Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » pn gru 13, 2010 08:43

W sobotę Mrówka była chyba na ostatnim spocie w tym roku - w Katowicach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niebawem kilka nowych zdjęć z delikatnymi zmianami. Jak się uda, przymierzam się już powoli do reaktywacji ABS-u. Może jeszcze w grudniu.



wastegate
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sie 14, 2010 09:47

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: wastegate » pn gru 13, 2010 13:37

Co ja bym dał, za te ringi na ostatnim zdjęciu :D



sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » czw gru 23, 2010 20:29

Przedświąteczny aktual :) miało być więcej, ale się nie wyrobiłem z czasem niestety.

Zawsze podobał mi się krótki reling. Szkoda, że w B4 ich nie było. Ale co stało na przeszkodzie, żeby się pojawił ? :) reling już dawno kupiłem, trzeba było tylko wziąć się do roboty.

Stary długi reling został zdjęty i poszedł w świat. Nowy krótki został również wypolerowany:

Obrazek

Następnie trzeba było zdjąć plastiki i odchylić podsufitkę. Docelowo plastiki miały od razu być klejone na nowo, ale jak pisałem, zabrakło czasu przed świętami. Pewnie w styczniu do tego wrócę.
Przedni uchwyt na reling został wykręcony. Zastanawiałem się, czym go zaślepić. Przyszła mi z pomocą śruba mniejsza niż ta w relingu, pod którą przyszła podkładka z gumą.

Obrazek

Obrazek

Następnie zabrałem się za wiercenie otworów w dachu. Po raz kolejny okazało się, że pośpiech jest niewskazany, a głupi ma zawsze szczęście =)

Obrazek

Kable na szczęście wszystkie całe :)

Otwory już były gotowe. Pozostało pozakładać listwy, a potem relingi. I tu lipa - listwy kiepsko się trzymają na spinkach, a na domiar złego jedna mi pękła akurat przy drzwiach pasażera :( tzn uszczerbiła się, to lepsze określenie. Tak więc listwy będą nowe.

Wszystko poskręcane, wnętrze poskładane. Przy okazji zgubiłem żaróweczkę z lampki nad drzwiami - nie wiem jakim cudem :P trzeba będzie jutro kupić.
Ostatnio zmieniony pt kwie 13, 2012 01:41 przez sision, łącznie zmieniany 1 raz.



wastegate
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sie 14, 2010 09:47

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: wastegate » czw gru 23, 2010 20:34

Do twarzy mu z takimi relingami. Plan jak plan, byle autu nic nie zabrakowało :D



Awatar użytkownika
Biperr0
I choose You!
I choose You!
Posty: 816
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 22:55
Lokalizacja: TarnoVWskie Dziury
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: Biperr0 » czw gru 23, 2010 22:06

Zmiany jak najbardziej pozytywne :bigok: Krótkie jasne relingi - bajera :pub:



sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Re: Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » wt sty 04, 2011 14:19

Jeszcze w ostatni dzień roku 2010 dotarła paczuszka :)

Obrazek

Tuleje wahaczy przednich - komplet, 4 sztuki.



sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » pt sty 14, 2011 13:25

Wczoraj dotarł do mnie od Kumana zbiornik spryskiwaczy 8,5l. Mój 9l sprzedałem, drażniło mnie nieoryginalne mocowanie bezpieczników klimy. Zbiornik był wcześniej malowany, więc ja go tylko dziś poprawiłem.

Obrazek

Obrazek

Poza tym dziś razem z kolejnymi relingami do polerki wpadł mały gadżecik w rozliczeniu :)

Obrazek

Obrazek

Uchwyt na oksy będzie na słupku, nad drzwiami kierowcy. Montaż po poprawkach alcantry, które dawno miałem zrobić, ale nie ma czasu ze względu na polerki :)



sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Re: Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » czw sty 20, 2011 15:52

Miała być kasa na nowe fanty, ale niestety styczeń upływa pod znakiem napraw eksploatacyjnych, a jeszcze ubezpieczenie i przegląd mnie czeka. Ostatnio były wymieniane tuleje, dziś pojechaliśmy z Mikołajkiem do speca od tłumików. Została wymieniona plecionka i w aucie już nie śmierdzi, a auto przestało wydobywać dziwne dźwięki.

Obrazek

A potem pojechaliśmy na zakupy i tam Mikołajek mógł pokierować :D

Obrazek

W przyszłym tygodniu ubezpieczenie i przegląd. A w kolejce czeka już wymiana napinacza i prawdopodobnie całego pręta, na którym osadzona jest rolka paska. I to chyba będzie na tyle i wrócę do dalszej realizacji planów...



Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: herbiasty » pt sty 21, 2011 23:13

Bardzo ladne rodzinne kombi :) wszystko 100% ze smakiem , nie ma sie do czego przyczepic.. :bigok:
Tylko mala sugesta, dawaj miniaturki zdjec bo duze sa troche drazniace ...


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Re: Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » sob sty 22, 2011 20:56

herbiasty pisze:Bardzo ladne rodzinne kombi :) wszystko 100% ze smakiem , nie ma sie do czego przyczepic.. :bigok:
Dzięki :)
herbiasty pisze:Tylko mala sugesta, dawaj miniaturki zdjec bo duze sa troche drazniace ...
Wszystkie foty zawsze zmniejszam, więc nie powinno być problemów :chytry:


Dziś skończyłem dwudniowe prace przy poprawianiu plastików we wnętrzu Mrówki. Powiedzmy, że były to lekkie poprawki, ponieważ tylko kupiłem klej i wszystkie miejsca, gdzie materiał odstawał, były na nowo klejone. Z samych poprawek jestem zadowolony, natomiast z ogólnego wyglądu już mniej. Drażnią mnie te najtrudniejsze do wykonania miejsca, które nie są najładniejsze. Widzę tu tylko dwa rozwiązania - albo spróbuję swoich sił jeszcze raz późną wiosną, kupując już nowy materiał i robiąc wszystko od nowa, albo poczekam i oddam plastiki do zrobienia razem z fotelami.

Co do prac - ponieważ rączki mam od golfa, a one są z haczykami, miejsca na ori haczyki nie były mi potrzebne i brzydko wyglądały. Więc zaszpachlowałem je i nakleiłem nowy materiał, na szczęście starczyło z resztek akurat na dwie strony.

Zamontowałem też pojemnik na okulary. Ale nie jestem do końca zadowolony, bo troszkę odstaje patrząc od dołu. Więc będę chciał kupić cały słupek z ori otworami na rączkę i coś pomodzić. Rozstaw śrubek jest podobny, ale jednak nie ten sam.
Ostatnio zmieniony pt kwie 13, 2012 01:42 przez sision, łącznie zmieniany 1 raz.



kepasa
VR6 Rulezzz
VR6 Rulezzz
Posty: 1942
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 23:28
Lokalizacja: Tuchola
Auto: Passat B4 VR6
Silnik: AAA
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: kepasa » ndz sty 23, 2011 12:40

no sis ladnie dzialasz :food: dopiero teraz zuwazylem ze masz podsufitke w alcantarze :chytry: ? mnie bedzie czekal tez taki zabieg...


aktualnie: Passat B6 HL, Passat B4 VR6
było: Passat B4 VR6, Satinsilber GTI 20Jahre, Colour Concept Variant AFN, Audi A6, Audi A4, Bora Variant TDI HL, Jetta A2 TDI

sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » ndz sty 23, 2011 13:35

Mam ponad rok już :) teraz tylko poprawki, bo mi klej zły sprzedali wtedy.



kepasa
VR6 Rulezzz
VR6 Rulezzz
Posty: 1942
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 23:28
Lokalizacja: Tuchola
Auto: Passat B4 VR6
Silnik: AAA
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: kepasa » ndz sty 23, 2011 14:53

a jaki bylby dobry do klejenia alcantry?


aktualnie: Passat B6 HL, Passat B4 VR6
było: Passat B4 VR6, Satinsilber GTI 20Jahre, Colour Concept Variant AFN, Audi A6, Audi A4, Bora Variant TDI HL, Jetta A2 TDI

sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » ndz sty 23, 2011 16:55

Klej tej samej firmy mi sprzedali, ale są dwa rodzaje - na pędzel i do pistoletu. A my koniecznie musimy mieć na pędzel, bo inaczej się odkleja. Klej w puszce, chyba Bonaterm.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości