Bora Sedan LA7W Long Beach, Eibach Pro Kit, ALH 0,216+CHIP

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: truckman » pt lip 26, 2013 00:27

fajnie ze widac kierunkowskaz


Obrazek

Awatar użytkownika
MariuszPrusia
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2486
Rejestracja: śr lis 07, 2012 22:31
Lokalizacja: Leszno nisko ;)
Auto: OOOO A6 3.0TDI Quattro
Silnik: BMK

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: MariuszPrusia » pt lip 26, 2013 23:48

no strasznie myślisz o reszcie użytkowników :foch:

Jak coś chcesz działać z takim czymś to szukaj albo ori halogenów albo kierunkowskazów i zrób na dole w tym miejscu bo jak zapalisz mijania to za hu.. nie będziemy wiedzieć gdzie jedziesz :jaja:

Na tyle też o tym myślałem ale musiał bym zobaczyć tak to sie sprawdzi i jak będzie wyglądać, ale moim zdaniem kiesko.


Gulf IV ASZ+ TipTronic Variant V6 look :hmm: :dol: klik
Obrazek

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: piter007i » pn wrz 02, 2013 19:47

Taaa... Racja racja, już na drugi dzień przekonałem się że to faktycznie nie gra, w dzień to nie przejdzie nie ma się co łudzić. Wszystko od razu wróciło do stanu ori. Muszę dokładnie przejrzeć wątki na temat podwójnych kierunków, ale trochę obawiam się że może to wyjść niedokładnie a wtedy będzie bardzo mnie to drażnić, pożyjemy zobaczymy.
Jednak będę chciał wrzucić coś w miejsce halogenu, co będzie spełniać rolę oświetlenia do jazdy dziennej.
edit:
Między czasie udało mi się rozciąć/rozwiercić śruby mocujące hak, zdemontować go oraz wyczyścić i zakonserwować, myślę że wizualnie jest na plus,
zamówiłem też kilka małych gratów do samochodu, które przy okazji składania wnętrza samochodu oraz uszczelniania drzwi założę (przeciekają mi drzwi przez tę słynną parciejącą uszczelkę miedzy blachą a poszyciem drzwi i jeżdżę gołym samochodem w środku już prawie 2msc)

Obrazek


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: piter007i » sob paź 19, 2013 14:49

Nareszcie udało mi się złożyć auto w całość, jak do tej pory śmiem twierdzić że problem z wodą pod dywanikami został usunięty.
Po obszernej lekturze forum zabrałem się za doszczelnienie blachy wszystkich 4 drzwi, ale dodatkowo zamiast samego sylikonu użyłem jeszcze średniej grubości folii, którą umieściłem po zewnętrznej stronie blachy (pomiędzy szybą a samą blachą). Najlepszym sposobem jest zdemontować wszystkie elementy zestawu urządzenia podnoszącego szybę, położyć folię na gołą blachę i założyć zdemontowane wcześniej elementy. Ja natomiast poszedłem trochę na skróty, ponieważ obawiałem się nitowanych połączeń prowadnic szyb, i w dwóch czy w trzech miejscach naciąłem folię tak, aby jak najlepiej dolegała do blachy (na blachę nakleiłem mocną taśmę dwustronną aby uniknąć przemieszczania się jej, a wszystkie nacięcia zakleiłem silną taśmą klejącą z obu stron, by nie doprowadzić do wnikania wody przez te miejsca oraz uniknąć dalszego rwania się folii). Rzecz jasna przy montażu blachy na drzwi na dole folię zostawiamy trochę dłuższą aby umożliwić spływanie wody wprost do otworków technologicznych, natomiast u góry i z boków drzwi (tak do połowy) folię wyciągamy na zewnątrz drzwi i po montażu przycinamy. Sam pomysł sprawdził się, bo już następnego dnia padał deszcz, i ani kropli wewnątrz samochodu, jednak dodatkowo dla wszelkiego bezpieczeństwa użyłem jeszcze sylikonu neutralnego na większości obwodu drzwi.
Przy okazji usunąłem też gumową powłokę z wewnętrznych klamek przy użyciu płyty CD, zamontowałem podłokietnik, wymieniłem prawe lusterko na duże oraz odkryłem iż instalacja grzania tylnej szyby jest powiązana z lusterkami zewnętrznymi, także w jakiś tam sposób są podgrzewane (:
Po roku czasu posiadania samochodu wreszcie zmieniłem termostat, ponieważ ten stary jak się okazało za wcześnie się otwierał i w efekcie przy spokojnej jeździe poza miastem temperatura oscylowała w granicach 60-70*C, dodatkowo sam koszt dobrej firmy termostatu nie był zbyt wysoki więc poszło od ręki (pomijając prawie 2h poszukiwanie magnesem jednej ze śrub, która spadła z klucza pomiędzy silnik a obudowę pompy wtryskowej :grrr: przy dokręcaniu plastikowego króćca wody)
Na dniach również zabieram się za wymianę rozrządu oraz kilku elementów przy pasku wielorowkowym (podczas ostatniej wymiany tłumika drgań przy napinaczu paska wielorowkowego okazało się że sprzęgielko jednokierunkowe alternatora jest kompletnie zapieczone, rolka prowadząca oraz napinacza też jest już na wykończeniu) więc decyzja o wymianie rozrządu razem z el. napędu paska wieloklinowego zapadła bardzo szybko, zastanawiam się jeszcze czy do tego wszystkiego nie wymienić od razu szczotek/łożysk alternatora- niestety u mnie jest VALEO 120A, a jak gdzies czytałem łatwiej jest zrobić 5 szt BOSCHA niż 1 szt VALEO...
Przy okazji wpadły też klucze w zestawie- przydadzą się przy drobnych pracach w garażu
Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: piter007i » sob lis 09, 2013 17:05

Korzystając z okazji wolnej soboty, i świadomości że to pewnie ostatnia możliwość na umycie silnika przed mrozami, wykorzystałem chwilę i zabrałem się, z pomocą przyszła mi AKRA firmy K2, ku mojemu zaskoczeniu bez żadnego szorowania silnik ładnie się doczyścił, będzie na przyszłość widać jakiś wyciek w razie w... dodatkowo usunęły się wszystkie ślady po gryzoniach które harcują mi w aucie i wygryzły całe wytłumienie maski oraz pokrywy silnika, które zostały już sciągnięte (wcześniej już wyciągałem jakieś szmaty z sinika, skórki po bananach, albo jabłka :banghead:, tak czy inaczej wszystko w miarę się wyczyściło, zawiesiłem zawieszkę z domestosem, co noc wkładam pod auto chlebek z trutką żeby wytępić te dziadostwo.
Wczoraj również z tylnej klapy poleciały wszystkie emblematy na kleju, oraz wymieniłem oświetlenie tablicy rej. na żarówki led- stare po wyjęciu wyglądały jak po wyjęciu z pieca- całe czarne. Podobnie i na przód powróciły LED'y W5W, z tym że teraz na próbę led high power w5w zobaczymy jak będą się sprawować.
Jak wcześniej wspominałem do auta wpadło prawe duże lustro, klamki w kolorze, lampy od V6, podłokietnik przedni oraz wypolerowane plastikowe el. wnętrza. W takim setupie planuję jeździć aż do wiosny (no może poza oponami, które trzeba przerzucić na zimowe, oraz akumulator który już błaga o zmianę), teraz będzie czas na poszukiwania alu w rozmiarze 17" oraz jakiś opon do tego, fotki poniżej:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: piter007i » ndz lis 10, 2013 17:08

Jako że dzisiaj pogoda trochę lepsza, zrobiłem kilka zdjęć lepszej jakości, ale jak widzę fotografa ze mnie nie będzie, nawet nie potrafię automatu dobrze obsłużyć, ale co tam, zawsze to jakieś lepsze niż z telefonu, będzie akurat jako baza do zaktualizowania pierwszej strony tematu,

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

wczoraj też nakręciłem filmik jak sprawuje się RainX na szybach w samochodzie, i z czystym sercem polecam każdemu, widoczność w trakcie deszczu jest o niebo lepsza, trzeba tylko porządnie przygotować szybę przed nałożeniem- ja tego nie zrobiłem ale po przeszło 2 miesiącach dalej działa z tym, że pewnie nie z pełną siłą, chociaż i tak jest czysto gdy jadę, poniżej filmik

[youtube][/youtube]


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: bjoern » wt lis 12, 2013 22:26

ładnie ładnie :) dbasz widzę :bigok: mam wrażenie jakbym czytał o swoim aucie :P w 1 roku posiadania cała kasa głównie szła na różne wymiany eksploatacyjne, rozrząd, aku, też zauważyłem, że mi woda zaczęła ciec do środka drzwiami ostatnio, bliźniaki po prostu :P a co do ledów w rejestrację i postojówki to polecam kolegę tomnik'a z forum, dużo ludzi ma i poleca, ja się jakoś nie mogę zabrać do zamówienia :P pozdrawiam i szerokości :pub:


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: piter007i » wt lis 12, 2013 23:02

Jak wiadomo $$ blokuje wszystko, całe szczęście od stycznia będzie już nieco luźniej, cieszę się że i tak na sporo rzeczy udało się coś znaleźć, tak czy inaczej mechanicznie już niewiele zostało, pozostaje zbieranie na koła oraz springi.
Ledy w pokojówkach to dopiero mój drugi komplet, jeśli znowu nie przetrwają zimy na stałe zagoszczą standardowe w5w, natomiast w środku kpl. ledów oświetlenia wnętrza sprawuje się bez zastrzeżeń, na tablicy rejestracyjnej z tyłu myślę że też zdadzą egzamin. Postojówki wydaje mi się że dostają zbyt duże baty w zimie (duże skoki temperatur) stąd mała jest ich żywotność.


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
MariuszPrusia
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2486
Rejestracja: śr lis 07, 2012 22:31
Lokalizacja: Leszno nisko ;)
Auto: OOOO A6 3.0TDI Quattro
Silnik: BMK

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: MariuszPrusia » wt lis 12, 2013 23:10

piter007i, a czym Ci się to objawiało bo ja niby mam sucho ale moja dziewczyna cały czas mówi ze mam wilgo w samochodzie bo czuć wilgocią a ja nie mogę tego zlokalizować którędy to sie dostaje bo wycieraczki wydaja sie suche :panna:

No u mnie tez cały czas idzie w eksploatacje bo co chwile coś, zazwyczaj pierdoły ale zawsze coś tam idzie. Teraz muszę podciśnienie wymienić bo wężyk mi sie jeden od plastikowej obudowy przetarł bo pewnie był kawałek parciały ktoś odcinał i za krótki sie zrobił :?


Gulf IV ASZ+ TipTronic Variant V6 look :hmm: :dol: klik
Obrazek

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: bjoern » wt lis 12, 2013 23:35

MariuszPrusia, u mnie woda stoi na tylnym prawym dywaniku, a leci tam przez przednie po szynie od fotela :O
eksploatacja przede wszystkim! potem mody ;)


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: piter007i » śr lis 13, 2013 20:39

MariuszPrusia, bjoern, na 99% najbardziej przecieka Wam pod głośnikiem, w tym miejscu uszczelka puszcza najwcześniej- tam jest takie newralgiczne wyprofilowanie, zdemontujcie jeden z przednich boczków po deszczu to przekonacie się co i jak wygląda- uszczelka będzie mokra. U mnie na początku też nic nie wskazywało że jest problem z wodą w aucie, ale po czerwcowych odpadach, w przeciągu 2 dni wyciągnąłem wszystko z samochodu, jest spokój, warto się tym zająć bo od wilgoci z elektryką której mimo wszystko nie brakuje w naszych autach mogą zacząć dziać się cuda, kilka postów wyżej jest info jak usunąć usterkę


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

Awatar użytkownika
piter007i
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 913
Rejestracja: śr lis 28, 2012 21:14
Lokalizacja: KBC

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: piter007i » pn sty 13, 2014 20:55

Witajcie Pany,
przymierzam się do wymiany hamulców, moje biją już niemiłosiernie, przy okazji wrzucę większe żeby tarcze już się nie pokrzywiły, znalazłem kilka rodzynków w śmiesznej cenie (w takiej że wystarczy funduszy jeszcze na jakieś piaskowanie, nowe gumki, płyn, tarcze, lakier etc) jeśli dacie radę pomóżcie, mam dwóch kandydatów,
oczywiście w każdym czujniki ABS są,
kandydat nr 1 z golfa GTI, tarcza dużo bardziej zjechana, osłony chyba w lepszym stanie
ObrazekObrazek
kandydat nr 2 miał wyraźnie mniej zjeżdżoną tarczę, martwi mnie tylko ta przecięta śruba w zacisku kolumny mcpersona, czy dam radę to odkręcić
Obrazek


Obrazek Bora TDI+0.216 17" Long Beach, Pro Kit,
Sprzedam:
Prawe, małe, elektryczne, podgrzewane lusterko europa kolor LA7W, 2 klamki LA7W, wkład lustra niebieski

m1chal_p
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 19:38
Lokalizacja: Gdańsk

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: m1chal_p » pn sty 13, 2014 21:14

Ja na Twoim miejscu na bezpieczeństwie bym nie oszczędzał ;)



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

BORA 1.9 TDI ALH 2001 piter

Post autor: bjoern » pn sty 13, 2014 21:18

wg mnie obydwa szrot totalny :P tarcze i klocki na pewno nowe w każdym przypadku ale te drugie to bym odpuścił od razu, o 1 niech się wypowie ktoś bardziej obeznany w tym temacie ;)


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości