Touran By niko02

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
niko02
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:31
Lokalizacja: Sadówka
Kontakt:

Touran By niko02

Post autor: niko02 » sob sty 07, 2012 15:34

Auto zakupione w maju 2010 w okolicach Sieradza. Niestety sprzęgło było słabe, zostało wymienione na nowe. Kolor grafit, felgi 16, opony 205/55 /16. Silnik BKD 2.0 140 KM. Przebiegu dokładnie nie pamiętam ale było około 178k km.
Po zakupie wymieniono:
- sprzęgło
- oleje
- filtr kabiny-pyłkowy, oleju i powietrza
- rozrząd
1. Auto było lekko zaniedbane przez poprzednią właścicielkę ze względu na to, że woziła w nim małe dzieci. Na szczęście nie było porozlewanych płynów, tylko brudne fotele.
Auto zostało doprowadzone do przyzwoitego stanu, we własnym zakresie wyczyściłem, wyglinkowałem, zabezpieczyłem i nawoskowałem lakier.

Obrazek

2. Wyczyściłem i nawoskowałem felgi, na których zostało autko zakupione, letnie i zimowe.

ObrazekObrazek

3. Wyczyściłem środek., a także silnik.

ObrazekObrazek

4. W związku z tym, że byłem szczęśliwym posiadaczem MKII, (który nie zawiódł mnie przez 7 lat użytkowania ze względu na sposób traktowania), postanowiłem skorzystać z oferty, która była dostępna na vwgolf.pl MR Motors , mianowicie chiptuning razem z profesjonalną hamownią w profesjonalnym salonie. Koszt tej imprezy to po przecenie z 1400zł wyniósł ostatecznie 900 zł, jeżeli znajdzie się 10 chętnych. Dodam tylko, że byłem 276 na liście i do tej pory nikt nie wniósł żadnych zażaleń, co świadczy o jakości usługi. Poniżej wykres mojego Touranka po modzie.
Moc fabryczna wynosiła 142,3KM i 334NM, wzrosła do 158,2KM i 355NM. Nie chciałem uzyskać maksymalnych osiągów ze względu na nowe sprzęgło.
Po wstępnym badaniu mechanik stwierdził, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, więc przystąpiono do skomponowania wrusa.


Obrazek

5. Dzisiaj stwierdzam, że była to dobra decyzja i pieniądze dobrze zainwestowałem. Spalanie spadło około 0,5l/100km, a autko jest żwawsze. Na dzień dzisiejszy średnie spalanie wynosi na ostatnich 3000km 5,8l. Auto używane w Warszawie i na trasie
Warszawa-Łódź -Zduńska Wola.

6. Przy przebiegu 186000KM wymieniłem filtr powietrza( po około 8000)na ORI KN dedykowany dla silnika 2.0 TDI marki VW/AUDI


ObrazekObrazekObrazek

7. Po pierwszym czyszczeniu filtra KN przy przebiegu około 200100km stwierdziłem, że lepiej spełnia on zadanie, niż jego poprzednik (ORI VW), ponieważ komora filtra była zdecydowanie czystsza, niż poprzednim razem.

ObrazekObrazek

8. W marcu 2011 Touran dostał nowe felgi z oponami :), tak się prezentował:

ObrazekObrazekObrazek

9. Niestety w lipcu 2011r. Touran spotkał się na parkingu z kierowcą, który nie umiał parkować i swoim lusterkiem uszkodził mi tylną prawą lampę. Tak sie składało, że wcześniej planowałem zmienić tylne lampy razem z dokładką na te, z modelu po lifcie, i orientowałem się w cenach, ostatecznie wymiana lamp i dokładki wyniosła mnie 150zł, a stare leżą na strychu ;)

10. Niestety ze względu tymczasowego postoju pod chmurką w Warszawie, Touran spotkał jeszcze dwóch kierowców, którzy nie umieli parkować, na szczęście odbiło się to tylko na tylnym zderzaku.


ObrazekObrazekObrazekObrazek

11. Pod koniec sierpnia w samochodzie zostały wymienione tuleje wahaczy 4szt., łożysko w lewym kole i gumy stabilizatora. Koszt około 1100zł.
W tej chwili zaczyna się jeszcze odzywać lewy przegub.
Niestety po wymianie... samochód odbierała Żona zauważyłem, że w zakładzie został wgnieciony prawy próg, jak się później okazało... samochód remontował stażysta, a szef tylko sprawdzał poprawność zamontowania, geometrię i zachowanie na drodze, nie zauważył, że był wgnieciony próg, na szczęście wszystko udało się naprawić.


ObrazekObrazek

12. We wrześniu postanowiłem zakonserwować Touranka przed zimą....

ObrazekObrazekObrazek

13. Jak się okazało starczyło potem czasu na wykonanie profesjonalnej korekty lakieru, która została przeprowadzona w Listopadzie, zapomniałem dodać, że we wrześniu została także wyprana tapicerka.
Wymienione zostały koła na zimowe, a także założone ORI nowe chlapacze.


ObrazekObrazek

14. Ostatnim krokiem w tym roku było zakupienie nowych kółek dla Touranka i bedą to niemieckie wzmacniane felgi MAM RSII w rozmiarze 18/8cali z oponami 225/45/18 (PIRELLI i SUNEV)


ObrazekObrazek

15. Dziś tj. 14.01.2012 r. zaczęła się modyfikacja LED-owa :). Na pierwszy rzut poszły postojówki, najpierw jedna, żeby potwierdzić zamierzony efekt, porównanie, no i druga.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Drugi mod ,to podświetlenie tablicy rejestracyjnej, schemat postępowania, jak w pierwszym przypadku.
ObrazekObrazekObrazek
Ostatnim etapem była wymiana podświetlania w kabinie. Zmienione podświetlanie osobiste (LED bez oprawek) i w drugim rzędzie (36mm)(zdjęcia około weekendu)
ObrazekObrazekObrazek
No i oczywiście wlepka :) Obrazek

16. Kolejna zmiana to montaż grilla a'la GTI. Podstawa, to grill FK bez znaczka i czerwona taśma KEITI, no i oczywiście Meguiars Trim Detailer :)
Dla zamierzających robić coś w przyszłości z grillem radzę uważać na śruby TORX, które go mocują, no i przy okazji częściowo zderzak. Niestety mi udało się obie ukręcić i teraz będę miał sporo rzeźby, żeby je odkręcić.

Jakiś patent na ukręconego TORX-a?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

17. Jest kiera Multi by Jarry :). Wszystko śmiga pięknie czekam, aż znajdzie się licznik z pełnym FIS-em żeby w pełni korzystać z nowych możliwości)
Przed
ObrazekObrazekObrazek
Po
ObrazekObrazekObrazekObrazek

18. Nareszcie jest MDF, można się pobawić multifunkcją :). Adaptacja bez większych problemów...
Oczywiście okazało się, że nie ma kodu do radia :shock: :evil: , więc dzisiaj obdzwoniłem 6 dilerów i ceny okazały się bardzo rozbieżne od 75zł - Bednarek Łódź do 165 u któregoś w Warszawie. Ostatecznie wybrałem Chylińskiego w Wawie, koszt kodu do radia 80zł.
Przed:
ObrazekObrazekObrazek
Po:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
No i abstrakcje ;) ;)
ObrazekObrazek

19. Wymiana Bordnetza i Gatewaya na nowsze, zdjęcia wkrótce...

20. Naprawa Webasto w trzech podejściach ;)
a) Pierwsze podejście, około -8 st C, miała być "tylko" pompka i czujniki, ukręciła się śrubeczka od podkładki przy króćcach wody, auto złożone na dojazd...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

b) Podejście drugie. W łapach dwa piece, w jednym uwalona płytka, w drugim ułamany palnik, po przelutowaniu palnika od mojego starego piec startował kilka razy na dwie minuty, a potem Glow-plug flame monitor Short to ground, poddałem się, bo była druga w nocy.

c) Trzecie podejście z Jarry-m, po rozebraniu pieca okazało się, że zwarły się kable od palnika. Delikatne odgięcie, przy okazji czyszczenie komory spalania, palnika i reszty. Piec wystartował i chodzi do dzisiaj.
Przy okazji przymiarka nowych felg :)
Obrazek

21. Zakupiony moduł BT 5N0.....730B, wkrótce zdjęcia i montaż :)....

22. Zamontowana podstopnica, kupiona w serwisie Chylińskiego, mieli od ręki. Cena około 70 zł.
ObrazekObrazekObrazek

23. Mój zestaw kosmetyków :)

Obrazek

24. Dzisiaj (tj. 13.04.2012 r.)przyszło nowe radio i odrazu zabrałem się do pracy :). Chwilowo bez przejściówki do anteny, czyli stare kabelki ogołociłem z wcisków ale nie przeszkadza to w graniu.
RCD300
ObrazekObrazekObrazek
RCD310 Black :)
ObrazekObrazekObrazek

25.05.05.2012 r. Podczas I OZTKP w Borkach wymieniłem spalony przedni głośnik oraz przy okazji wygłuszyłem przednie prawe drzwi, przez co zostałem przez szanownych kolegów nagrodzony dyplomem :). Poniżej kilka zdjęć z całej operacji:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

26.24.05.2012 r. Dzisiaj zamontowałem nowe żarówki NARVA Range Power White H7. Oto efekt :)
Stare żarówki:
Obrazek
Pół/Pół i każda osobno
ObrazekObrazekObrazek

27. 20.07.2012 r. samochód dostał nowy programik z racji grupowego chiptuningu w V-tech Łowicz. Teraz można się pochwalić 173KM i 388 NM. Dodatkowo wymienione zostały wszystki świece na nowe Bosch.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

28. 07.2012 r. Trzeba było zreanimowaać przewód spryskiwaczy szyby, ponieważ został przecięty przez maskę. Touran dostał nakładkę alu na pedał gazu oraz srebrne elementy grilla zostały oklejone czarną, matową folią 3M, zostało wymienione wygłuszenie komory silnika (część grodziowa), oraz wymienione 3-cie światło stop. (poprzednie ze względu na wadliwą uszczelkę zostało zalane wodą.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

29. 08.2012 r. W touranie nadszedł czas na wymianę tylnych amortyzatorów i sprężyn. Zakupiony został oryginalny zestaw od Tourana z przebiegiem 70tyś. km.
ObrazekObrazek

30.09.2012. Przy przebiegu 218080km wymienione zostały tarcze i klocki oraz łącznik stabilzatora (prawy przód), dodatkowo została ustawiona zbieżność.
ObrazekObrazek


31. 10.2012 r. W touranie zostały założone światła do jazdy dziennej (wzór Hella Flex Style), dwa nowe klaksony, listwa ochronna tylnego zderzaka, lampy od Tourana wersja Cross oraz został wyprowadzony przewód od webasto do sterowania centralką telestart.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

32.11.2012 Wymieniłem wszystkie przyciski sterowania szyb oraz przełącznik świateł na wersję chromowaną, dołożyłem nowe chromowane nakładki na pedał hamulca oraz sprzęgła, wymieniłem główną lampkę podsufitki na wersję ambientem ledowym w kolorze czerwonym.
Obrazek

33.Zamiana felg z kolegą Marekk
ObrazekObrazek

34. Nowe wygłuszenie maski
ObrazekObrazek

35. 10.2012 – zakup nowego akumulatora Bosch Silver S5 74Ah 750A
ObrazekObrazek

36. 11.2012 – tablice zlotowe, ramki pod tablicę rejestracyjną, Lampki fotweel wlepa klubowa, wycieraczko Bosch Przód i tył Chromowane nakładki na sprzęgło i hamulec, wymiana tarcz i klocków przód
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

37. 12.2012 – olej Liqui Molly Top Tec 4600 5W30 filtr paliwa, powietrza i oleju Mann, wymiana przełącznika świateł, montaż lampki podsufitki z podświetleniem LED.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

38. 12.2012 – czyszczenie wtryskiwaczy, czyszczenie zbiornika paliwa, płukanka silnika, wymiana oleju i filtrów, usunięcie zaworu EGR.
ObrazekObrazekObrazek

39. 12.2012 – montaż centralki telestart T91 – webasto uruchamiane z pilota.
40. 03.2013 – wymiana wysprzęglika i zakup dwóch opon CPC2
41. 04.2013 zakup malowanego spoilera klapy bagażnika
42. 07.2013 – zakup nowych felg, polerowanie rantów, malowanie dokładek zderzaków przód i tył zakup chromowanego przycisku hamulca ręcznego
ObrazekObrazekObrazek

43. 07.2013 – wymiana zamka klapy bagażnika, przegląd samochodu, wymiana filtra powietrza.
44. 08.2013 – zakup schowka środkowego z modelu 1T3, montaż dodatkowego audio w bagażniku
ObrazekObrazek

45. 09.2013 – wymiana kpl. Rozrządu + pompa wody
ObrazekObrazek

46. 09.2013 – wymiana łożysk przód
47. 10.2013 – zakup instalacji halogenów przednich, zakup instalacji haka, montaż oryginalnego lusterka wstecznego dla dziecka
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

48. Montaż znaczka TKP
Obrazek

49. 11.2013 – przeróbka lamp przednich
Obrazek
Obrazek

50. Przekładka przycisków w panelu Climatic na chromowane z VW New Beetle
ObrazekObrazek

51. Montaż projektorów led w drzwiach przednich, demontaż listew LED
ObrazekObrazek

52. Zakup felg i zawieszenia gwintowanego na nowy sezon.
ObrazekObrazekObrazek

53. 01.2014 – początek montażu czujnika zmierzchu/deszczu.
ObrazekObrazekObrazek



54.Od maja 2010 zbieram też wszystkie rachunki za paliwo, tankuję tylko Vervę na dwóch stacjach.

55.Pochwalę się moim poprzednim autkiem :) Golf MKII 1.8 RP, włożone dużo serca, posiadam go od listopada 2002, dalej jeździ, nigdy mnie nie zawiódł, aktualnie Może mieć około 600k km przebiegu.

ObrazekObrazek


Priorytety na nowy sezon:
- montaż czujnika zmierzchu/deszczu - JEST CZEKA NA MONTAŻ
- przeciwmgielne w zderzak - SĄ, CZEKAJĄ NA MONTAŻ
- Siatka grodziowa bagażnika - JEST CZEKA NA MONTAŻ

- Założenie zwieszenia gwintowanego - JEST, CZEKA NA MONTAŻ
- Nowe felgi na sezon - SĄ, CZEKAJĄ NA MONTAŻ
- Wygłuszenie całego samochodu
- Założenie pełnego rekina (telefon, navi, webasto)
- Malowanie proszkowe zacisków i osłon hamulcowych
- Nowe radio
- Kierownica multi od GTI


Może jakieś sugestie?...

W razie pytań proszę pisać, chętnie odpowiem.
Ostatnio zmieniony pn sty 20, 2014 00:14 przez niko02, łącznie zmieniany 2 razy.


Oceńcie to ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440080&p=5298815#p5298815

Awatar użytkownika
kalapita
Forum Master
Forum Master
Posty: 1471
Rejestracja: czw lut 03, 2011 21:12
Lokalizacja: OŁAWA
Kontakt:

Touran By niko02

Post autor: kalapita » sob sty 07, 2012 19:31

Witam kolege co kupowal odemnie czarne felgi :) z polerowanymi ramionami :D


Volkswagen Group is the best :D

Awatar użytkownika
niko02
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:31
Lokalizacja: Sadówka
Kontakt:

Re: Touran By niko02

Post autor: niko02 » sob sty 07, 2012 22:51

Siemka, jak widać felgi dobrze leżały, musiałem do nich dorobić dekielki.
Jedyny minus był taki, że tektura odbiła na polerce swoją fakturę i musiałem je 6h ręcznie polerować :(
Obecnie odkupił je ode mnie mój brat i jeżdżą w a3 :) ,także wszystko pozostało w rodzinie :)


Oceńcie to ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440080&p=5298815#p5298815

Awatar użytkownika
kalapita
Forum Master
Forum Master
Posty: 1471
Rejestracja: czw lut 03, 2011 21:12
Lokalizacja: OŁAWA
Kontakt:

Touran By niko02

Post autor: kalapita » sob sty 07, 2012 22:58

No to gitara jakby co moge mieć fajne 18'stki do twojego tourana z S4 ;)


Volkswagen Group is the best :D

Awatar użytkownika
niko02
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:31
Lokalizacja: Sadówka
Kontakt:

Re: Touran By niko02

Post autor: niko02 » ndz sty 08, 2012 07:23

Daj foto i cenę ale jak spojrzysz w temat, to już na nowy sezon mam koła
ObrazekObrazek


Oceńcie to ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440080&p=5298815#p5298815

Awatar użytkownika
niko02
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:31
Lokalizacja: Sadówka
Kontakt:

Touran By niko02

Post autor: niko02 » wt sty 07, 2014 00:42

Zaszło trochę zmian ale i tak jestem z opisem półroku do tyłu.


Oceńcie to ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440080&p=5298815#p5298815

Awatar użytkownika
zecke
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 17:45
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Touran By niko02

Post autor: zecke » wt sty 07, 2014 11:19

Ładnie doinwestowany i odpicowany Turanik :shock: Powiedz mi , dużo zabawy z kierą miałeś, żeby multi zrobić ?


Moja Red Corrida

Było:
Opel Astra II Sportive 2.0 16V 136km 1998r.
Skoda Fabia I Classic 1.4 8V 68km 2001r.
Jest:
Skoda Fabia IIfl Ambition 1.4 16V 86km 2012r.

FabiaClub.pl

Awatar użytkownika
niko02
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:31
Lokalizacja: Sadówka
Kontakt:

Touran By niko02

Post autor: niko02 » wt sty 07, 2014 22:05

2h za pierwszym razem, za drugim to już 30 minut.
Za 1 razem wymieniany był jeszcze licznik, więc się trochę dłużej zeszło.
Teraz to już nie to auto ale brak mi czasu na resztę opisu.


Oceńcie to ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440080&p=5298815#p5298815

Awatar użytkownika
Golfinkatdi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3325
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 00:26
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek
Kontakt:

Touran By niko02

Post autor: Golfinkatdi » wt sty 07, 2014 23:14

hehe fajny ten golfik i fajny touran , sądziłem ze jak ludzie kupuje "nowe samochody" to o tych starych już zapominają .. mordka się cieszy jak się widzi takie cieszy :)
rozumiem ze golfik to na weekendy a touran do jazdy na co dzień ?


Golf GTD MK2 by RobertBlue
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 49&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.facebook.com/bialyGTDroberta/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
niko02
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:31
Lokalizacja: Sadówka
Kontakt:

Touran By niko02

Post autor: niko02 » śr sty 08, 2014 00:33

Golfik stoi i czeka :)
Nie jeżdżony już 1,5 roku. Mam cały strych zawalony częściami do niego m.in. klima i inne, które już się nie doczekają montażu.
W tej chwili mam zamiar regenerować tylne zaciski, a na resztę przyjdzie czas :)
W tej chwili tylko Touran, praktycznie cała kasa idzie w niego.


Oceńcie to ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440080&p=5298815#p5298815

Awatar użytkownika
stepniak.p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: pn lis 17, 2008 18:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Touran By niko02

Post autor: stepniak.p » śr sty 08, 2014 00:50

To czekamy na aktualizacje, bo zapowiada sie batdzo ciekawie :food: :food:


OBECNIE : MK6 1.6 TDI DSG

BYŁO: Polo IV 9n3
BYŁO : MK5
12.03.2012 18:40 - Golf mk5 został sprzedany :rozpacz:
BYŁ : MK 6 ; 1.4 TSI ; 122KM ; HIGHLINE :rozpacz:

Awatar użytkownika
niko02
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:31
Lokalizacja: Sadówka
Kontakt:

Touran By niko02

Post autor: niko02 » pn sty 20, 2014 00:16

Proszę jest aktualizacja. Jednak byłem rok do tyłu z opisem...


Oceńcie to ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440080&p=5298815#p5298815

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości