Mk 6 2.0 Tdi 110 km. Potrzeba wiecej mocy! Wycinka dpf chip

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

geniussboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 15, 2016 22:06

Mk 6 2.0 Tdi 110 km. Potrzeba wiecej mocy! Wycinka dpf chip

Post autor: geniussboy » wt wrz 20, 2016 15:18

Siema. Posiadam Golfa 6 2009 r. 2.0 tdi 110 km, skrzynia manulna. Chcialbym zwiekszyc moc, nowa mapa (chiptuning) wiadomo, ale czy jest sens dawac tlumik przelotowy, po drodze usuwajac dpf? Czy zmiana tlumika na przelotowy duzo by zmienila? Czy wystarczy sam program? Chcialbym osiagnac mozliwie jak najwiecej mocy nie zylujac zbytnio silnika oraz osiagnac lepszy dzwiek z rury wydechowej ( napewno wiecie o co mi chodzi).
Z gory dziekuje za pomoc oraz przepraszam za bledy. Pozdrawiam :)



rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

Mk 6 2.0 Tdi 110 km. Potrzeba wiecej mocy! Wycinka dpf chip

Post autor: rav_tdi » pt wrz 23, 2016 21:08

Hey,

Jaki tłumik masz na mysli, srodkowy, koncowy?, czy piszac tłumik masz na mysli cały wydech?

Najwazniejsze zeby dpf i kat nie hamował spalin i tu by nalezało sie skoncentrowac, reszte bym na twoim miejscu zostawił jak fabryka dała, a dpf mozna za kilka stówek opchnać łącznie z katem.

Czy wystarczy sam program? - tez zapytam o co ci chodzi? bo...
jezeli auto sprawne 100% i trzyma serie to po wycieciu kata i dpfa powinno wypluc 150ps / 380nm lekko - czy wystarczy, tego nie wiem, ty musisz sam ocenic czy tak czy nie i czego chcesz, bo dalsze mody, to wtryski, turbina, itp, czyli dosc kosztowne.

Nie wiem na ile ci pozwola ori wtryski, ale gdyby zupy starczyło na 200ps i powiedzmy 430nm to przy założeniu turbiny od 2.0 170ps tyle powinno ci wyjsc bez nadmiernego dymu i "bedzie pan zadowolony" bez nadmiernego żyłowania silnika.


SCIROCCO 4 EVER D BEST!!

geniussboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 15, 2016 22:06

Re: Mk 6 2.0 Tdi 110 km. Potrzeba wiecej mocy! Wycinka dpf

Post autor: geniussboy » ndz wrz 25, 2016 02:37

Mam na mysli caly uklad wydechowy przelotowy ( po calosci rura bez zadnej puszki). Chcialbym uzydkac mily dzwiek dla ucha, z racji tego ze mam u siebie zderzaki od R, to chciakbyn by to jechalo i byko moje auto troszke slychac.

Auto mysle ze sprawne prawie calkowicie, ostatnio zrobilem hamulce, rozrzad, filtry, oleje i w poniedzialek zmirniam dwumas ze sprzeglem.

Dzwonilem do firmy Turbodisel z Tykocina, dowiedzialem sie tam, ze samym programem/ mapa moge uzyskac 170/180 km z nie wygurowanymi Nm zeby nie obciazac zbytnio silnika.

Tylko wlasnie mysle nad tym wydechem, czy dac po calosci przelotowy i usunac dpf czy zalozyc uzywany wydech od R tylko z pucha na koncu przy koncowkach ( jest wystawiony na olx za 299zl z Warszawy). Oczywiscie zminilbym wydech i usunalbym dpf przed programem.
Tylko jestem ciekaw ile bym mogl wiecej uzyskac, samym programem i zmiana wydechu.

Bo mysle ze narazie te +-180 by mi starczylo :)

Dzieki za pomoc, bo wiem ze pisze chaotycznie.



rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

Mk 6 2.0 Tdi 110 km. Potrzeba wiecej mocy! Wycinka dpf chip

Post autor: rav_tdi » ndz wrz 25, 2016 08:35

Jaką srednice ma ten wydech od R - no i za 299zł to aż praktycznie nie możliwe!! cos nie gra...
Rozumie, że przegląd masz gdzie załatwić...?

Jak chcesz zmieniać sprzęgło z 2masem to wstaw od 2.0tdi 170ps np silnik bmn, ale nie daj sie naciagnąc w tej samej cenie na 2.0tdi od 140ps, bo pasuje i wyglada tak samo, ale jedynie kpl jest słabszy o ok 15%, a cenowo jest ok 500zł droższy od standartowego 140ps.

NM nie wygórowany bo pewnie zbyt mała spręzarka zeby zrobic np płaskie 430nm, wiec to bedzie pierwszy punkt do wyższej mocy, nastepnie wtryski i cooler, ale 170ps ci styka ( chwilowo )

Ja na twoim miejscu bym ori wydechu nie ruszał, poza kat/dpf out, zmiana kpl sprzegła, chips i gra...

Dzwięku z klekota i tak nie zrobisz ( jak dla mnie ), klank ma dop vr6, v8 itp, a tam kombinowac, to troche bezsensu, rozumie zeby robic wydech na wieksza moc 250-300ps 500/550nm, ale tak... - znudzi ci sie szybko, bedzie przeszkadzać później no i w odsprzedazy bedziesz musiał czekac i natrafic na człowieka takiego jak ty, w odpowiednim wieku, z podobnymi upodobaniami - sie nie obraź, ale ja wiem po sobie, a z czasem gust sie zmieniają, zobaczysz sam... , a zdecyduj też sam co dalej zrobic.


SCIROCCO 4 EVER D BEST!!

Bartas12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 22, 2016 20:44

Re: Mk 6 2.0 Tdi 110 km. Potrzeba wiecej mocy! Wycinka dpf

Post autor: Bartas12 » ndz wrz 25, 2016 15:33

rav_tdi pisze:Jaką srednice ma ten wydech od R - no i za 299zł to aż praktycznie nie możliwe!! cos nie gra...
Rozumie, że przegląd masz gdzie załatwić...?

Jak chcesz zmieniać sprzęgło z 2masem to wstaw od 2.0tdi 170ps np silnik bmn, ale nie daj sie naciagnąc w tej samej cenie na 2.0tdi od 140ps, bo pasuje i wyglada tak samo, ale jedynie kpl jest słabszy o ok 15%, a cenowo jest ok 500zł droższy od standartowego 140ps.

NM nie wygórowany bo pewnie zbyt mała spręzarka zeby zrobic np płaskie 430nm, wiec to bedzie pierwszy punkt do wyższej mocy, nastepnie wtryski i cooler, ale 170ps ci styka ( chwilowo )

Ja na twoim miejscu bym ori wydechu nie ruszał, poza kat/dpf out, zmiana kpl sprzegła, chips i gra...

Dzwięku z klekota i tak nie zrobisz ( jak dla mnie ), klank ma dop vr6, v8 itp, a tam kombinowac, to troche bezsensu, rozumie zeby robic wydech na wieksza moc 250-300ps 500/550nm, ale tak... - znudzi ci sie szybko, bedzie przeszkadzać później no i w odsprzedazy bedziesz musiał czekac i natrafic na człowieka takiego jak ty, w odpowiednim wieku, z podobnymi upodobaniami - sie nie obraź, ale ja wiem po sobie, a z czasem gust sie zmieniają, zobaczysz sam... , a zdecyduj też sam co dalej zrobic.
Jest małe ale, sprzegło od 2.0 170 nie podejdzie, a czemu to doczytaj :), podpowiem ze są inne skrzynie =)



rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

Mk 6 2.0 Tdi 110 km. Potrzeba wiecej mocy! Wycinka dpf chip

Post autor: rav_tdi » ndz wrz 25, 2016 15:59

Bartas12 pisze:Jest małe ale, sprzegło od 2.0 170 nie podejdzie, a czemu to doczytaj , podpowiem ze są inne skrzynie =)
MK 6, ja miałem w głowie mk5, bo szwagier akurat wymienia :)


SCIROCCO 4 EVER D BEST!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości