Seat Leon 1M ASV/ARL --->

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

er0l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 10, 2009 06:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: er0l » sob maja 08, 2010 12:38

Po trzech miesiącach jazdy z domowym catch tankiem postanowiłem sprawdzić ile syfu się w nim zebrało, przed trasą do Chorwacji
W tym czasie jeździłem głownie po mieście i dwa razy 30 km trasy.

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony sob maja 08, 2010 12:38 przez er0l, łącznie zmieniany 1 raz.



er0l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 10, 2009 06:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: er0l » pt maja 28, 2010 16:53

Bawimy się dalej ;]

Dzisiaj na chwilę wjechały dystanse 12mm na tylną oś. Wymagają jednak małej poprawy u tokarza, bo nie przylegają idealnie i koła się bujają po zakręceniu.

Bez dystansu
Obrazek


Z dystansem
Obrazek


Za tydzień robię dwutygodniowy urlop w mam nadzieję gorącej Chorwacji, a po powrocie powinny pojawić się jakieś sztywne rurki :jezor:
Ostatnio zmieniony pt maja 28, 2010 16:54 przez er0l, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » sob maja 29, 2010 09:12

powiedz mi skąd wziąłeś ramke pod nawi ? bo chyba oryginalna nie bedize pasowała ? szukałem leona z nawi ale bardzo rzadko sie trafiają


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

er0l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 10, 2009 06:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: er0l » sob maja 29, 2010 12:17

Na pewno dostaniesz w ASO...



er0l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 10, 2009 06:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: er0l » pn cze 21, 2010 18:05

Dystanse zostały delikatnie poprawione i w tej chwili przylegają idealnie. Myślę już o większych, bo są jeszcze za bardzo schowane.

ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
roman_tyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 27, 2006 19:44
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » wt cze 22, 2010 15:38

Ładny środeczek w tym leonie. Osobiście rozglądam się za leonem top sport/FR i znalazłem bardzo ładnego niestety bardzo biednego (brak klimatronika, skóry). Natomiast u Ciebie piękny wypas na dodatek licznik od VW.



mamuten20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn maja 10, 2010 21:09
Lokalizacja: kolbuszowa

Seat Leon 1M ASV/ARL --->

Post autor: mamuten20 » sob lut 05, 2011 23:55

a ja mam pytanie co daje oil tank



er0l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 10, 2009 06:49
Lokalizacja: Wrocław

Seat Leon 1M ASV/ARL --->

Post autor: er0l » wt lut 08, 2011 22:27

Nie wali olejem z odmy w dolot tylko zbiera się w tym zbiorniku.

Uzupełnimy od razu parę zmian, które się ostatnio pojawiły i pojawią w najbliższym czasie.

Została zamontowana rozpórka dolna z S3
ObrazekObrazekObrazek

po zamontowaniu dolnej zacząłem myśleć o górnej także i czymś na tył.

Z górną nie było problemu i szybko się znalazła w garażu.
Obrazek
czeka jeszcze na montaż, ale może już sobotę znajdzie się na samochodzie.

Jeżeli chodzi o tył, to wymyśliłem sobie coś bezinwazyjnego, żeby nie było trzeba wiercić.
Zrobiłem rozeznanie po zagranicznych forach i na wyspach znalazłem gościa, co robi coś takiego Obrazek wszystko fajnie ale koszt z dostawą to ok. 100 GBP. Zdjęcia mnie zainspirowały i stwierdziłem, że da się wykorzystać otwór, gdzie standardowo jest wkręcony wkręt trzymający tapicerkę. (zaznaczony na czerwono)

Tym samym powstała customowa stalowa rozpórka na tył 100 cm z możliwością rozkręcenia na ok 30mm
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Zdecydowanie poprawiło się zachowanie samochodu w zakrętach i na nierównościach. Jak dojdzie przednia, to będzie już idealnie.

Ponieważ, to forum golfa więc postanowiłem, że leon będzie miał coś z niego ;]

Kurier przywiózł shifter z R32 o krótszym skoku...
Tu porównanie Oem z R32
Obrazek

I już na miejscu
Obrazek

Skok, może nie został skrócony jakoś bardzo ale jest zdecydowanie wyczuwalny a biegi wchodzą przyjemniej i precyzyjniej.

Oem " onclick="window.open(this.href);return false;

R32 " onclick="window.open(this.href);return false;

Na koniec, to co czeka na wiosnę:

Nowe dystanes 17mm na tył, które zmienią obecne 12mm, te natomiast pójdą na przód
ObrazekObrazek

i jeszcze sprężyny H&R, które planuję założyć na nowe amortyzatory o krótszym skoku
Obrazek

Na razie tyle ;]



er0l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 10, 2009 06:49
Lokalizacja: Wrocław

Seat Leon 1M ASV/ARL --->

Post autor: er0l » pn mar 07, 2011 10:41

Wczoraj leon wrócił do garażu po tygodniowym postoju na terenie Ecuproject.
Niestety nie było to podnoszenie mocy a awaria skrzyni biegów.
Jakiś czas temu nie mogłem wrzucić wstecznego biegu. Tego samego dnia straciłem 1, 2. Można było je wbić, natomiast po puszczeniu sprzęgła nic się nie działo. Leon został już tam na noc i następnego dnia padła diagnoza, że to wina skrzyni. Decyzja padła, że ją ściągamy. Po ściągnięciu diagnoza, ze padł wybierak. Chwila namysłu, telefon do zakładu zajmującego się naprawą skrzyń i postanowiłem, że nie zakładam używki a reanimuję moją z gwarancją na usługę. Zawiozłem skrzynię w piątek do naprawy. Przy okazji wymiany wybieraka, skoro skrzynia była już rozebrana wymieniony został synchronizator 3 i 5 biegu. We wtorek skrzynia trafiła z powrotem do warsztatu. Przy okazji wymienione zostało łożysko oporowe, bo już od jakiegoś czasu dawało o sobie znać i napinacz paska rowkowego, który woziłem w bagażniku.
Pacjent żywy, skrzynia sprawna, łożysko chodzi cicho i w końcu nie telepie się napinacz.
Dzisiaj zrobiłem ostrzejszy objazd miasta w godzina rannych i wszystko działa na szczęście poprawnie

W pierwszej wersji myślałem, że przyczyniłem się do awarii wybieraka podczas wymiany shiftera, ale raczej nie przejeździłbym ponad 2 tygodni gdzie wszystko działało sprawnie. Wiec najprawdopodobniej zbieg okoliczności.



er0l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 10, 2009 06:49
Lokalizacja: Wrocław

Seat Leon 1M ASV/ARL --->

Post autor: er0l » ndz mar 13, 2011 17:27

Mała letnia sesja.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek



er0l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 10, 2009 06:49
Lokalizacja: Wrocław

Seat Leon 1M ASV/ARL --->

Post autor: er0l » ndz cze 19, 2011 07:47

Kolejny zbiór małych zmian...

Wycieraczka z fabii ustąpiła miejsca na rzecz tej z octavii 2

Obrazek

1 x 6Q6955707C
1 x 6Q6955435B
1 x 1Z9955425A

W między czasie doszedł zamówiony u Mapeta zawias. Chciałem znowu coś o krótszym skoku ale nie chciałem się rujnować, zwłaszcza że amortyzatory zmieniam prawie tak często jak olej ;] i zaryzykowałem kupując MTS technik. Sam nie wiedziałem czego się mogę spodziewać, bo opinie są tak skrajne, że nic z nich nie wynika. Na razie jestem w pełni zadowolony

Obrazek

W czasie oczekiwania na poduszki, łożyska i tylne gumy postanowiłem, że odświeżę H&R, bo miały zastąpić Eibachy

Zerwałem luźną warstwę rdzy, przesmarowałem preparatem do usuwania rdzy a następnego dnia wszystko zmatowiłem papierem ściernym

ObrazekObrazek

Na tak przygotowane sprężyny poszła 4 składnikowa farba
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Zabieg pewnie nie miał większego sensu ;] ale efekt cieszy...

Trochę trwało zanim ten zestaw został zamontowany ale w końcu jest na leonie

ObrazekObrazek

...i porównanie zwykłego (seryjnego) amortyzatora z amortyzatorem o skróconym skoku
ObrazekObrazek

Ostatnią modyfikacją było zainstalowanie trzeciej rozpórki.
Górna, przednia z audi S3

Obrazek

To powinien być pierwszy mod w tym samochodzie.. W połączeniu z twardszymi amortyzatorami i sprężynami oraz resztą rozpórek leon zmienił się nie do poznania... Zaczął prowadzić się o wiele stabilniej a na szybkich łukach jedzie jak przyklejony... i znacznie mniej się wychyla. Do kompletu myślę jeszcze o ARB ale nie wiem czy się zdecyduję

Obrazek

Ostatnio jakaś pipa, która pewnie wciskała się na styk na miejsce parkingowe (obstawiam dostawczaka), jak wyjeżdżała zahaczyła o mój tylny zderzak. Nie rozczulałbym się na rysą która powstała, bo pewnie po przepolerowaniu udało by się ja zatuszować ale zderzak uległ lekkiemu wgnieceniu i teraz z tej strony jest bardziej płaski co powoduje, że jak się przypatrzeć z tyłu auta jedno koło widać bardziej...

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wyciągnąć się tego raczej nie da, chyba żeby ściągnąć zderzak i podgrzewać go od środka... Zdecyduję się raczej na kupno nowego.

W czwartek zamówiłem nową kierownicę na wzór cupry.

Obrazek

I na razie tyle ;]



er0l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 10, 2009 06:49
Lokalizacja: Wrocław

Seat Leon 1M ASV/ARL --->

Post autor: er0l » wt cze 21, 2011 22:23

Cupra look na miejscu,
Obrazek



Awatar użytkownika
hugo00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 14:04
Lokalizacja: Wrocław / Radomsko / Lubin

Seat Leon 1M ASV/ARL --->

Post autor: hugo00 » pt cze 24, 2011 03:45

er0I melduj jak ta kiera? jak wykonczenie, symetria, materiały? można zamawiać?
taka sama jak ty chce kupic, dobrze chociaz ze toory odpuscilem bo by byl klon :pub:


Pomiary G-tech
Obrazek
Mój czarnuch na gtb2260, ostrym wałku i dużych pompkach http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=160&t=403529" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości