki i może jakieś inne fele <46>

27.03.2013r.
Ostatnio poczyniłem drobne zakupy, a dziś dostałem to:
Obrazek

Wewnątrz paczek było:
1. Kolektor ssący z AWX'a
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

2. Manetka tempomatu
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

3. Manetka MFA
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

4. Licznik z MFA do diesla
Obrazek

5. Łożyska na tylną oś FAG
Obrazek

Czekam aż będzie ciepło i zaczynam działać :)

28.03.2013r.
Dziś udałem się na małe zakupy i oto co ustrzeliłem:
Obrazek

1. Wiązka grzanych tyłków wraz z regulatorem.
2. Wiązka elektrycznych szyb wraz z podnośnikami na tył i włącznikiem.

A dodatkowo w gratisie dostałem uszczelki drzwi tylnych z VR6 :)

7.04.2013r.
Passio dostał MFA i grzane tyłki :)
Nie obyło się bez ekscesów... Jak to zwykle bywa, ale udało się :)

Problemy z MFA:
- wiązka która posiadałem nie miała kabelka nr 20, który wchodzi we wtyczkę U1 pin 8 - jest to kabelek odpowiadający za kontrolkę świec żarowych
- kabelek nr 20 (stały +) powinien być podłączony pod pin nr 4 we wtyczce U1, a był w pinie nr 13 we wtyczce U2 - nastąpiła zamiana
- na kabelku nr 5 nie było masy (nie wiem dlaczego) miernik pokazywał, że masa jest a po przekręceniu zapłonu znikała, tak więc pin nr 3 i 5 we wtyczce licznika zostały zmostkowane
- kabelek nr 26 był przecięty, odpowiada on za spalanie, tak więc został zlutowany

Zabawy było, oj było, ale na szczęście się udało :)
Do całości muszę jeszcze:
- podłączyć impulsator
- podłączyć czujnik temperatury oleju
- podłączyć czujnik temperatury zewnętrznej

Problemy z grzanymi tyłkami:
- mało miejsca w słoneczku on masy ;/
- działa tylko mata na oparciu pasażera ;/
Ostatnio zmieniony pn kwie 08, 2013 23:45 przez Freeq, łącznie zmieniany 7 razy.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: S7TDI » pt kwie 27, 2012 02:22

To jak on ma teraz 210000 to w tym 2004 roku bardzo ostro go musieli cofnąć :chytry: Ja miałem MK3 z tym silnikiem i jak sprzedawałem to miał 335000 ;)

A B6 może i piękny, ale nie z tym silnikiem ;)


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

kmaku
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 19:59
Lokalizacja: KNS / KGR / KN

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: kmaku » czw maja 24, 2012 22:52

w dobrą strone idziesz z paszczurem :)oby tak dalej :) pozdraVWiam



Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: Freeq » śr lip 18, 2012 08:57

Mała aktualizacja :)

7.07.2012r.
Dzień był bardzo pracowity. Pasiorek dostał wygłuszenie klapy bagażnika.
W silniczku zagościł nowy olej Mobil 1 a także filtr oleju.
Dodatkowo został wymieniony filtr powietrza oraz filtr kabinowy.
Do wymiany poszła także rolka napinacza paska wieloklinowego alternatora, gdyż stare miało luzy.

Na fotkach widać również olej oraz filtry do Passata ojca, które również zostały wymienione.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo dzięki obniżonemu zawieszeniu (wg. producenta -40mm) musiałem dosztukować połamaną osłonę silnika. Niestety, coś za coś. Zauważyłem również lekko przytartą miskę olejową oraz podwozie w kilku miejscach. Fotek zapomniałem strzelić, nie było czasu o tym myśleć w trakcie pracy ponieważ zbliżała się burza...

Dodatkowo, autko zostało nakarmione 60-cioma litrami smacznego (jak dla niego) oleju napędowego.
Fotka ukazuje również przekroczone 220 tyś. km.

Obrazek

A tutaj mała sesyjka pod przed garażem :) Brudas bo brudas, ale za to w środku został wypucowany.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

9.07.2012r.
Przyszła paczuszka od kolegi karasa, a w niej:

Obrazek

karas, wielkie dzięki :)

10.07.2012r.
Dziś montażu doczekał się grill bez znaczka.

Obrazek

Jak się prezentuje? Mile widziane będą Wasze opinie i komentarze :)



Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: Freeq » wt sie 14, 2012 15:37

10-11.08.2012r.
I etap walki z "rudą"

Tak więc wszystkie znalezione ogniska rdzy zostały odnalezione (podwoziem zajmę się w kolejnym etapie). Następnie na szlifierkę założyłem obrotową szczotkę drucianą i heyyyyaa ;] elementy zostały wyczyszczone z rdzy, odtłuszczone a następnie pomalowane środkiem, którego nazwy nie pamiętam, podam następnym razem.

Lewa strona:
Obrazek Obrazek Obrazek


Prawa strona:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Osobiście, to spodziewałem się, że będzie dużo gorzej :)
Gdy czerwona farba wyschła, całość została pomalowana sprayem firmy MITOP aby nie jeździć taką "biedronką" i tu zdziwko, w kolorze nadwozia :D

Z powodu kolejki i wujka w garażu, kolejne etapy zostały przełożone na koniec sierpnia.

A z racji, że sprayu mi zostało, o pomalowałem tylne bębny hamulcowa w kolor nadwozia.
Obrazek Obrazek

13.08.2012r.

Przyszła do mnie paczuszka od kolegi SuVW'a a w niej kilka fantów tj. nakładki na kielichy, trzecie światło stop, tylne rączki tapicerki drzwi oraz elementy podświetlenia panelu sterowania nawiewem :)

Jak tylko znajdę chwilkę aby nowe graty zamontować w autku wrzucę fotki.



Awatar użytkownika
chudy14145
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt lut 17, 2012 22:49
Lokalizacja: Niemysłowice

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: chudy14145 » wt sie 28, 2012 20:35

ładny passat oby tak dalej :okej:
p.s mi też się marzy taki passat do modzenia :grin:


Nie pomoże koni kupa, jak kierowca :ass: ...

Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: Freeq » czw wrz 06, 2012 20:48

18.08.2012r.

Dziś trochę podłubałem, po czarowałem i :
- zamontowałem nakładki na kielichy (jedna jest delikatnie pęknięta)
- zamontowałem brakującą rączkę tylnych drzwi
- zrobiłem przymiarkę do montażu trzeciego stopu (docelowo zamiast żaróweczek planuję wsadzić diody)
- podłubałem przy panelu sterowania nawiewem, już się tak nie grzeje
- wymieniłem żarówkę od światła pozycyjnego w tylnej prawej lampie

Pojechałem także na myjnię... Na BP... i wiecie co, bezdotykową za 10zł wymyję Paszczura lepiej niż te sranie w banie aktywne piany i inne gówna za 20zł... nawet mi komarów ze zdesia nie zmyło, już o szybie przedniej i felgach nie wspominając. Jednym słowem NIE POLECAM myjni na BP. Zapłacicie 20zł a efekt końcowy będzie mizerny...

Obrazek

Dodatkowo owa myjnia uszkodziła mi antenę, pękła w połowie :( nie mogłem jej odkręcić, ojciec kiedyś coś przy niej majstrował. No cóż, będzie trzeba kupić nową niestety, albo zamiast radiowej zamontuję od CB.

28.08.2012r.

Pasek dostał dziś zaślepkę lampy lewej przedniej (tą większą). Moja była połamana i trzymała się na "patencie" który był lekko nieszczelny i lampa delikatnie parowała... Teraz już jest jak fabryka nakazała :)

Obrazek Obrazek

3-5.09.2012r.

II etap walki z "rudą"...
... i nie tylko.

Tak więc po I etapie w końcu przyszedł czas na II etap. A więc po kolei...

1. Na początku zabrałem się za podwozie. Wyczyściłem, zaspawałem jedną dziurę powstałą przy użyciu lewarka, który został podłożony w złym miejscu. Zakonserwowałem i zalepiłem barankiem. Zbyt wiele roboty tam nie miałem, całość zajęła mi max 3h z przerwą na kawę.
Fotek niestety brak.

2. Przy okazji konserwacji podłogi zauważyłem kończący się wieszak środkowego tłumika, długo się nie zastanawiając pojechałem do sklepu, kupiłem nowy i wymieniłem. Czas operacyjny - 10 minut.

Obrazek

3. Auto, a raczej poszczególne jego elementy zostały zmatowione wodnym papierem ściernym P800, następnie zaszpachlowane, znowu zmatowione, pomalowane podkładem, na koniec znowu zmatowione ale już delikatnie, umyte i w końcu pomalowane :)

Oto fotki ukazujące stan Passka schnącego po myciu, a tuż przed malowaniem:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Niestety więcej i lepszej jakości fotek nie mam, nie było czasu.

4. Autko pomalowane zostało na każdych drzwiach od listew w dół, oba przednie błotniki w całości, a także prawy tylny błotnik wraz z klapką wlewu ON.
Fotek brak, ponieważ po trasie był bardzo brudny i nie było by widać efektu. Jak tylko go umyję od razu pokażę jak to wszystko wygląda :)

5. Kolejnym etapem zwieńczającym walkę była polerka pastą 3M, niestety tylko malowanych elementów, ponieważ pogoda mi się popsuła.

Po polerce, auto zostało wymyte i to nawet dwa razy, raz delikatnie, aby usunąć pozostałości pasty polerskiej, następnie dokładnie gąbeczką wraz z szamponem.
Dodatkowo umyłem komorę silnika środkiem do tego przeznaczonym, niestety nazwy nie pamiętam. Całość dokładnie spłukana karcherem .

Fotek, brak, pokażę w przyszłości.

6. Ostatnią rzeczą, jaką zrobiłem była podsufitka. Została zdemontowana, wyczyszczona a następnie oklejona materiałem alicante z pianką w kolorze stalowoczarnym, zakupionym tutaj --> http://www.allegromat.pl/aukcja116415" onclick="window.open(this.href);return false;
Do klejenia użyłem tego --> http://www.allegromat.pl/aukcja116416" onclick="window.open(this.href);return false; jednak od razu informuję, że 400ml kleju to mało ponieważ gąbka jest bardzo mocno chłonna i trzeba grubo smarować. Musiałem jechać do sklepu po zwykły klej tapicerski, który okazał się tańczy i wydajniejszy (Bonaterm A+ 400ml kosztował 14zł, a Tapicer 800ml w sklepie z farbami jedynie 12,50zł) tak więc nie przepłacajcie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A oto efekt końcowy, z którego jestem bardzo zadowolony. Polecam.
Obrazek Obrazek

7. A ta fotka mówi sama za siebie :D
Obrazek

Zmieściło się 80L

i to byłoby na tyle.
PozdraVWiam.



Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: Freeq » wt paź 02, 2012 20:40

A oto fotki po ostatniej robocie.

Umyta komora silnika, wraz z nałożonymi nakładkami na kielichy i zmodzonym zaworem N75:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Malowanie i polerka:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czarna podsufitka:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Docelowo wszystkie białe elementy będą czarne.

2.10.2012r.

Tak więc kilka dni temu otrzymałem dwie paczuszki, lampki nad drzwi pasażerów od Tomka oraz diody LED ze sklepu AVT.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tak oto świeci trzeci STOP, który został wyposażony w nowe żaróweczki.
Obrazek Obrazek

Dziś zabrałem się za modzenie. Oto początek efektów, niestety na więcej zabrakło czasu. Ale po kolei, wszystko przyjdzie z czasem.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: Freeq » sob lis 03, 2012 20:47

Mały aktual.

8.10.2012r.
Dziś przyszła paczuszka od STIG'a, a w niej Bloker 60 i scyzoryki.
Przekaźnik wraz z podstawką kupowałem oddzielnie. Teraz tylko czekam na pogodę i montiren :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

11.10.2012r.
Passio dostał sterownik centralnego zamka wraz z pilotami scyzorykami.

15.10.2012r.
Dziś od niechcenia zajechałem na szrot, i co znalazłem? Manetkę tempomatu za 80zł ale od T4... Początkowo myślałem o przekładce, ale kilkaset metrów dalej pojechałem na inny szrot i co zastałem? Golfa MK3 1.9TDI CL po dachowaniu z... MANETKĄ TEMPOMATU :D
Długo się nie zastanawiając powiedziałem żeby panowie wyjęli a ja w tym czasie pojechałem do bankomatu po $$$.
Całe szczęście, że jak wróciłem to jeszcze nie wyjęli bo koleś chciał kabel uciąć <68>

Tak więc oto i ona, manetka tempomatu do mojego Passacika :D

Obrazek Obrazek Obrazek

Była mocno usyfiona błotem i piaskiem. Rozebrałem, wyczyściłem i teraz chodzi jak złoto :)

W sobotę montiren <82>

P.S. Kto zgadnie ile zapłaciłem?

17.10.2012r.
Zmiana oświetlenia wnętrza - ciąg dalszy

Jako, że mam licznik na linkę, wyczytałem, że aby tempomat działał potrzebny jest czujnik Halla. Dziś mając chwilkę czasu postanowiłem wyjąć licznik i sprawdzić, czy czujnik jest na swoim miejscu - jest, to bardzo dobrze.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

A jako że licznik był na wierzchu, to bez zastanowienia wykręciłem żaróweczki, wyjąłem zielony filtr i zamontowałem listwę z diodami LED w kolorze czerwonym :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Wyjąć licznik łatwo, ale go włożyć to koszmar... Ta pier****na linka za cholerę nie chciała wejść na swoje miejsce. Na dodatek nie mogłem założyć obudowy nawiewów więc wyjąłem obudowę stacyjki... Zamontuję ją, jak zdejmę kierownicę w celi zamontowania manetki tempomatu i MFA.

A oto efekt moda, który trwał 5 minut (nie licząc montażu licznika na swoim miejscu):)
Obrazek Obrazek

20.10.2012r.
Wymiana tulejek w napinaczu paska alternatora.
Bez zdjęcia podstawy alternatora wybicie starych tulejek było by niemożliwe. Dzięki za podpowiedzi. O efektach wymiany poinformuję niebawem. Obawiam się, że ten pręt też będę musiał wymienić, był wyrobiony, wręcz wyżłobiony przez starą uszkodzoną tulejkę :(

Montaż manetki tempomatu.
Manetka działa, interfejs wykrywa wszystkie sygnały, pozostaje tylko test podczas jazdy. Za cholerę nie mogłem znaleźć wtyczki za skrzynką bezpieczników. Okazało się, że była wplątana między inne kable. Ju myślałem, że jej tam nie ma ale znalazłem :) Z wtyczki musiałem uciąć "wąsy" oraz zaczepy aby połączyć ją z manetką.
Kolory kabelków dla przyszłych pokoleń:
manetka / wiązka
- czarny z czarnym
- niebieski z czerwonym
- czerwony z niebieskim
- biały z biało-czarnym

Montaż manetki MFA.
Pierwszy krok w kierunku MFA poczyniony :) Jak będzie $$$ będą dalsze.

Sprawdzenie interfejsem AutoCOM auta.
No więc... wtryski się kończą :( -3,90mg. Troszkę się zdenerwowałem tym faktem, ale czego można było się spodziewać po pełnoletnim autku. Na razie nie planuję wymiany, dopiero jak padną.
Innych błędów brak, wszystkie wskazania w normie, ABS ok, ładowanie ok itp... itd...

22.10.2012r.
Weekendowych działań ciąg dalszy.

A więc na pierwszy ogień poszedł test tempomatu. W poprzednim poście pisałem, że zamieniłem kolorki kabelków we wtyczce. Miało to swój cel. Mianowicie po zamianie kabelków czerwonego i niebieskiego przycisk SET i RES. (restore) są zamienione (naciskając SET działa RES. i abarot). Pytanie dlaczego tak zrobiłem? Dla wygody. Prosta sytuacja, jadę np. 80km/h z włączonym tempomatem, zbliżam się do zakrętu i muszę delikatnie przyhamować (tempomat się wyłącza), ja pokonuję zakręt i tu najważniejsze, trzymając kierownicę chcąc użyć przełącznika RES. (ustawienie ostatniej zapamiętanej prędkości) musimy jedną ręką puścić kierownicę, złapać za manetkę i przesunąć RES. w lewo. Trochę zamieszania, nie? Po zamianie kabelków jakiej dokonałem wystarczy jednym palcem nacisnąć SET (który robi za RES.), bez puszczania kierownicy i łapania za manetkę. I powiem szczerze, że takie rozwiązanie bardzo mi odpowiada. Być może podłączę kabelki tak jak powinny być aby sprawdzić jak się jeździ z ori podłączeniem.
A tu kilka fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejną rzeczą była wymiana podkładek pod klamkami. Drobna uwaga - małe podkładki pasują każdej klamki, natomiast duże mają oznaczenia na lewą i prawą stronę.
Podkładki które były u mnie wręcz sparciały, pokruszyły się przy demontażu, a niektórych już nawet nie było.
Oto fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Następnie zabrałem się za poprawienie mechanizmu otwierania tylnych prawych drzwi. Bardzo ciężko się je otwierało, trzeba było kilka razy "pompować" klamką aby je otworzyć. Po wyjęciu klamki okazało się, że ten biały plastik, który naciska mechanizm jest w bardzo dobrym stanie. Postanowiłem podgiąć do góry ten "języczek", który otwiera. Po zamontowaniu wszystkiego w całość drzwi otwiera się bardzo delikatnie. Czerwoną strzałeczką zaznaczyłem "języczek", który podgiąłem do góry o jakieś 0,5cm.
Obrazek

25.10.2012r.
Z racji zimy Pasio dostał zimowy setup.
Zakupiłem felgi AEZ Dion 15" ET35. Do tego opony 185/65 (2x Goodyear i 2x Barum Polaris 2).
Teraz muszę podnieść auto na tulejkach z przodu i na talerzyku z tyłu. Obecnie między oponą a nadkolem mam odstęp ok 2cm.
Na równej nawierzchni jeździ się wspaniale, problemy pojawiają się w przypadku nierówności. Przednie koła delikatnie obcierają o nadkola. Przy maksymalnym skręcie między oponą a nadkolem jest dosłownie kilkanaście mm odstępu. Gdyby było lato to tak bym zostawił natomiast na zimę taki manewr nie podejdzie niestety. Śnieg i błoto pośniegowe uniemożliwią mi skręt hehe.

Potrzebuję jeszcze zakupić pierścienie centrujące do felg. Jak tylko umyję auto i będę miał chwilkę czasu to pstryknę sesyjkę Pasiorka na nowych felach.

I takie małe foto na szybko
Obrazek

3.11.2012r.
Dziś od rana Passior dostał:
- nowy rozrząd
- tulejki podwyższające przednie zawieszenie o 20mm
- pierścienie centrujące felg (60,1mm --> 57,1mm)
- a na deser przymiarka kółek :)

A więc:
1. Wymiana rozrządu.
Założona nowa rolka prowadząca (INA), rolka napinająca (FEBI), pasek rozrządu.

Zaraz po zdjęciu osłony i już zdemontowane stare rolki:
Obrazek Obrazek

A tu fotka tuż przez złożeniem wszystkiego w całość:
Obrazek

2. Montaż tulejek.
Obrazek Obrazek

Przed:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Po:
Obrazek Obrazek Obrazek

Ale wysoka koza, nie :) Tyłu nie podnosiłem.

3. Pierścienie centrujące felg.
Obrazek Obrazek Obrazek

4. Przymiarka koła.
205/40/R17. Tulejka założona, podnośnik który widać pod autem jest opuszczony do zera więc auto stało na kółkach.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: Freeq » ndz lut 24, 2013 16:23

Mały aktual tematu:

1.12.2012r.
Passio był dzisiaj na przeglądzie technicznym + dodatkowo sprawdzenie amortyzatorów.
Diagnosta powiedział, że gdyby w Polsce auta w wieku 18 lat były w takim stanie, to liczba wypadków spadłaby o połowę.

Co do amorków, to jestem z nich zadowolony. Mają rok czasu a sprawność na poziomie 80% (przód L77% P79%, tył L78% P77%).

19.12.2012r.
Od kilku dni miałem problemy z odpalaniem auta, aż miarka się przebrała i Passio wylądował na warsztacie.
Czas operacyjny - 2h
Wymienione elementy - filtr paliwa, zaworek (podgrzewacz), opaski zaciskowe na węże
Mycie auta aktywną pianą

Filtr paliwa - Bosch (60zł)
Zaworek - Topran (20zł)
Opaski zaciskowe skręcane - (4zł)

Stary filtr oraz zaworek:
Obrazek Obrazek Obrazek
Filtr miał niecałe 1,5 roku natomiast zaworek 18 lat...

Nowy filtr i zaworek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Filtr z zamontowanym zaworkiem:
Obrazek Obrazek
Przy montażu należy zwrócić uwagę, aby zaworek dobrze zamontować na o-rong a także na strzałeczkę na zaworku (ma być skierowana w stronę baku a nie pompy paliwa.

A tu już wszystko zamontowane:
Obrazek Obrazek

I foto zaraz po myciu autka aktywną pianą made by AGAPIT :)
Obrazek Obrazek

I przy okazji takie małe pytanko - od czego jest ta wtyczka?
Obrazek Obrazek

Biała wtyczka, pojedynczy kabelek, gumowa "mufka" siedzi w podstawie filtra oleju. Czyżby czujnik oleju lub coś w ten deseń?

Sezon 2013 rozpoczęty

10.02.2013r.
Jak już pewnie niektórzy zdołali przeczytać w niedzielę Passio dostał komplet skórzanego wnętrza :D
Dostałem informację, że w Gdańsku jest skóra w dobrym stanie na sprzedaż, długo nie myśląc, złapałem za telefon, zadzwoniłem, okazało się, że aktualne więc kontynuowałem rozmowę z zamiarem kupna. Fotek niestety żadnych nie otrzymałem ponieważ nie było fizycznej możliwości (skóry były w innym miejscu niż sprzedawca). Zaufałem na słowo, że są w super stanie, zarezerwowałem i umówiłem się, że rano po nie jestem.
Jak postanowiłem, tak i zrobiłem. W nocy o 23 wyjmowałem swoją kanapę, aby tam na miejscu zamontować skórzaną (inaczej nie miałbym jak tego wszystkiego przywieźć).
Rano 6:30 pobudka i punkt 7:00 wyjazd do Gdańska. O 9:00 byłem już na miejscu (175km), telefon że jestem, 10 minut oczekiwania i są. Długo się nie zastanawiając zamontowałem kanapę, następnie fotele a stare fotele wrzuciłem z tyłu na kanapę, boczki powędrowały do bagażnika :D
Następnie byłem w kontakcie ze Świętym aby się spotkać ale niestety, promile mu nie pozwoliły hehe więc pojechałem nad wodę, pospacerowałem a następnie zjadłem pyszną rybkę w knajpie w której jak się okazało były przeprowadzone Kuchenne Rewolucje pani Gessler :)

No to teraz kilka fotek:
- atak łabędzi
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

- jedzonko
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

- a tutaj moje wnętrze (boczki jeszcze w bagażniku) no i sorki za kiepską jakość, szarówka już się robi a przy sobie miałem tylko komórczaka...
W skład kompletu wchodzi:
- fotele grzane wraz z przekaźnikami 59 oraz pełną regulacją manualną
- kanapa z podłokietnikiem dzielona w stosunku 1:3
- boczki kanapy pod pasami
- boczki drzwi pod elektrykę szyb wraz z kieszeniami i otworami na głośniki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Rączki uzbrojone w przełączniki elektryki szyb, kwalifikują się do renowacji (szukam dobrego i sprawdzonego sposobu na dłużej niż jeden sezon).
Boczki całe, niepołamane, jedna maskownica głośnika delikatnie popękana.

Oto fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo w jednej kieszeni wraz z kilogramem śrubek znalazłem to:
Obrazek Obrazek

Tak więc do kompletu elektrycznych szybek z tyłu potrzebuję już tylko mechanizmów i wiązki :)
P.S. Gdyby ktoś wiedział kto ma na sprzedaż lub sam posiadał, to chętnie kupię.

20.02.2013r.
Dziś dotarła do mnie paczuszka od kolegi matthew152, a w niej znajdowała się wiązka do MFA, czyli kolejny puzzel układanki już jest :)

Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
zecke
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 17:45
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: zecke » ndz lut 24, 2013 19:13

Freeq Tata oddal w dobre rece autko :hmm: widze ze bardzo dbasz o niego i mody oczywiscie na plus :grin: no i przyjemnie oglada i czyta sie temacik, powodzenia w dalszym modowaniu i bezawaryjnosci :pub:


Moja Red Corrida

Było:
Opel Astra II Sportive 2.0 16V 136km 1998r.
Skoda Fabia I Classic 1.4 8V 68km 2001r.
Jest:
Skoda Fabia IIfl Ambition 1.4 16V 86km 2012r.

FabiaClub.pl

Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: ktm950 » pt mar 29, 2013 17:44

Freeq,
Skórę masz w naprawdę dobrym stanie :bigok:
Podkładki pod klamki brałeś w aso? Możesz podzielić się numerami i kosztem kompletu? To samo z matami pod grzane lustra :grin:


Obrazek

Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: Freeq » pn kwie 08, 2013 23:43

ktm950, tak, podkładki brałem z ASO, numerów nie pamiętam, może mam gdzieś zapisane. Jak znajdę wyślę Ci PW.
Maty grzejące lusterek kupowałem uniwersalne na allegro.

zecke, dzięki za miłe słowo :)

No i mały aktualik przy okazji:
1-2.03.2013r.
Skończyła się zima (no prawie), wylazły dziury w nawierzchni (jak zawsze) więc trzeba było zrobić porządek z zawieszeniem...
Wymienione zostały sworznie oraz tuleje wahaczy a także ustawiona zbieżność i kąty z przodu i z tyłu.
- nowe sworznie (MOOG) i tuleje (Meyle)
Obrazek Obrazek

- a tutaj stare sworznie oraz tuleje (jeszcze ORI!!!)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

- ustawienie zbieżności i kątów (w końcu zostawiam dwa a nie cztery ślady za sobą <84> )
Obrazek

- dolewka 500ml oleju (niestety co roku po zimie tyle dolewam, to jest jak rytuał)
Obrazek

- montaż sprzęgła jednokierunkowego alternatora oraz paska wielorowkowego (w końcu nastała cisza i słychać tylko silnik :) na foto widać też specjalny klucz do jego przykręcenia, koszt: 45zł jednak to już nie mój zakup)
Obrazek Obrazek Obrazek

A tutaj filmik:
- było
http://www.youtube.com/watch?v=NimgYEXMpv0
- jest
http://www.youtube.com/watch?v=oueedzUIbIo
Słyszycie różnicę? <82>

- osłonka bagnetu (stara uległa zniszczeniu podczas wyjmowania bagnetu, na foto widać też pasek alternatora)
Obrazek Obrazek

- sprawdziłem też czy maty grzejące w fotelach są ok i czy niczego nie brakuje
Obrazek Obrazek Obrazek

- znalazłem też taką wtyczkę pod fotelem kierowcy
Obrazek
Szybka analiza i okazało się, że jest to czujnik zapiętych pasów (fotele pochodzą z Passata US).

Takim oto sposobem pozbyłem się 450zł ale za to (mam nadzieję) Passio będzie mi wdzięczny. Teraz pora zbierać na letnie oponki i może jakieś inne fele <46>

27.03.2013r.
Ostatnio poczyniłem drobne zakupy, a dziś dostałem to:
Obrazek

Wewnątrz paczek było:
1. Kolektor ssący z AWX'a
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

2. Manetka tempomatu
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

3. Manetka MFA
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

4. Licznik z MFA do diesla
Obrazek

5. Łożyska na tylną oś FAG
Obrazek

Czekam aż będzie ciepło i zaczynam działać :)

28.03.2013r.
Dziś udałem się na małe zakupy i oto co ustrzeliłem:
Obrazek

1. Wiązka grzanych tyłków wraz z regulatorem.
2. Wiązka elektrycznych szyb wraz z podnośnikami na tył i włącznikiem.

A dodatkowo w gratisie dostałem uszczelki drzwi tylnych z VR6 :)

7.04.2013r.
Passio dostał MFA i grzane tyłki :)
Nie obyło się bez ekscesów... Jak to zwykle bywa, ale udało się :)

Problemy z MFA:
- wiązka która posiadałem nie miała kabelka nr 20, który wchodzi we wtyczkę U1 pin 8 - jest to kabelek odpowiadający za kontrolkę świec żarowych
- kabelek nr 20 (stały +) powinien być podłączony pod pin nr 4 we wtyczce U1, a był w pinie nr 13 we wtyczce U2 - nastąpiła zamiana
- na kabelku nr 5 nie było masy (nie wiem dlaczego) miernik pokazywał, że masa jest a po przekręceniu zapłonu znikała, tak więc pin nr 3 i 5 we wtyczce licznika zostały zmostkowane
- kabelek nr 26 był przecięty, odpowiada on za spalanie, tak więc został zlutowany

Zabawy było, oj było, ale na szczęście się udało :)
Do całości muszę jeszcze:
- podłączyć impulsator
- podłączyć czujnik temperatury oleju
- podłączyć czujnik temperatury zewnętrznej

Problemy z grzanymi tyłkami:
- mało miejsca w słoneczku on masy ;/
- działa tylko mata na oparciu pasażera ;/

I kilka fotek na których widać stary licznik z małym przebiegiem, nowy licznik z większym przebiegiem, a także kilka funkcji MFA1 i MFA2 oraz widoczna wtyczka od regulatora grzanych tyłków, w której muszę zmienić kolor podświetlenia na jedyny słuszny pasujący obecnie do wnętrza - czerwony :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Passat B4 Sedan by --> Freeq <--

Post autor: Freeq » czw maja 16, 2013 22:59

No i małe podsumowanie z ostatniego miesiąca :)

20.04.2013r.
Dziś był pracowity dzień:
- wymieniłem filtr powietrza
- wymieniłem filtr kabinowy
- założyłem letnie opony
- położyłem instalację elektryki szyb
- podłączyłem wzmacniacz audio
- umyłem autko
Dodatkowo poległem przy instalacji czujnika temperatury oleju, imbus się ukręcił... Jak ja mam to teraz odkręcić? Ciasno tam i dostęp ciężki.
Ehhh... dużo jest jeszcze pracy a czasu mało :(
Najbardziej wkurza mnie grzebanie w tej plątaninie kabli wraz ze skrzynkę bezpieczników... Nie cierpię jak jest tak mało miejsca. Niestety pogrzebać będę jeszcze musiał aby podłączyć czujnik temperatury zewnętrznej, impulsator, poprawić podświetlenie licznika oraz zmienić przebieg.

A tu takie sobie fotki nowych filtrów na swoich miejscach:
Obrazek Obrazek

21.04.2013r.
Dziś dokończyłem montaż elektryki na tyle :) Jeden sterownik miał zimne luty. Teraz wszystko bangla jak należy :D
Dodatkowo mogłem założyć tylne skórzane boczki drzwi, które leżały i czekały na elektrykę szyb.

1.05.2013r.
Dzień był pracowity:
- założyłem kolektor od AWX'a
- zaślepiłem EGR
- wykręciłem zaślepkę w podstawy filtra oleju i wkręciłem czujnik
- przyciemniłem tylne boczne szyby, tył czeka na specjalistę
- przy okazji nie obyło się bez szkód ;/

I kilka fotek dla smaku:

1. Czyszczenie kolektora z nagaru, dużo go nie było ale chciałem nieć czysto. Tutaj akurat wypalanie resztek.
Obrazek Obrazek

2. Zaślepka EGR-u i flansza.
Obrazek

3. Rzut okiem na stary kolektor.
Obrazek

4. I już po "akcji". Godzina 23.00
Obrazek

5. Pozostałości (kolektor, EGR, rura wraz z podkładką i kilka śrubek)
Obrazek Obrazek

6. Zaślepiony EGR.
Obrazek

7. Nowy kolektor wraz z flanszą podłączony do IC'ka.
Obrazek

8. Podłączony wężyk od komputera do kolektora (trzeba było wywiercić otwór).
Obrazek

9. Zaślepiony wężyk od N18.
Obrazek

10. Podłączony czujnik temperatury oleju.
Obrazek

11. Przyciemnione szyby (folia 35%)
Obrazek Obrazek

4.05.2013r.
Dziś w końcu podłączyłem impulsator. Już nie mogę powiedzieć "kochanie, ale przecież jedziemy 20km/h..."
MFA działa, pokazuje spalanie. Tryb serwisowy również działa, pokazuje spalanie chwilowe :)

Dodatkowo montażu doczekał się zamykany schowek pod poduchę pasażera. Miał być podświetlany, ale się rozmyśliłem. Może kiedyś, w niedalekiej przyszłości coś zdziałam.
Obrazek

5.05.2013r.
Passat wjechał na hamownię.
Obrazek Obrazek

Filmik z pomiaru:
Obrazek

No i wynik, którym jestem bardzo mile zaskoczony:
95,7KM / 199,4Nm
Obrazek

Jak na serię z wywalonym i zaślepionym EGRem oraz kolektorem dolotowym z AWX'a to bardzo ładnie wyszło :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości