[Garbus] 1972r.By GreQuu.

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

GreQuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn lut 04, 2013 23:56

[Garbus] 1972r.By GreQuu.

Post autor: GreQuu » sob cze 29, 2013 14:37

Cześć.
Przedstawiam ram mojego garba, prace trwają lecz pomalutku zbliża się lakierowanie :)
Krótka historia, garbus został kupiony od gościa który miał odrestaurować go i wykorzystać jako pojazd weselny, garbus został kupiony i trochę czasu przestał przed domem.
Garbus u mnie w jednym miejscu przestał 2,5 roku, później zaczęły się prace i wydatek $$$$. A tak wyglądał garbus :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

- Marka: Volkswagen
- Model: Garbus
- Rok produkcji: 1972
- Kolor: Aktualnie w podkładzie :D a kolor jaki będzie to brązowa perła, tego koloru na pewno nie znajdziecie w palecie;p
- Pojemność: 1.2
- Moc: 34 KM


MODYFIKACJE:
- Car Audio: Będzie.
- Felgi: Dezent 7.5Jx16 i 9Jx16
- Opony: Narazie brak
- Zawieszenie: Standard

A teraz kilka zdjęć z prac.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Silnik przeszedł gruntowny remont, zostały wymieniony w nim panewki, pierścionki i został zrobiony szlif wału, każda uszczelka została wymieniona na nową. Silnik dostał komplet nowych chromów, zostały kupione nowe świecie, kopułka, cewka etc. Elementy takie jak pokrywy zaworów, alternator , kolektor, koło pasowe i inne zostały wypiaskowane i polakierowane piecowo.
Obrazek Obrazek

A tutaj pokrywa po piaskowaniu i po podkładzie
Obrazek Obrazek

A tutaj części takie jak pokrywy cylindrów, przewody, reflektory od Golfa MKI, linki, lampy tylne, kedry, listwy i wiele wiele innych. ( Szczegółowy rozpis na życzenie :D )
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Silnik małymi krokami zostaje składany.
Obrazek Obrazek

A teraz.... silnik czeka :) praktycznie został już złożony.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i wydech .... :D
Obrazek

Czas na felgi ... :D
Obrazek Obrazek

Garbus dostał również nowe błotniki, nową podłogę, progi, blachę bagażnika etc.
Obrazek Obrazek Obrazek

Aktualnie czekam na skończenie prac tokarza nad bębnami, przymiarka felg i do czyszczenia :) planowany kolor felg to kremowa perła.
Z grubszych prac zostało mi kupno tylnej kanapy z Golfa MKIII GTI i je spasowanie, fotele już zostały kupione i spasowane. Po malowaniu garb idzie do tapicera :okej: , kupno nowych szyb, opon i wiele innych .
Kosztów narazie nie liczę, oj lepiej nie :D

03.07.013
Dziś doszły nowe części, takie jak filtr powietrza, filtr paliwa, moduł podciśnienia, uszczelki do półosi, odpowietrzniki, bęben tylni, ograniczniki do drzwi.
Obrazek Obrazek Obrazek

25.07.2013

Przez ten czas trochę się działo, został ogarnięty cały układ hamulcowy, dopasowana tylna kanapa i pełno małych drobnostek a również felgi dostały nowy kolor :)
Podkład :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lakier ( wiem wiem, wiele się nie różni od podkładu, lecz to przez światła w komorze ) : DDD
Obrazek
Obrazek

Wiele wiele innych fotek na życzenie :)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt lip 26, 2013 09:17 przez GreQuu, łącznie zmieniany 4 razy.


W planach VW Garbus :)

Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

[Garbus] 1972r.By GreQuu.

Post autor: Damus899 » sob cze 29, 2013 22:37

Widac ze kolega duzo roboty wlozyl w tego garbiego i brawo:D! Silnik mega clean !:D wrzuc foty jak wroci od tapicera :D



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

[Garbus] 1972r.By GreQuu.

Post autor: miskieusz » sob cze 29, 2013 22:43

silnik świadczy o dobrym podejściu do tematu, jest zacny. Przed garbim świetlana przyszłość i tego wam obu życzę;)
jedyny minus to felgi... wg mnie zupełnie nie pasują do tego auta :/
powodzenia :pub:



GreQuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn lut 04, 2013 23:56

[Garbus] 1972r.By GreQuu.

Post autor: GreQuu » śr lip 03, 2013 18:14

03.07.2013
Dziś doszły nowe części, takie jak filtr powietrza, filtr paliwa, moduł podciśnienia, uszczelki do półosi, odpowietrzniki, bęben tylni, ograniczniki do drzwi.
Obrazek Obrazek Obrazek


W planach VW Garbus :)

GreQuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn lut 04, 2013 23:56

[Garbus] 1972r.By GreQuu.

Post autor: GreQuu » pt lip 26, 2013 09:16

Przez ten czas trochę się działo, został ogarnięty cały układ hamulcowy, dopasowana tylna kanapa i pełno małych drobnostek a również felgi dostały nowy kolor :)
Podkład :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lakier ( wiem wiem, wiele się nie różni od podkładu, lecz to przez światła w komorze ) : DDD
Obrazek
Obrazek


W planach VW Garbus :)

Awatar użytkownika
DzigiGTI
Special Edition
Special Edition
Posty: 3325
Rejestracja: wt gru 07, 2010 09:54
Lokalizacja: KRA Ków
Kontakt:

[Garbus] 1972r.By GreQuu.

Post autor: DzigiGTI » pn sie 05, 2013 14:41

Haa czekam na efekt końcowy po złożeniu w całość...będą fajerwery :bigok:


Powered by GTI
Mój Golfik
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości