[Passat B4] Kombi-Panzerkampfwagen TDI by ordy

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

[Passat B4] Kombi-Panzerkampfwagen TDI by ordy

Post autor: ordy » ndz wrz 18, 2011 16:54

Kombi-Panzerkampfwagen B4

Przedstawiam Wam kuzyna golfa jakim jest Passat. Historię z marką VW rozpocząłem w 2005 roku kiedy to nabyłem Passata B3 kombi 1.8 AAM 91' wersja GL niebieski metalik. Auto pomimo, że nie miało fabrycznie wspomagania i silnik tylko 75KM zostawiało niejednego opla i forda z tyłu :ass:
Niestety po niecałych dwóch latach musiałem się rozstać z nim, gdyż potrzebowałem pieniądze na wyjazd do Anglii za pracą :banghead:
Po powrocie odrazu kupiłem Passata z tym że w wersji B4 klekota silnik 1.9TDI 1Z. Myślę że już nigdy nie powrócę do benzyny, praca diesla to poezja dla moich uszu, niczym Symfonia Beethovena :bajer:. W dodatku spalanie o połowe mniejsze co w benzynie :smoke:
Auto kupione od gościa w 2008 roku, który sprowadził go z Niemiec dla siebie, jednak że posiadał już inne auto a jego żona nie potrafiła nauczyć się nim jeździć, więc go sprzedał.

Passat w zasadzie w 100% seria. i takiego go lubię. Wersja CL czyli standard.

- Marka: Passat
- Model: B4
- Rok produkcji: 1995
- Kolor: samtblau LB5P
- Pojemność: 1.9
- Moc: 90KM
- Silnik: 1Z
- Wyposażenie: standard, bez elektryki i klimy. ma szyberdach :jezor: dwie poduszki, podłokietnik z tyłu, dzielona kanapa.

MODYFIKACJE:
- Car Audio: radio z mercedesa W124
- Felgi: stalowe ori R14
- Opony: 185/65
- Zawieszenie: standard
- Opis zewnętrzny:
- Wnętrze: czarne

Obrazek
Obrazek
Obrazek
a oto mały ordy :)
Obrazek

Kupiłem go z przebiegiem na liczniku 194000 km :bajer: , nie wiem na ile był on wiarygodny, jednak muszę powiedzieć że wnętrze nie było zniszczone, siedzenia w bardzo dobrym stanie bez otarć, ma oryginalne gumowe wykładziny pod nogami (z wybitą datą) :bajer:
Jako że Helmuty nigdy nie sprzedają aut niewymagających wkładu finansowego, musiałem zainwestować i powymieniać kilka gratów:

PLANY i HISTORIA ZMIAN:
[styczeń 2009]
- nowy olej Mobil Super TD 10W40

[maj 2009]
- nowe opony letnie [KLEBER Dynaxer HP2]

[czerwiec 2009]
- przód nowe tarcze hamulcowe [PROTECHNIC] (dają rade :bajer:)
- nowe klocki [RH]
- reperaturka zacisku + nowe tłoczki
- nowe przewody elastyczne
- nowy płyn hamulcowy
- nowe tylne łożyska ([topran] lub inne badziewie...)
- tył nowe szczęki [RH] + zestaw instalacyjny
- nowy pasek rozrządu [GATES], nowe simmeringi na wałku rozrządu i wale, nowe rolki napinająca i prowadząca [LUK], pasek alternatora [Bosch]
- nowa pompa wody [HEPU]
- nowa uszczelka pokrywy zaworów [Victor Reinz]
- nowy termostat [Wahler] + nowy płyn chłodzący koncentrat czerwony + nowy filtr powietrza

[lipiec 2009]
- wymiana pompy wspomagania (używka) + płyn zielony [Febi 6162]
- nowa chłodnica (zamiennik) + nowy czujnik wentylatora
Auto miało od kiedy go kupiłem pewien feler, mianowicie potrafiło zgasnąć w czasie jazdy kilka razy w tygodniu :grrr: co było czasem niebezpieczne. Problem został naprawiony poprzez poprawienie zimnych lutów na fabrycznym alarmie i przekażniku 109. Dodatkowo wymieniłem stabilizator napięcia w liczniku (odwrotne bieguny :kac: )

[listopad 2009]
- nowe opony zimowe [KLEBER KRISALP HP2]

[grudzień 2009]
- wymiana końcówek drążków kierowniczych [TRW].
- ponowna wymiana tylnych łożysk :grrr: już nie kupię więcej taniego badziewia. Łożysko pracowało tylko 5 miesięcy i cały czas huczało. Teraz musiałem wymienić je razem z czopami :banghead: teraz są nowe łożyska[SKF]
- wymiana osłon drążków kierowniczych.
- konserwacja kompletna podwozia i profili zamkniętych, prace wykonał Michał_1977 :pub:

konserwacja została wykonana profesjonalnie, wszystkie ogniska z rudą były czyszczone do gołego metalu i wytrawione Cortaninem
Obrazek
na to szedł podkład
Obrazek
a wszystkie korki były zaklejone masą klejąco-uszczelniającą a miejsca newraligiczne pociągnięte masą UBS
Obrazek
Obrazek
efekt finalny
Obrazek

[styczeń 2010]
- wymiana świec żarowych [Beru]
- nowy filtr paliwa [Knecht] + nowe przewody
- drugi komplet stalowych felg

[lipiec 2011] W aucie nie było robione kompletnie nic przez półtora roku :shock:
- wymiana tylnych przewodów hamulcowych na miedziane + nowe elastyczne.
- regeneracja maglownicy :grrr: + nowe sworznie wahaczy.

[sierpień 2011]
- kosmetyka / mała konserwacja progów + ranty nadkoli.
- zakup drzwi i prawego przedniego błotnika do przeszczepu :food:
- ponowna wymiana uszczelki pod zaworami [Victor Reinz] (poprzednia wytrzymała tylko dwa lata)

[wrzesień 2011]
- wymiana tylnego silniczka wycieraczki :grrr: i zgrubne zaprawki tylnej klapy, okolice lampek tablicy rej. i pod samą tablicą.
- wymiana tulei met-gumowych wahaczy przednich [Lemforder] + łączniki i tulejki stabilizatora [febi]

[listopad 2011]
- wymiana łożysk tylnych [SKF]
- wymiana + malowanie prawych drzwi i błotnika przód



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości