VW LT '78 VR6 RWD "Freddie Cruiser" by m3tal :D

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: Piasek » ndz lis 17, 2013 23:37

m3tal, dobrze wiedzieć.
Dzięki za info.
No i śledzę temat prac nad wozidłem :bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: m3tal » pn lis 18, 2013 22:01

czarnykurczak, mam ambicję pojawić się skrzynką na najbliższej VW Manii, niezależnie od tego, na jakim będzie etapie budowy- byle tylko na chodzie :) O tyle mi łatwiej, że do Pruszcza Gdańskiego mam naprawdę rzut beretem, mieszkam w Gdyni, pół kilometra od obwodnicy trójmiasta. Wypadałoby to wykorzystać :D
A z tym dłubaniem, to tak wiesz... coś tam się zrobi, dwa miesiące postoju, bez kiwnięcia palcem... holowanie do kolejnego doktorka... miesiąc zarastania kurzem... i tak to idzie- jak krew z nosa. A na razie to tylko walka o odpalenie silnika, zabudowa tyłu do tej pory nie ruszona. Co za los...


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: m3tal » pn lis 18, 2013 22:05

Piasek, miło, że kogoś w ogóle ten temat interesuje, zwłaszcza biorąc pod uwagę tempo postępów... Ale jestem twardy, liczę na to, że w końcu wytrwałość nad (być może pionierskim w PL) projektem w końcu zostanie mi nagrodzona. Jestem zajarany cały czas, że buduję coś, czego jeszcze właściwie nigdzie nie ma.


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: m3tal » pn lis 18, 2013 23:16

A tak przy okazji, dla rozjaśnienia sprawy, podzielę się z Wami swoją inspiracją. Pomijając nieco inne zamierzenia stylistyczne i kolorystyczne, założeniem jest zbudowanie wehikułu utrzymanego w klimacie podobnym do tego:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: Piasek » wt lis 19, 2013 08:47

Może się podobać aczkolwiek dla mnie tylko nieliczne pojazdy powinny mieć mat nałożony i w przyp. tego ze zdjęć uważam że znacznie lepiej by wyglądał w lakierze z połyskiem.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: czarnykurczak » wt lis 19, 2013 19:31

m3tal, nie lepiej wyszedłbyś robiąc swap na np. ABF lub jakiegoś TDI?


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: Piasek » wt lis 19, 2013 22:12

Też jeżeli uderzałbym w taki projekt trzymałbym isę linii najprostszej (i najtrwalszej) konstrukcji.
I nawet nie TDI. Jeżeli diesel to 2.4D lub TD albo 2.5 benzyna - taki jak w T4kach policyjnych wkładali.
Te porsche-kombinacje niepotrzebnie tyle czasu zajmują a jak się sknoci - znowu będzie latanie i szukanie magika żeby ogarnął tego wszczepa.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: m3tal » ndz lis 24, 2013 10:12

Piasek, możliwe, że nie poszedłem najprostszą drogą, ale jak zaczynałem się w to bawić, to trochę mniej wiedziałem, niż teraz. 2.5 w benzynce z T4 to całkiem niezła opcja, może... Najpierw muszę ogarnąć to co tam mam, dziadek gaźnikowiec właśnie składa jednego Pierburga z trzech, potem ruszam ze środkiem i dalej, zobaczymy jak to będzie jeździć, ostatnio zaczęły mnie nachodzić myśli na temat VR6, i to tak całkiem serio, więc może kiedyś... na razie niech to zacznie jeździć i w ogóle spełniać jakiekolwiek założenia projektu.

A co do tego ze zdjęć- też uważam, że z tym matem to kogoś poniosło. Mi się marzy na naszej budzie grafitowy metallic :)


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
Badyl
Zaklinacz VR6
Zaklinacz VR6
Posty: 589
Rejestracja: wt lut 16, 2010 23:44
Lokalizacja: DOL
Kontakt:

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: Badyl » pn lis 25, 2013 21:54

Bardzo fajny samochodzik i dość oryginalny projekt. To pierwszy projekt LT jaki widzę i szczerze powiem, że teraz sam bym się wziął za takiego. Nawet nie wiedziałem, że może być tak sympatyczny. Powodzenia i wytrwałości życzę


Obrazek
Mój kibel R32 wsadzamy Vortecha=======> :toimonster:
jedni kupują coraz nowsze, a drudzy coraz starsze
SWAPY 6v, 8v, 10v, 12v, 16v, 20v 24v i inne cuda

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: m3tal » sob lip 19, 2014 14:27

Wytrwałość się opłaciła!
Niemalże pogodziwszy się z faktem, że LT być może już będzie stał wiecznie, zacząłem się rozglądać za jakimś zupełnie innym samochodem, a tu nagle telefon od dziadka-magika :)
Fred żyje! Silnik został nareszcie odgruzowany, wyciągnięte zostały z niego wszystkie kawałki drutu i porobione na fachowo :) Pali na dotyk, zgrabnie się wkręca, ładnie ciągnie, po porządnym rozruszaniu trzeba jeszcze trochę podregulować bieg jałowy, ale i tak jest cycuś, głowica z P. 924 zrobiła swoje :D
Samochód pojeździł przez trzy dni... :(
Zabraliśmy się za przełożenie skrzyni (przypominam- oryginał, 4 biegi, nie zdawała egzaminu, kupili 5-cio begową). okazało się, że między skrzyniami jest z zewnątrz różnica w wysokości umiejscowienia ucha na rozrusznik. No to przekładamy łby z jednej do drugiej. Znowu zadek- Rożnej konstrukcji łożyska na wałkach wejściowych uniemożliwiły załatwienie sprawy na zasadzie plug&play, ale i tak nie jest źle, sprawa jest do załatwienia przy pomocy tokarki, kwestia kilku dni.
Poza tym, zanim staruszka znowu popsuli, to zdążyli pozakładać kilka drobiazgów- nowe koła 16", przynajmniej z tyłu, śliczne lampki na przód + ogólne mycie auta, co już mu poprawiło image :)
Ale tylko na chwilę, bo już jestem w trakcie dogadywania się z blacharzem co do ogólnego remontu budy+ lakierowanie całości w zupełnie inny kolor.
W najbliższym czasie na pewno podrzucę trochę fot, jak samochód wygląda teraz, póki co.


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: m3tal » sob sie 23, 2014 21:58

No i masz... plany się pozmieniały... Projekcik idzie w innym kierunku- plan mam ambitny, ale dość przeanalizowany i realny: VR6 :D


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: Piasek » ndz sie 24, 2014 20:33

Uuuuu a robił to już ktoś wcześniej ??
Warto zasięgnąć opinii żeby nie wtopić i ostatecznie poddać się pod naporem problemów w wykonaniu przeszczepa a jeszcze większych żeby to potem jeździć poprawnie chciało


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: m3tal » wt wrz 16, 2014 09:40

Piasek, wiem tyle, że da się spiąć skrzynie z eLTeka z VR6 i wsadzić do poloneza, więc i do LT na pewno by to upchał, najwyżej trzeba by było garba ciąć i spawać. widziałem jakiegoś angola, albo nawet dwóch, którzy upchali w lt mk1 widlaste ósemki, więc dać się musi na pewno, podstawa oczywiści to KOMPLETNY dawca.
Tak czy siak, z powodu ogromu pracy, jakiej wymaga samochód i olbrzymiego niedoboru czasu na tą pracę, plan się nieco znowu zmienia- po dwóch latach ciągania tego kloca na holu od mechanika, do mechanika, ogarnięciu przeszczepu głowicy z p924, porządku z gaźnikiem i wsadzeniu (też z wertepami) skrzyni 5-biegów okazało się, że nasz dostawczak nawet przyjemnie jedzie do przodu :)
W związku z tym, szkoda by było znowu rozbabrać napęd- bo w końcu JUŻ działa- żeby dalej to to stało pod płotem, czy ***j wie co jeszcze... więc nie ruszam, niech jest jak jest, bo jest znośnie.
Ogarniam tylko najbliższy wolny termin i auto idzie do blacharza/lakiernika. Pewnie znowu na kwartał co najmniej... :/


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

VW LT typ 291 "Freddie" Jest nowe kółko :D

Post autor: m3tal » wt wrz 16, 2014 09:43

Bym zapomniał- fotek nadal żadnych konkretnych nie ma, bo i nie ma co focić, ale dzisiaj powinny dojść felgi 16" ze sprintera na przód do kompletu, więc obiecuję, że od razu poskładam do kupy, umyję i chociaż tak, poglądowo, na chwilę obecną udokumentuję, że mój VW w ogóle jeszcze istnieje :P


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości