Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » czw paź 28, 2010 21:07

Dziś założyłem setup zimowy. Nie wszystkim się spodoba. To taki bardziej "Z humorem" zestaw. Dla tych, którzy chcą napisać, że zepsułem auto itp spieszę z informacją, że na wiosnę wszystkie znaczki wracają do ori wyglądu :) a może wcześniej, jak te mi się znudzą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

5 minut po założeniu tych kół już nie mogłem na nie patrzeć. Te opony są okropne =) trzeba będzie za rok pomyśleć o czymś innym....

Poza kołami dwa bardzo malutkie drobiazgi:
Przykleiłem plastikowy trójkąt w tylnych prawych drzwiach. Kilka miesięcy szukałem całego i nikt nie ma...

Obrazek

A druga rzecz - zerwałem wlepkę informującą o dziecku w aucie, a zastąpi ją trójkąt na przylepce. Głownie chodziło o to, że za dużo tych wlep było już na klapie.

Obrazek

I najgorsze... :( zdejmując letnie koła zauważyłem, że mam zniszczone dwie felgi :( ja wiem, że tego nie zrobiłem, auta nie pożyczam. Wychodzi na to, że albo mechanik, albo gość od mycia silnika. I stawiam na tego drugiego, bo on miał podnośnik, który przechylał auto na bok, a nie podnosił... tylko pojęcia nie mam, jak można tak zniszczyć felgi...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tu pytanie - jak mogę to naprawić? komu to oddać? jakie mogą być koszta takiego zabiegu i czy będzie to widoczne później?



Awatar użytkownika
Biperr0
I choose You!
I choose You!
Posty: 816
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 22:55
Lokalizacja: TarnoVWskie Dziury
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: Biperr0 » czw paź 28, 2010 22:09

Co do zimy to ciekawie kolorystycznie to dobrałeś - mnie się podoba :okej:
A co do felg to wydaje mi się że przy takich ubytkach już możesz się pożegnać z polerowanym rantem.



sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Re: Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » pt paź 29, 2010 08:46

Biperr0 pisze: A co do felg to wydaje mi się że przy takich ubytkach już możesz się pożegnać z polerowanym rantem.
Eee, strasznie czarne myśli masz ;) nie jest tak źle. Na razie się tym nie będę bawił, ale polerka musi być, nie wyobrażam sobie, żeby jej nie było. Damy radę ;)



sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Re: Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » sob lis 20, 2010 16:30

Odebrałem swoje alusy z naprawy. Jestem miło zaskoczony rezultatem prac "magika" z zakładu. Pozostałości widać tylko delikatnie na jednej feldze (po największej dziurze). Reszta jest tak zrobiona, że nie wiem co gdzie było :) felgi nie były napawane. Teraz czekają, aż się nimi zajmę :)

Obrazek

Obrazek

A to ta najbardziej poharatana felga:

Obrazek


Udało się po ciężkich bojach zdjąć hak:

Obrazek

Docelowo, przynajmniej w najbliższym czasie, ma być ori zaślepka.


Potem była wizyta u blacharza:

Prostowanie zderzaka - auto musiało pójść do prostowania podłużnicy jeszcze po dzwonie 1,5 roku temu. Wszystko ładnie leżało poza zderzakiem.

Zdjęcia przed:

Obrazek

Obrazek

Czekamy na zabieg:

Obrazek

Po zabiegu:
Obrazek

Obrazek

Zdjęcia drzwi i nadkola przed zabiegiem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W trakcie czyszczenia i zabezpieczania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przy okazji wyczyściłem IC i rurki:

Przed:

Obrazek

Obrazek

I po:

Obrazek


Samodzielne poprawianie zaprawek lakierem i szpachlowanie dziury w zderzaku po poprzednim właścicielu:

Obrazek

url=http://img717.imageshack.us/i/zderzak1q.jpg/]Obrazek[/url]

Grill został pomalowany na czarny połysk, a znaczek jest ori chrom:

Obrazek

I mały drobiazg - nowy korek wlewu paliwa:

Obrazek


Blenda "się poprawia":

Obrazek

Obrazek

I kolejna paczuszka:

Obrazek


Spryskiwacze już na aucie:

Obrazek


Kolejna paczuszka:

Obrazek

I kubełkowy fotel :D

Obrazek


Auto jeszcze się robi, w poniedziałek jedziemy do mojego "lutownika" jak to nazywam na kilka poprawek kabelkowych. Będą jeszcze kolejne zmiany, myślę na przełomie listopada i grudnia.

Aha - wróciły ori kołpaki. Zdjęcia całości niebawem.



Awatar użytkownika
K4mils
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt paź 02, 2009 18:59
Lokalizacja: NoVWy Sącz

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: K4mils » sob lis 27, 2010 20:26

No Sis moje zdanie znasz :bajer: autko super,widać że działasz a nie siedzisz na 4 literach :okej:


VW Golf II | 1.3 55 KM | '90 | LY3D - był
VW Passat B4 | Variant | 1.9 TDI 1Z | '95 | LC6P | Court - był
VW Passat B5 | Variant | 1.9 TDI-PD AJM | '00 | LB7Z | Basis - był
VW Passat B5 FL | Variant | 1.9 TDI-PD AVF | '05 | LA7W | Trendline

sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Re: Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » ndz lis 28, 2010 11:05

Nie ma co siedzieć na dupie, szkoda czasu :) było by lepiej, ale kasy brak, zwłaszcza w zimie - ogrzewanie mieszkania kosztuje mnie sporo :(

Co do Mrówki....
Ostatnio auto wróciło od elektryka. Ja mam niestety dwie lewe ręce do tego. Jak zobaczyłem, że za te kilka pierdół muszę zapłacić 130zł, stwierdziłem, że ręce się jakoś naprawią, zrobię sobie dwie prawe, kupię lutownicę i sam będę działał... Wracając do tematu - co zostało zrobione:
- wstawione wcześniej kupione świece
- podłączona elektryka fotela kierowcy - wysokość jest regulowana elektrycznie, fotel był maksymalnie nisko i tak sobie jeździłem, bo mi wygodnie, ale żona wraca za kółko po wypadku i fotel trzeba było podnieść :)
- podłączone daszki podświetlane - rok jeździły bez podłączenia :P
- podłączone spryskiwacze reflektorów :) działają extra i już wiem, że trochę inaczej, niż czytałem w innych autach, tzn u mnie, żeby się włączyły trzeba potrzymać manetkę chwilkę dłużej, a jak pociągnę manetkę krótko, to leci tylko na szybę ;)
- zrobione zasilanie pod lampki w klapie, co też miało być zrobione z rok temu...

Następnie już sam zabrałem się za wycinanie otworów w tapicerce klapy. Wygląda to teraz tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Listwa na drzwi już na aucie.

Obrazek

Przyszła jeszcze paczuszka malutka z Niemiec, z której bardzo się cieszę (jak to błyszczy :D )

Obrazek

Obrazek

Było trochę problemów z założeniem na grill, okazało się, że nie wszystkie ori grille są takie same, czego nie przewidziałem. Ale trochę porzeźbiłem i jest, a z zewnątrz nie widać, że było dłubane przy grillu. Tertaz pozostało czekać na w miarę pogodę do umycia auta i jakieś zdjęcia całości :)



sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Re: Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » czw gru 02, 2010 13:01

Kilka zdjęć aktualnych. Niebawem jeszcze kilka drobnych zmian ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
Biperr0
I choose You!
I choose You!
Posty: 816
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 22:55
Lokalizacja: TarnoVWskie Dziury
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: Biperr0 » wt gru 07, 2010 15:11

Pomysł z lampkami w tylnej klapie - bajerka ! Pobudziłeś mnie żeby jakoś podświetlić bagażnik ale te lampki chyba zbytnio nie dają światła do środka tylko przed zderzak :bajer: Chyba że chodziło Ci o taki efekt ? Zima nastała ale pomimo niższego zawiasu nie ma źle z tego co widzę :) Sam się zastanawiam czy obniżać czy nie ...



Awatar użytkownika
Pasik
Grupa Dolny Śląsk!!
Grupa Dolny Śląsk!!
Posty: 447
Rejestracja: wt paź 30, 2007 16:23
Lokalizacja: Żerniki Małe/Kobierzyce/Wrocław
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: Pasik » wt gru 07, 2010 17:19

widziałem na forum passata :) dużo pracy w niego wkładasz i się opłaća :P ja nie mam siły już do swojego :P Powiedz, gdzie wychaczyłeś ten schowek nad nogi pasażera, bo nie moge nigdzie dostać, a brak schowków w B4 doskwiera


http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81114Passat! :)
Wołga na FB - lajkować!!!
Golf mk3GT na części!PW!
Gas Grass or Ass - Nobody Rides for Free
Kom:604-341-885[/b]

sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Re: Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » wt gru 07, 2010 20:44

Biperr0 pisze:ale te lampki chyba zbytnio nie dają światła do środka tylko przed zderzak :bajer: Chyba że chodziło Ci o taki efekt ?
Tak miało być ;) ma świecić za zderzak, nie w aucie.
Biperr0 pisze: Zima nastała ale pomimo niższego zawiasu nie ma źle z tego co widzę :) Sam się zastanawiam czy obniżać czy nie ...
Na razie nic się nie dzieje i myślę że tak zostanie ;)
Pasik pisze: Powiedz, gdzie wychaczyłeś ten schowek nad nogi pasażera, bo nie moge nigdzie dostać, a brak schowków w B4 doskwiera
Na forum passata. Musisz szukać, pamiętaj tylko, że ten jest od B3, bo w B4 przy klimie nie było schowka.



wastegate
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sie 14, 2010 09:47

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: wastegate » śr gru 08, 2010 08:38

Takie małe pytko mam, gdzie znalazłeś blendę i ile zabuliłeś ?:D Fajna rzecz :D. A i widziałem gdzieś, że są jeszcze pod kolor świateł takie, coś w rodzaju Audi 100 C3, taka na całą długość blenda, która wygląda jak tylne klosze świateł.



sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » śr gru 08, 2010 08:48

Blenda jest mojej roboty ;)

A tą w kolorze świateł widziałem na zdjęciach na necie, ale ponoć nie do kupienia :) kolega szuka od dwóch lat, jedna jest na pewno w Polsce, ale koleś za żadną kasę nie chce jej sprzedać.



wastegate
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sie 14, 2010 09:47

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: wastegate » śr gru 08, 2010 08:50

Ty to zdolniacha jesteś :D. Wiem, że w Polsce conajmniej jedna jest, bo koleś na forum passata prezentował ją :D i mi się spodobała :D.



sision
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 22, 2010 11:46
Lokalizacja: Edinburgh, Szkocja
Kontakt:

Mrówka ZET - Passat B4 Variant sisiona

Post autor: sision » śr gru 08, 2010 08:59

Dokładnie - na forum passata w czarnym variancie. I to właśnie ten kolo nie chce jej sprzedać. Mnie się ona tak nie podoba, ale faktem jest, że jest to kawał rarytaska :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości